Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

a mówiłeś że już kupiłeś prawie 512 z Francji?

Źle mnie zrozumiałeś... Chodziło mi o to, że już go prawie chciałem kupić (fakt nie był za ładny ale cena 90 000 trochę przyciągała) ale i tak nie można by go było zarejestrować, a ja mam 15 km na pole a wiec odpada opcja bez rejestracji P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha Ceny Fendów są trochę wysokie ale myślę że są warte swojej ceny:) a ty jakie maszynki ciągasz swoim Fendem??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aha Ceny Fendów są trochę wysokie ale myślę że są warte swojej ceny:) a ty jakie maszynki ciągasz swoim Fendem??

Agregat Scierniskowy 3m Kongskilde, agregat uprawowo siewny 3m rabewerk + accord pneumatyczny, płus vogel-noot 4 skiby obrotowy i na przednim tuzie zawieszę wał Maszyny zostały mi od 1014 a fendtem jeszcze nie robiłem nic bo mam go zaledwie od 2 tygodni A ile masz hektarów i jakim kombajnem kosisz??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

60ha i kosze Bizonem, a powiedz co myślisz o ciągnikach Renault??? Bo one też mają silniki i skrzynie Fenda....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
60ha i kosze Bizonem, a powiedz co myślisz o ciągnikach Renault??? Bo one też mają silniki i skrzynie Fenda....

Fendta?? Co mi wiadomo to ciągniki claas i renault to jest to samo tylko w innych maskach i kabinach. A z tego co zauważyłem to ciągniki claas nie są zbytnio dobre. 2 lata temu jak kupowałem od Korbanków kombajn to oglądałem ciągnik claas to sie zdziwiłem. Nowy ciągnik claas celtis nóweczka a ze zwolnicy ciekł olej i była podstawiona puszkażeby kostki nie zasyfić wiec cos o nich to świadczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego fendt311, a nie kupiłes go czasem z okolic Świecia bo tam był identyczny w wyposazeniu jak twój??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kolego fendt311, a nie kupiłes go czasem z okolic Świecia bo tam był identyczny w wyposazeniu jak twój??

Wiem, że tam taki był ale to nie ten ja go kupiłem bardziej w strone rosji P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak fenda, poprzednik Aresa... Oglądałem ciągnik Renault 155-54 i miał silnik i skrzynie Fenda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak fenda, poprzednik Aresa... Oglądałem ciągnik Renault 155-54 i miał silnik i skrzynie Fenda.

Kwestia gustu jedni nie dają sobie nic złego na renault powiedzieć a inni je ganią, że straszna lipa Zależy jak kto trafi Dla mnie z ciągników liczy się tylko fendt i deutz-fahr a w kombajnach claas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do sprawy Renaulta a Fendta to tak było że w renówkach były montowane silniki MWM i skrzynie ZF co nie znaczy że to jest to samo co Fendt. Bo na przykład z tego co wiem to w renówkach sprzęgła hydrokinetycznego nie poświeci a jak wiadomo takie sprzęgło wydłuża pracę silnika i skrzyni biegów bo tłumione są szarpniecia i inne przeciążenia.

Fendt311

W trzy setce jest komputer i są odnotowywane kody usterek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak w 300 jest komp, taki sam jak wserii 500,z tym ze w 500 bardziej rozbudowany, acz kolwiek nie jestem pewien

kupilem wlasnie 312 bo 914 które sprzedalem chyba by nie wytrzymala nastepnej kampanii w Stollu V300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tomgli twój Fendt z którego jest roku i ile dałeś za niego, kupowałeś go w Polsce czy sprowadzałeś????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja 312 jest z 95r, data pierwszej rej. 27grudzien, jakby nie mogł francuz poczekac 4dni, kaupilem go w polsce w dziewulach, moze nie najładniejszy ale z tych co ogladałem wygladał na najmniej zuzyty. a dałem 103 brutto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie z ciągników liczy się tylko fendt i deutz-fahr a w kombajnach claas

Fendt 311 powiedz dlaczego dla ciebie liczą się tylko ciągniki Fendt i Deutz-Fahr??? Fendy to wiem, że są dobre a w Deutzach słyszałem że siadają skrzynie powyżej 10 tys mtg..... nie twierdze że są to złe maszyny.... U mnie w wiosce ma gościu Agrotrona 120km. i chodzi jak tajfun!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam wszystkich!!!!Jestem nowy na forum.....czytając temat nie znalazłem zbyt wiele informacji na temat ciągnika Fendt 309 ls,ktorego jestem posiadaczem od krótkiego czasu i chciałbym sie co nieco dowiedzieć o jego wadach,zaletach.

PS co sądzicie o zestawieniu go z prasą rolującą claas rollant 46RC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesc

Mam pytanie ile jest w stanie wytrzymać FENDT przy mocnym użytkowaniu tzn. ile można zrobić nim mth bez żadnych poważnych napraw. Ile w stanie jest wytrzymać skrzynia biegów i silnik.

Z góry dziekuje !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

max_192 o jakiego Fendta ci chodzi dokładniej??? Fendt bez problemu przy odpowiednim użytkowaniu wytrzyma 20 tys mtg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak jest z tymi mtg w Fendcie mtg równa jest chyba godzinie a w starych ciągnikach np.ursus mtg byly zależne od obrotów ciągnika?????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a w starych ciągnikach np.ursus mtg byly zależne od obrotów ciągnika?????
Tak były są i będą zależne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kto mi powie jak mniej wiecej mozna zaprogramowac komp w 312 , tam jest duzo funkcji ale ciezko sie polapac, -to raz( moze ma ktos kawałek instrukcji??- nowa kosztuje 15zł u korbankow ale po niemiecku)

a dwa czy jest w nich cos takiego ze jak podniose pług do góry to mi sie sam obróci, mam tych wyjsc sporo ale jeszcze nie testowałem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tomgli podaj adres email to ci coś podeśle odnosnie obsługi komputera co prawda nie od serii 300 ale to jest chyba to samo.

Co się tyczy tego obracania to na 99% tego niema w twoim modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi