Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

jak wam odpalają fendty przy -10st. , ja mam 312 farmer i nie ma siły pożądnie zakrecic, bateria jest roczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOŚ PODPOWIE MI JAK MAM SIĘ ZABRAĆ DO WYMIANY ROZPYLACZY W FENDZIE 600 FAWORIT.JAKIE MA BYĆ CIŚNIENIE NA KOŃCÓWCE.CO TRZEBA ODKRĘCIĆ ABY WYJĄĆ WTRYSKIWACZ I CZY CIĘŻKO ON WYCHODZI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZY KTOŚ PODPOWIE MI JAK MAM SIĘ ZABRAĆ DO WYMIANY ROZPYLACZY W FENDZIE 600 FAWORIT.JAKIE MA BYĆ CIŚNIENIE NA KOŃCÓWCE.CO TRZEBA ODKRĘCIĆ ABY WYJĄĆ WTRYSKIWACZ I CZY CIĘŻKO ON WYCHODZI.

 

Mysle ze to w tym momencie obojetne jakie ma byc cisnienie na koncowkach... i tak nie masz mozliwosci sprawdzenia tego, jesli pytasz sie o to jak zabrac sie wogole do wymiany rozpylaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za cenne informacje na temat wtryskiwaczy w fendzie 600,bez nich napewno nie dałbym rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z podnosnikiem w 612

podczas podnoszenia gdy ramiona uniosa sie calkowicie do gory dziwignie sterowani musze przelonczyc w polozenie stop bo slychac jak

pompa pracuje

czy niedziala jakis czujnik

czekam na porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ehr to moze masz zbyt wysoko ustawione gorne polozenie ciegiel, tzn dokąt ma podnosic pobaw sie tymi pokretłami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może ktos wie co oznaczaja symbole LSA, LS, TURBOMATIK E ? Bo mam zamiar kupic fendt 612 LSA i troche chciałbym sie dowiedziec o nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za cenne informacje na temat wtryskiwaczy w fendzie 600,bez nich napewno nie dałbym rady.

 

Problem moze lezec w ustawieniu lub uszkodzeniu wylacznika krancowego, sprobuj go na nowo ustawic, wszystko opisane jest w materiale do napraw.

 

kosti40@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z podnosnikiem w 612

podczas podnoszenia gdy ramiona uniosa sie calkowicie do gory dziwignie sterowani musze przelonczyc w polozenie stop bo slychac jak

pompa pracuje

czy niedziala jakis czujnik

czekam na porade

 

Ponizej pomylilem jednego posta, sorki...a oto ta odpowiedz na prawidlowe zapytanie:

Problem moze lezec w ustawieniu lub uszkodzeniu wylacznika krancowego, sprobuj go na nowo ustawic, wszystko opisane jest w materiale do napraw.

 

kosti40@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo jeśli zejdą trochę śniegi chcę się wybrać na oględziny Fendta 515 z turem ponieważ muszę kupić ciągnik z turem do miesiąca czasu...

Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę, co i jak sprawdzić i proszę o informacje od obecnych użytkowników czy ten ciągnik jest warty polecenia jak się sprawuje itp.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEMEK9L9 mam taki sam ciągnik i do skrzyni planuje zalać

FUCHS TITAN GEAR LS 90

SAE 90

API : GL - 5 / GL - 4 / GL - 3

API : GL - 5 LS ( LS - Limited Slip )

Ale od razu mówię , że jest to bardzo drogi olej (około 540 zł za 20 litrów ) a do skrzyni wchodzi 36 litrów ( jeśli masz napęd tylko na tył ) lub 42 litry jeśli masz 4x4 .

Do silnika mażesz zalać jakikolwiek olej do silników dizla 15W40 ( ja zalałem TURDUSa ale prawdopodobnie na wiosnę wymienię go na coś lepszego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ci się sprawuje ten traktor bo ja mam go dopiero miesiąc i jak nara zie wszystko w porządku .Dzięki za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik jest w porządku ( jak na ponad trzydziestoletnią maszynę to się jeszcze dobrze trzyma ) wiadomo , że nie jest bez wad - tu coś cieknie tam coś skrzypi , ale na silnik nie mogę narzekać . Kilka dni temu wziąłem się za remont blacharsko - lakierniczy ( do wiosny skończę ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od roku jestem właścicielem ciągnika Fendt 515C. Ostatnio pojawił się problem. Podczas gdy włączam/wyłączam resorowanie przedniej osi, pojawiają się dziwne dźwięki z tyłu ciągnika (wydaję się, że pod kabiną). Tak jakby dwa metalowe elementy ocierał o siebie przy sporej szybkości. Problem pojawia się sporadycznie, nie przy każdym uruchomieniu ciągnika. Poza tym wszystko działa jak należy.

Co to może byc, od czego zacząc.

Jeżeli ktoś wie coś na ten temat albo spotkał się z takim problemem o proszę o jakieś porady, odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariog84 mógłbyś napisać coś o swoim cięgniku?

Bo też mam zamiar kupić takiego Fendta 515 z turem i chciałbym się czegoś dowiedzieć o nich jak się sprawują, jak awaryjność spalanie i ocenia ogólna. Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK9L9 mam taki sam ciągnik i do skrzyni planuje zalać

FUCHS TITAN GEAR LS 90

SAE 90

API : GL - 5 / GL - 4 / GL - 3

API : GL - 5 LS ( LS - Limited Slip )

Ale od razu mówię , że jest to bardzo drogi olej (około 540 zł za 20 litrów ) a do skrzyni wchodzi 36 litrów ( jeśli masz napęd tylko na tył ) lub 42 litry jeśli masz 4x4 .

Do silnika mażesz zalać jakikolwiek olej do silników dizla 15W40 ( ja zalałem TURDUSa ale prawdopodobnie na wiosnę wymienię go na coś lepszego )

 

Do ciagnikow starszych nie ma zupelnie zadnego powodu zeby stosowac tak drogie oleje jak ztypu LS a juz napewno nie ma potrzeby wlewac go do przekladni.Olej ten stosuje sie tylko do przedneij oski.. Oleje LS powionny byc stosowane od ciagnikow z serii 800, a i tez tylko wtedy jak szybkosc ichwynosi 50 km/h. Co innego nowsze ciagniki takich typow jak 700,800, 900, tak obowiazkiem jest korzystanie z oleju LS ale tez tylko w osi przedniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągniku FENDT 610 LS przy dźwigniach zmiany biegów jest korek - ile oleju wchodzi do tego urządzenia nad skrzynią , jak można sprawdzić stan oleju i czy można go stamtąd jakoś spuścić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!!

 

Mam fendta farmera 308 Możecie mi Doradzić jaki płyn powinienem wlać do układu hamulcowego?

 

Jaki akumulator Sugerowalibyście abym wmonotwał do niego bo muszę wymienić baterię, a chciałbym wiedzieć jaki najlepiej by się sprawadził?

 

Dzięki za odpowiedzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...