Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem małą próbę w osobnym pojemniku stary olej z agrolem nie wchodzi w niepożadaną reakcje. Ale zgadzam się z tym że agrol to słaba jakoś. Wracając do tematu to możę podpowiecie jaki najlepszy olej do silnika.

I jak by ktoś mi podrzucił coś na temat obsługi EHR i najlepszego wykorzystania skrzyni biegów był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam 311 z 94r. rano zapala się alarm kod błędu 0.1.53 prszę o pomoc co to znaczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety w tej instrukcji, co ja posiadam nie ma takiego kodu jest 0.1.52 0.1.5.4 ale 0.1.5.3 niema. Jednak z tego, co widzę to s kody od defektów czujników. Masz może na swoim tura na joystick?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kizo , gdzie ty masz wydech i filtr powietrza, bo zamierzam kupic tura fendt do swojego i nie wiem czy dolot powietrza nie bedzie mi przeszkadzal,

,

powiec mi jaki olej masz w silniku skrzyni i hydraulice??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za odpowiedz szkoda że nie ma tego kodu tura nie mam nawet nie mam konsoli pod niego kupiłem dwa tygodnie temu tego fenda jest z 94r. ale już w nowej kabinie ma na liczniku 6700mtg ale kto towie w silniku było już coś dłubane po rozgżaniu minimalie dymi z odmy niewiem czy tak mają wszystkie ogulnie ładnie tyka zobaczymy w polu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzięki za odpowiedz szkoda że nie ma tego kodu tura nie mam nawet nie mam konsoli pod niego kupiłem dwa tygodnie temu tego fenda jest z 94r. ale już w nowej kabinie ma na liczniku 6700mtg ale kto towie w silniku było już coś dłubane po rozgżaniu minimalie dymi z odmy niewiem czy tak mają wszystkie ogulnie ładnie tyka zobaczymy w polu
a co myślisz że jak fendt to niezniszczalny i niezatapialny ? 6700 mth to prawie 1/4 z możliwego przebiegu czyli pojawiają się już oznaki zużycia .........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tomgli co do wydechu i filtru to mam na masce i u mnie do tura nie przeszkadza (na agrofoto jest kilka fotek mojego fendziaka więc możesz rzucić okiem), a co do olejów to zmieniałem tylko silnikowy na początku był to Fuchs a ostatnio Statoil( na stronce statoil można sobie zobaczyć jakie oleje zalecają do poszczególnych modeli).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki kizo za odp

p.s. zamierzam kupic tura fendta , jak dojdzie do transakcji to porobie fotki podłaczen to ci przesle jesli cie to jeszcze interesuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiada ktoś może Fendta 308-309 z lat 85-87. Jak te maszynki się sprawują i o co chodzi dokładnie z tymi biegami przełączanymi tą dźwignią przy kierownicy tzn ile ich jest itp. Z tego co widzę to te modele chyba nie mają siłowników zewnętrznych od podnośnika jak jest z udźwigiem. A poza tym jak jest z awaryjnością plusy i minusy no i owszem jak ze spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! mam w swoich rękach instrukcje obsługi do Fendt 310LS/LSA, 311LS/LSA, 312LSA. Jeżeli masz jakieś pytania do tych typów to chętnie pomogę. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pilnie potrzebuje instrukcji obsługi do Fenda Farmer Turbomatik 105s. Jak ktoś ma

