Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tu może na forum jakiś znawca sprzęgieł turbomatic? bo ja mam takiego dziadtka i mi szarpie (zbyt raptownie rusza) podczas puszczania sprzęgła czy to tak miały te staruszki czy tylko mój odmawia posłuszeństwa? [chyba go w końcu wyśle na rente strukturalną ].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fendt-a farmrra turbomatic 4 s i u mnie jest ok możesz ruszac z ostatniego biegu to dzięki hydrostatycznemy sprzęgłu

 

johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do spowadzenia Fendt-a tylko jest w nim cos popsute... i mam takie pytanie czy pomoze mi ktosc - jakis katalog czesci cz...cos podbnego...

a na co zwracac uwage przy kupnie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jast nie do zdarcia mi sie nic nie psuje

nie zadusisz ciągnika

łatwiej ruszać

naprawde warto

zależy za jaką cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jast nie do zdarcia

No niezupełnie - Polak potrafi

Ostatnio widziałem spalony turbomatik z 309 - właściciel zostawił na hamulcu z włączonym biegiem i poszedł na papieroska z kolegą

Z oleju zrobiła się smoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przedmówca ma rację są ludzię którzy potrafią.

Takim sposobem można zajeździć sprzęgło Turbomatik.

Koszt remontu słyszałem koło 6 tys, złotych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty naprawy sprzegla nie sa tanie(lozysko oporowe 1200zl, docisk podobno 10 tys ) ale sprzeglo typu turbomatik jest bardzo wytrzymale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje opinii na temat ciagnika fend favorit 615lsa turbomatik e!

jak on sie sprawuje jakie sa typowe awarie itd.? i co oznacza to "e" na koncu nazwy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1rolli

Jest tu może na forum jakiś znawca sprzęgieł turbomatic? bo ja mam takiego dziadtka i mi szarpie (zbyt raptownie rusza) podczas puszczania sprzęgła czy to tak miały te staruszki czy tylko mój odmawia posłuszeństwa? [chyba go w końcu wyśle na rente strukturalną ].

 

Masz tu stronke Fendt'a Link do katalogu Tm wybierasz sobie model Ciągnika, mechanizm itp.

 

To jest w języku niemieckim jeżeli chcesz inny (nie ma polskiego) To wchodzisz www.fendt.com (tam wybierasz język) później po prawej w kolumnie Vertrieb&Service dalej Ersatzteil-Bildkatalog i reszte znasz.

Jak byś miał jakiś problem top wall. Pozdrawiam erolników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka spraw. BYł u mnie przedstawicel od Korbanków chodził mi o oferte kombajnów ale tagrze traktorów chodizło mi o fenda około 160 KM. Jet owy Vario 714 ma 152 km. Korbanek powiedział ze w traktorze Vario 716 jest ten sam slnik wystarczy zmienić parametry pompy wtrskowej i mam o 20 km więcej czyli jakby Vario 716. i on to robią jeszcze mówił o skrzyni że jest w pełni chydrałliczna i do 50 km/h ale można zwiększyć wydatek pompy poniewarz nimiecy konstruktorzy twierdzą że da rade do 70 km na godzine. I trzeba zwiększyc wydajność pompy jest to możlwie? Co wy na to ? Morze dotyczy to tyko tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany mocy silnika to się zgadza tylko pytaj ich ile to kosztuje. A co do zwiekszenia prędkości może i pójdzie 70 pociągnąć tylko pytanie jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On powiedział ze konstruktorzy tak zapewniają tak im powiedzieli na szkoleniu w niemczech a eksploatacja to 2 rzecz wymiany oleju itp. wiesz moze zrobić 10 tys M/g a może 15 i coś może pasc. A z tym silnikeim to niezła sprawa. Narazie się martwie o kombaj więc nie byłem zainteresowany tym dogłębnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić Fenda czy Claasa. A pytałeś u konkurencji- Lehmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U pomorskim obok mnie mają Fendty 8.. jakieś 2000 roczniki i jak jechałem raz za jednym to on śmigał z jakimś agregatem po ulicy mierzyłem samochodem to pokazywało mi 75 km/h!!!!!! wiec to musi być możliwe:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U pomorskim obok mnie mają Fendty 8.. jakieś 2000 roczniki i jak jechałem raz za jednym to on śmigał z jakimś agregatem po ulicy mierzyłem samochodem to pokazywało mi 75 km/h!!!!!! wiec to musi być możliwe:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lehmana ?? morzesz podac namiary kto to diler. Ja chce najpierw kupić kombaj Clasa a puzniej traktor ale nie wiem jakiej firmy jeszcze morze Fendt ostatnio przpad mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje fachowca od elektroniki co by posiadał komputerek z programem do Fendta żeby odblokować skrzynie biegów. Dokładniej chodzi o zdjęcie , pominięcie czy jak tam kto woli to nazwać przełańczania się 4 półbiegu na 3 przy osiągnięciu prędkości 43km/h. Proszę o podanie namiarów w woj. podlaskim lub mazowieckim. kizo@wp.pl GG 5445999.

 

P.S.

Agrotechnik odpada!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić używany ciagnik do 45 tyś o mocy 70-90 KM. Może ktoś by mi polecił jakiegoś Fenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciałbym kupić używany ciagnik do 45 tyś o mocy 70-90 KM. Może ktoś by mi polecił jakiegoś Fenta.

Ze te pieniądze to Fendt 307 75kM , 308 86kM, 309 95kM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki erdem. Może wiesz coś więcej na ich temat awaryjność, spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...