Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

jeden gosc powiedzial mi ostatnio ze tam nie ma kontrolki oleju, jezeli jest cos nie tak to on piszczy i w miejscu mth pojawia sie komunikat

a to na wyswietlaczu obok ladowania to jest od skrzyni biegow

hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają poszczególne kontrolki w 312 z 1991roku?? chodzi mi głównie o te po lewej stronie pierwsza to ciśnienie oleju w silniku a reszta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chłopaki ile koni ma Fendt 209S i ile kosztyje używany w nie najgorszym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. niedawno kupiłem ciągnik Fendt 311 LSA Turboshift 98r. i mam problem bo na wyświetlaczu pokazuje cały czas prędkość 0 km/h. Wiecie może co może być tego przyczyną?? A druga sprawa jak odczepić najlepiej fendtowskiego tura żeby nie uszkodzić maski?? Na oryginalnych stopkach czy macie jakieś podpory dorobione??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Jestem użytkownikiem Fendt 514 C turboshift C .Mam problem z komputerem pokazuje że awaria 0.0.17. Jeśli ktoś wie o co chodzi jak zaradzić tej usterce, prosze o odpowiedz. Mój mail to: dawid_85-18@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że przybyło kilku nowych użytkowników Fendów seri 500 więc ponowię pytanie. Czy ma ktoś Fendta serii 500 z ładowaczem sterowanym na joystick a nie dzwignią krzyżową od hydrauliki ciągnika? Chodzi mi o to jak tam jest podłączone zasilanie i przelew do rozdzielacza ładowacza? Jak by co to proszę o kontakt kizo@wp.pl GG 5445999.

 

@Fendt311 z tego co widziałem to na tych oryginalnych podporach elegancko się odpina tura. Jaki masz wyświetlacz w swojej 311 elektroniczny z komputerem? Wyświetla ci jakieś komunikaty na komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym sie dowiedzieć gdzie jest produkowany Fendt???

W Niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się czegoś dowiedzieć o ciągnikach Fendt 311, i 312 powyżej 1993 w nowej kabinie.... Mianowicie o awaryjności i czy będzie w stanie pociągnąć cięzką talerzówkę 3,6m i agregat ścierniskowy lemken szmaragd 3m i czy da sobie radę z agregatem uprawowo siewnym 3m. będe wdzięczny za opinie użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fendt311 z tego co widziałem to na tych oryginalnych podporach elegancko się odpina tura. Jaki masz wyświetlacz w swojej 311 elektroniczny z komputerem? Wyświetla ci jakieś komunikaty na komputerze?

 

A więc mam elektroniczne zegary, komputer ma a żaden błąd sie nie wyświetla... Wiesz może co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam Fenda, chciałbym się właśnie czegoś dowiedzieć o 311 i 312 powyżej 1993r.

 

siewnik 3m , agregat scierniskowy 3m spokojnie 311 daje rady. Ja kupiłem niedawno 311 z 98r. i to jest wystarczające do tych maszyn. Polski ursus 1014 (96KM) też dawał rady przy tych maszynach A co do awaryjności to raczej niezniszczalne maszyny Mój sąsiad ma 312 z 88 roku i ciągnik ma przepracowane 28 000 mTh bez remontu (dobrze pali ale oleju sobie lubi łyknąć) wiec to coś świadczy o tych maszynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje właściwie do lemkena szmaragda 3m. ciężkiej talerzówki 3,6m i pługa kverneland 5skib ciąganego. Chcem ściągnąć ciągnik z zagranicy tylko nie wiem gdzie szukać czy Niemcy, czy Francja??? Ile trzeba dać za Fenda 312 z 1993/94 r. w nowej kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje właściwie do lemkena szmaragda 3m. ciężkiej talerzówki 3,6m i pługa kverneland 5skib ciąganego. Chcem ściągnąć ciągnik z zagranicy tylko nie wiem gdzie szukać czy Niemcy, czy Francja??? Ile trzeba dać za Fenda 312 z 1993/94 r. w nowej kabinie?

 

Ja za mojego z 98 r. z turem(fendt) z tuzem i pneumatyką dałem 105 tyś. to według mnie niska cena bo one stanowczo drożej się sprzedają. A Bedziesz chciał ten ciągnik zarejestrować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego kupowałeś w Polsce? Kolega mojego sąsiada kupił własnie Fenda 312 w Niemczech z 1994r i dał niecałe 15 tys. euro, ciągnik bardzo ładny i fajnie się prezentuje, ja nie wiem czy będe swojego rejestrował ale chyba tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swojego kupowałeś w Polsce? Kolega mojego sąsiada kupił własnie Fenda 312 w Niemczech z 1994r i dał niecałe 15 tys. euro, ciągnik bardzo ładny i fajnie się prezentuje, ja nie wiem czy będe swojego rejestrował ale chyba tak....

 

Dodam że ciągnik ma stan jak narazie idealny. A teraz powiem Ci coś o rejestracji zagranicznych ciągników. Od początku 2008 r. wszedł przepis, że jeżeli ciągnik nie był zarejestrowany za granicą lub też ma nieważny przegląd to nie ma możliwości zarejestrowania go w Polsce. Chodziło głównie o samochody wycofane z ruchu w niemczech a ciągniki tez to objęło (polskie ustawy). Sam bym sie na tym przejechał bo już prawie kupiłem 512 z francji ale okazało się, że nie można jej zarejestrować. Więc uważaj lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 25 grudnia 2007 r. do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z państwa UE i już w Unii zarejestrowanego, właściciel będzie zobowiązany przedłożyć dowód rejestracyjny - poinformowało ministerstwo transportu w komunikacie.

 

Od tego dnia dla takich pojazdów nie będą mogły być uznawane inne niż dowód rejestracyjny dokumenty stwierdzające rejestrację pojazdu, wydane w państwie członkowskim UE.

Resort transportu poinformował również, że niektóre państwa członkowskie UE wydają dowód rejestracyjny składający się z dwóch części. W takim przypadku wnioskujący o rejestrację powinien do wniosku dołączyć obie części dowodu rejestracyjnego.

 

Jak podało ministerstwo, w niektórych przypadkach do rejestracji może wystarczyć tylko pierwsza część dowodu, ale pod określonymi warunkami. Należy do nich otrzymanie, na wniosek polskiego urzędu, potwierdzenia z urzędu rejestrującego państwa członkowskiego, że pojazd był zarejestrowany w tym państwie i może być ponownie zarejestrowany w innym państwie członkowskim.

 

Do postępowań wszczętych, a nie zakończonych decyzją ostateczną przed dniem 25 grudnia 2007 r., stosuje się przepisy dotychczasowe - podał resort transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, nie wiedziałem o takim czymś A jak można zapytać to jakiego dokładniej teraz prawie już kupiłeś Fenda 512? jaki jest jego rok, i ile we Francji chodzą. Lepiej szukać w Niemczech czy właśnie we Francji????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo, nie wiedziałem o takim czymś A jak można zapytać to jakiego dokładniej teraz prawie już kupiłeś Fenda 512? jaki jest jego rok, i ile we Francji chodzą. Lepiej szukać w Niemczech czy właśnie we Francji????

 

Byłem w niemczech u rodziny to te ciągniki były droższe niż w polsce, we Francji z kolei może trochę tańsze ale stan tych ciągników (tragedia) w wychodząc z obory i wchodząc do kabiny nie zauważył być różnicy. I rozmawiałem w gościem który sprowadza ciągniki i mówił, że francuz nie dba o ciągnik naprawia dopiero jak się zepsuje a oleje co 5 lat może zmieni i to wszystko. Dlatego tez sie tak niecheciłem do tych z Francji. Ja mojego kupiłem w Polsce od gościa który miał go 3 lata. Facet ma 300 ha pola i ta moja 311 pracował przy sianokiszonkach i przy słomie wiec nie dostawała w pałe bo od tego miał 2 fendty 820 Szukaj czegoś w polsce moim zdaniem tak wyjdziesz na tym najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...