niech mi coś powie na temat tego ciągnika. Za informacje bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie.. czy nie ma ktos katalogu czesci do ciagnika Fend Farmer Turbomatic 105s? za informacje z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie fendta 312 LSA.Przy ruszaniu z wyższego biegu lub przy dużym obciążeniu ciągnika gdy ruszam słychać taki ;pisk, zgrzyt; jakby sprzęgło się ślizgało .Natomiast gdy jedzie i puszczę nogę z gazu to się zatrzyma i nie slychać żadnego pisku więc sprzęgło chyba jest OK.Co to może być proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam mam pewien problem z fendtem 312. Otóż podczas jazdy zdarzało sie ze mignęła mi dosłownie na sekunde kontrolka oleju raz na jakiś czas. Podłączyłem manometr żeby sprawdzić ciśnienie oleju i dawał 3 atm na ciepłym. Dziś jednak jak go włączyłem manometr głupiał ciśnienie skakało od 0.5 atm do nawet 4 co to może być?? Oleju jest dosyć ciagnik dobrze zapala i moc ma jak trzeba. Jeszcze mam pytanie jaki olej dolać do tego zbiornika pod maską ( zdaje sie że od zewnętrznego obwodu hydraulicznego) i jaki do podnośnika (wlew z tyłu pod szybą)??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam. Mam pytanie odnośnie fendta 312 LSA.Przy ruszaniu z wyższego biegu lub przy dużym obciążeniu ciągnika gdy ruszam słychać taki ;pisk, zgrzyt; jakby sprzęgło się ślizgało .Natomiast gdy jedzie i puszczę nogę z gazu to się zatrzyma i nie slychać żadnego pisku więc sprzęgło chyba jest OK.Co to może być proszę o pomoc.
Może być coś z turbomatik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witam mam pewien problem z fendtem 312. Otóż podczas jazdy zdarzało sie ze mignęła mi dosłownie na sekunde kontrolka oleju raz na jakiś czas. Podłączyłem manometr żeby sprawdzić ciśnienie oleju i dawał 3 atm na ciepłym. Dziś jednak jak go włączyłem manometr głupiał ciśnienie skakało od 0.5 atm do nawet 4 co to może być?? Oleju jest dosyć ciagnik dobrze zapala i moc ma jak trzeba. Jeszcze mam pytanie jaki olej dolać do tego zbiornika pod maską ( zdaje sie że od zewnętrznego obwodu hydraulicznego) i jaki do podnośnika (wlew z tyłu pod szybą)??
Witam. Przy jakich obrotach miga ci ta kontrolka niskich czy wysokich? Jeżeli chodzi o olej do zbiornika pod maską to wystarczy zwykły olej hydrauliczno-przekładniowy, sprawdz najpierw czy olej w zbiorniku i nowy olej się zgadzają. Wlew pod tylnią szybą czyli do skrzyni, ja nalałem HIPOL GL4 85W90 i też moim zdaniem jest dobry. Do wyeksplatowanych ciągników nie ma co wariować z drogimi olejami nie zawsze co drogie to dobre!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obroty różne jak ostatnio jak sprawdzałem czujnikiem to na niskich i wysokich a kontrolka też potrafiła mrugnąć zarówno podczas jazdy przy maxymalnej prędkości jak i na niskich obrotach... troche to dziwne może pompa oleju jest luźna albo cos ze smokiem... Turbomatik nie ma nic do rzeczy do tego raczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie jak wyciągnąć wałek przekaznika mocy w fendzie 105s czywyjdzie do tyłu bez ściągania dekla od skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam! mam problem w silniku Fendta 824 z 98r. czy ktoś słyszał o osobach lub firmach zajmujących się silnikami Fendta? będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź. proszę pisać na e-mail: elzbieta-bak@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witam! mam problem w silniku Fendta 824 z 98r. czy ktoś słyszał o osobach lub firmach zajmujących się silnikami Fendta? będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź. proszę pisać na e-mail: elzbieta-bak@o2.pl

http://agroabc.pl/?k=ogloszenie&ns=&id=8577&PHPSESSID=ac9a5a017db308c625ba3e7

http://www.rolmasz.hg.pl/

tutaj popatrz......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A co się stało w Fendzie??? Ile masz mtg.?

8900mth, nie ma żadnego wycieku, jest czyściutki, nie bierze oleju. Słychać stukanie w silniku (podejrzewam panewke).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ciągnik Fendt 311 Turbomatic. Poszukuję instrukcji/katalogu do tego ciągnika. Poszukuję również katalogu to kombajnu Deutz-Fahr M2385.

Z góry dziekuje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam ciągnik Fendt 311 Turbomatic. Poszukuję instrukcji/katalogu do tego ciągnika. Poszukuję również katalogu to kombajnu Deutz-Fahr M2385.

Z góry dziekuje. Pozdrawiam.

Mam istrukcje do 311 turbomatik. Co potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi