Skocz do zawartości
Moderator

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Rekomendowane odpowiedzi

...dzień zapowiadał się wiosenną nutą energii i udanymi łowami jednak coś niepewnego wisiało w powietrzu.. coś miało nastąpić.. powrót ripost był silniejszy niż kiedykolwiek przedtem.. sieci pająka zbyt długo nie czuły ofiar...

 

Drogi Waćpanie Tax-Atorze racz zważyć na datę owego postu, który raczyłeś tak obficie i wylewnie rozwinąć, wtedy było to bardziej adekwatne do owej "prawdy". Niestety obserwując rozwój wydarzeń sytuacja się zmienia zbyt szybko i mam nadzieję, że równie szybko się ustabilizuje, czego Wam i sobie życzę..

 

Pozdrawiam Wtajemniczonych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dzień zapowiadał się wiosenną nutą energii i udanymi łowami jednak coś niepewnego wisiało w powietrzu.. coś miało nastąpić.. powrót ripost był silniejszy niż kiedykolwiek przedtem.. sieci pająka zbyt długo nie czuły ofiar...

 

Drogi Waćpanie Tax-Atorze racz zważyć na datę owego postu, który raczyłeś tak obficie i wylewnie rozwinąć, wtedy było to bardziej adekwatne do owej "prawdy". Niestety obserwując rozwój wydarzeń sytuacja się zmienia zbyt szybko i mam nadzieję, że równie szybko się ustabilizuje, czego Wam i sobie życzę..

 

Pozdrawiam Wtajemniczonych!

 

no tak faktycznie data wpisu 7 kwietnia 2005 ...

 

- wtedy przestrzegaliście KPA - a wymagaliście tego od beneficjentów Wnioski o przyznie płatności obszarowych za 2004 r. sięi kłaniają

- mieliście jednolite wytyczne dotyczące wnisków obszarowych

- nie byliście uwikłani politycznie a kadra składała się ze specjalistów - bez komentarza

- byliście mnie rozrzutni jako Agencja - bez komentarza

 

To prawda reszta zarzutów powstała ostanio - ale tylko dlatego że wcześniej ARiMR sie PROW-em nie zajmował, co nie zmienia faktu że już wóczas kiedy pan pisał swojego 'obiektywnego' posta ARiMR nieprzestrzegała KPA - i robi to nadal wszystkie wydane decyzje z naruszeniem KPA zostaną unieważnione przez sądy jeśli sprawa się o sąd rozbije - zresztą były już takie przypadki na wokandzie Co to za instytucja która 'produkuje' 90% wadliwych prawnie (możliwych do podważenia) decyzji

To że wraz ze wzrostem zadań robicie coraz więcej błędów i nienaprawiacie starych a nawet nie staracie się tego zrobić (wy jako instytucja ARiMR) jest wprost przerażajace

Wiem że wina nie leży po stronie biur powiatowych, winna jest chora struktura zatrudnienia, nieudolne kierownictwo centralne i beznadziejni prawnicy którzy siedzą w centrali i niewiadomo co robią

Ale nic to - sytucja w ARiMR się napewno już niedługo USTABILIZUJE (a przynajmniej zmieni), pod nowym kierownictwem być może, a napewno z nowym ministrem

Czego i Tobie Panie Figar0 i innym z całego (biało-czerwonego ) serca życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje marzenia ze moze byc lepiej lekko rozwiał wynik wyborów a juz całkiem pogrążyła nowa nominacja ministerialna...

i powiem Panu coś, kidys mówili ze "nie matura a chęc szczera zrobi z Ciebie oficera"ale niektórzy dopisywali "że mimo checi z gówna bata nie ukręci"

 

Pozdrawiam i obym sie mylił czego wszystkim zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczna jeśli Pan Oceniający zechce utrzymać konewncję, której jest już bliski"wy jako instytucja ARiMR" i zaprzestanie formuły tak osobowej. Drażni mnie to i utrudnia obiektywność. Przypominam jednocześnie o drażliwych składowych inteligencji emocjonalnej. Liczę na zrozumienie w tej kwestii.

 

 

Aplegatt Możliwe to?? Kolejny miłośnik Asimova, Gibsona i im zbliżonych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę wdzięczna jeśli Pan Oceniający zechce utrzymać konewncję, której jest już bliski"wy jako instytucja ARiMR" i zaprzestanie formuły tak osobowej. Drażni mnie to i utrudnia obiektywność. Przypominam jednocześnie o drażliwych składowych inteligencji emocjonalnej. Liczę na zrozumienie w tej kwestii.

 

Aplegatt Możliwe to?? Kolejny miłośnik Asimova, Gibsona i im zbliżonych??

 

Tak ale proszę zwrócić uwagę że każda instytucja to ludzie w większym lub mniejszym stopniu odpowiedzialni za efekt finalny.

Każdy z osobna musi sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim stopniu zawiniła, oraz co może (mógła?) zrobić lepiej.

Dlatego też rozgraniczam - Centrala winna w najwiekszym stopniu, Oddziały regionalne w mniejszym i powiaty w najmniejszym.

Co niezmienia faktu że nawet one są winne (nieprzekazywanie informacji o brakach kadrowych wyżej, brakiem stanowczego postępowania wobec oragnów wyższego rzędu, tym że dają się zastraszyć, że niepotrafią powiedzieć DOŚĆ).

Ostatecznie to każdy pracownik może powiedzieć przecież dość - idę do innej pracy - ostatecznie to przecież jak pisał figar0 pracownicy ARiMR to "pierwowzor", "wyspecjalizowana kadra", więc ze znalezieniem innej pracy nie powinna mieć problemów, zapewne inne instytucje i firmy prywane 'zabijają' się o byłych pracowników ARiMR

No chyba że jest zupełnie inaczej - ale tego przecież nie biorę pod uwagę

 

Zapewne każdy pamięta jak w "Mistrzu i Małgorzacie" autor odpowiada nam na pytanie co jest największym grzechem człowieka ... uleganie strachowi ...

 

Tak jestem bezczelny i denerwujący - a przy tym stronniczy i uparty - ale każdy odpowiada za swoje słowa nie tylko ja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Bułhakowa zapewne każdy pamięta.

A jednak Twain zadaje kontrę:" Rasa ludzka jest rasą tchórzy - ja nie tylko idę w tej procesji, ale jeszcze niosę sztandar."

Skoro utknęliśmy w sferze literatury, myślę, że całkiem adekwatnym będzie opowiadanie "Turyści"(Lisa Goldstein) Że zacytuję (...) Teraz oprowadza turystów po ruinach Marmaz i opowiada o bogu słońca i bogini księżyca albo cokolwiek, co tego dnia akurat przyjdzie mu do głowy. Do tej pory nie wie, w jakim kraju mieszka.

 

Równie uparta choć nigdy bezczelna odpowiadam niniejszym za dobór słów nie swoich

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem, Bułhakowa zapewne każdy pamięta.

A jednak Twain zadaje kontrę:" Rasa ludzka jest rasą tchórzy - ja nie tylko idę w tej procesji, ale jeszcze niosę sztandar."

Skoro utknęliśmy w sferze literatury, myślę, że całkiem adekwatnym będzie opowiadanie "Turyści"(Lisa Goldstein) Że zacytuję (...) Teraz oprowadza turystów po ruinach Marmaz i opowiada o bogu słońca i bogini księżyca albo cokolwiek, co tego dnia akurat przyjdzie mu do głowy. Do tej pory nie wie, w jakim kraju mieszka.

 

Równie uparta choć nigdy bezczelna odpowiadam niniejszym za dobór słów nie swoich

 

Pozdro

 

W sumie to kiedyś miałem podobny problem, pracowałem na stanowisku urzędniczym (wybaczcie bo zgrzeszyłem) - pracowałem jak idiota za śmieszne pieniądze, miałem szefa imbecyla i do tego idiotę oraz sadystę (może dlatego coś jeszcze zostało w mojej podświadomości), jenak ostatecznie zaryzykowałem i założyłem własną firmę, kosztowało mnie to wiele trudu (kredyt hipoteczny oraz inne wyrzeczenia o których nie wspomnę - toteż proszę mi metaforycznie nie zarzucać że nie wiem gdzie żyję - wiem doskonale niestety) - jednak ostatecznie żałuję tylko tego że tą decyzję podjęłem tak późno (po 6 miesiącach). Zgadza się, starch że bedzie jeszcze gorzej (zwłasza kiedy ma się rodzinę) jest niemal paraliżujący, jednak przezywciężenie takiej przeciwności to zwycięstwo do sześcianu . Wszystkim którzy cenią siebie choć troszeczkę namawiam do tego samego.

Zwłaszcza że nowy Minister przed progiem - a jemu (tak samo jak poprzedniemu a może jeszcze bardziej) będzie ciężko wytłumaczyć że doba ma tylko 24h, pracownicy 2 ręce, a komputer 1 klawiature

A tak przy okazji: Nowy minister napewno zadba o ład prawny w ARiMR w końcu zna się na prawie i to bardzo dobrze - z pierwszej ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coź mogę wiecej napisać -ARiMR instucja w zasadzie do likwidacji - z tak upolitycznionego tworu pozbawionego fachowców, sensu oraz działającego niezgodnie z prawem nie można już nic sensowego wyciągnąc poza zwiękaszającą się dziurą budżetową oraz rosnącym wykładniczo upolitycznieniem ...

Jak widać IV RP jedynie co wniosła do ARiMR to swoje plecaki ...

Jednak naprawdę smuci mnie tylko to że nieuważają (nie chcą tego zauważyć) tego ludzie którzy tam pracują - ich dusze zostały kupione za 30 srebrników - tylko piszą farmazon, bzdury, uprwiają propagandę - a na moje konkretne zarzuty (nieprzestrzeganie KPA i ustaw) oraz doniesienie prasowe odpowiadają jedynie milczeniem. Smutne, przerażające i żałosne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje gazeta

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3510132.html

 

ARiMR znów nawalił - tym razem na calej linii - Europejski Trybunał Obrachunkowy zakfestionował sposób wydawania pieniędzy przez ARiMR ( chodzi o 225 mln euro),

 

Urzędnicy Trybunału ostrzegają: grozi wam kara finansowa. Możliwe jest nawet że będziemy musieli zwracać całą kwotę

 

Jak zwykle czego się ARiMR nie weźmie - spierniczy, a obywatelowi zostaje tylko zaciśnięcie pasa i spłacanie kolejnych wpadek ARiMR z podatku ...

 

Pan Applegat, Figar0 i cała reszta aktywistów z ARiMR umylkili - teksty propagandowe się skończyły czy jak Czy rzeczywistość was przerasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sankcje za pobłażliwość i hojność - to tytul np z dzisiejszej rzeczpospolitej. Urzedasy chcialy dac jak najwiecej pieniedzy rolnikom- zle. Teraz pewnie zmieni sie sytuacja i rolnicy beda szczegolowo sprawdzani pod kazdym wzgledem i w konsekwencji wielu z nich nie dostanie kasy- jeszcze gorzej. Dokonujesz projekcji wlasnych marnych doswiadczen z urzedu na wszystkich innych, proponuje powstrzymac sie od generalizacji i zaczac szukac winnych wsrod osob ktore naprawde maja wplyw na sytuacje. A w tym przypadku chodzi o polskie rozporzadzenie ktore jest niezgodne z unijnym prawem. Dlatego w roku 2004 grozono palcem za nieprzestrzeganie dobrej praktyki rolnej, natomiast wg wszystkich przeslanek nalezalo wlepiac kary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sankcje za pobłażliwość i hojność - to tytul np z dzisiejszej rzeczpospolitej. Urzedasy chcialy dac jak najwiecej pieniedzy rolnikom- zle. Teraz pewnie zmieni sie sytuacja i rolnicy beda szczegolowo sprawdzani pod kazdym wzgledem i w konsekwencji wielu z nich nie dostanie kasy- jeszcze gorzej. Dokonujesz projekcji wlasnych marnych doswiadczen z urzedu na wszystkich innych, proponuje powstrzymac sie od generalizacji i zaczac szukac winnych wsrod osob ktore naprawde maja wplyw na sytuacje. A w tym przypadku chodzi o polskie rozporzadzenie ktore jest niezgodne z unijnym prawem. Dlatego w roku 2004 grozono palcem za nieprzestrzeganie dobrej praktyki rolnej, natomiast wg wszystkich przeslanek nalezalo wlepiac kary.

 

Panie LG

gwarantuje że nie dokonuje projekcji swoich marnych doświadczeń z urzędu (z arimr mam bardzo duże doświadczenie) na wszystkich innych

1. Skoro rozporządrzenie było niezgodne z wykłanią prawną UE - to ARiMR jako agencja płatnicza powinien zrobić wszystko żeby sposób przyznawania pomocy nie budził wątpliwości zarówno UE jak i NIKu, ARiMR winna też na bieżąca wnosić wszelikie wątpiwości odnośnie niezgodności prawnej do Ministerstwa (od tego ARiMR ma sztab kilkuset prawników! - ale uwaga żadnych uwag ARiMR nie było! Tak samo sztab owych prawników oriętował się dopiero po 3 latach że ARiMR wymaga KPA od stron a sam KPA nie przestrzega i w dodatku nic z tym niezrobiło).

2. Tak szukam winnych bo z moich podatków znów zostaną zabrane pieniądze aby wyrównywać nieudolność polskiego prawa i ARiMR

3. Sankcje za pobłażliwość i hojność - jakby pan LG nie zauważył te pieniądze są w znacznej części z UE a nie w całości z bużetu krajowgo, dlatego też brak profesionalizmu (np w wielkopolski BKM-ie wśród osób przeprowadzających kontrolę na miejscu nie ma ani jednej osoby z wykształceniem geodezyjnym), robienie roboty na odpiepsz, bylejak i na akord musiałą się spodkać z krytyką UE - w UE tak się poprostu nie robi, stare kraje UE nie pozwolą żeby ktoś rozdzileał środki bylejak podczas gdy oni robią to aż z przesadną biurokracją ...

4. Tak, panie LG w końcu trzeba zacząć pracować porządnie i szczegółowo - Pozatym jeśli część rolników nie dostanie pieniędzy - to będzie to tylko część rolników, ułamek społeczństwa - a tak bużet państwa (czyli wszyscy obywatele) będzie musiał wyłożyć dużo więcej pieniędzy ... wzrośnie diura budżetowa, podatki ... ale jak widzę pan LG widzi tylko czubek swego nosa ...

Tym razem kali ukraść krowa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze troche mylisz pojecia.

ad1. ARiMR to nie wladza ustawodawcza, urzad ma sie stosowac do polskiego prawa i w tym przypadku byla to polska ustawa. Nie prawda jest tez ze nie bylo wystosowanych zadnych zapytan. Na tym etapie wydaje mi sie ze zawinil resort rolnictwa na szczeblu centralnym a nie de facto wykonawca. Co do sztabu prawnikow nie bede sie spieral bo nie mam na ten temat wiedzy. Odnosnie pozostalych zarzutow z twojej wyliczanki to od pilnowania przestrzegania KPA sa sady administracyjne. Jesli przepisy wg Ciebie zostaly kiedykolwiek zlamane to sad na pewno przyzna ci racje i wlasnie to radze ci zrobic.

ad2. Zupelnie sie z Toba zgadzam, takze z moich podatkow zostana pokryte ew. kary. Niestety Lepper, zwlaszcza przed wyborami nie pozwoli pociagnac do odpowiedzialnosci tych, ktorzy nie przestrzegali dobrej praktyki rolnej.

ad3. Nie wiem jak jest w wielkopolsce (u mnie geodetow bylo calkiem sporo ale jeszcze wiecej studentow) ale jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. W bkmie, bp i or wbrew obiegowej opinii nie zarabia sie kokosow i dlatego specjalista nie pojdzie tam pracowac. No coz, ale jesli woli sie tworzych wirtualne posady w centrali niz na najnizszych poziomach to trudno.

ad4. Moim zdaniem zalozenie bylo sluszne. Unia poszla by na ustepstwa w pierwszym roku ale najpierw nalezalo ustalic szczegoly. (ot i Polska mentalnosc, najpierw zrobic a potem delegacja i moze sie uda) Juz w drugim roku natomiast nalezalo wprowadzic restrykcyjne (tzn normalne) kontrole. Inna sprawa ze mylisz sie piszac o odsetku rolnikow ktorzy ewentualnie nie dostaliby pieniedzy. Tak naprawde ja oceniam te liczbe na poziom od 30% do 40% ludzi ktorzy nie poradza sobie z wymogami, drukami i instrukcjami. (nasza, czyli Polakow wina ze tak sobie skomplikowalismy to wszystko, inna sprawa ze rolnikow postawa roszczeniowa i jednoczesnie brak checi do nauczenia sie czegokolwiek jeszcze bardziej komplikuje sprawe) Przypomne jeszcze ze rolnicy to ok 30% naszego spoleczenstwa, ktora notabene wyrabia ledwo 4% pkb (ze 100% uzyskanych przez caly narod)I nie jestem pewien czy Polske stac na nie wziecie tej sumy.

 

i ostatnia rzecz, piszesz ze agencje nalezy zlikwidowac. Interesuje mnie czy masz jakis pomysl na przejecie kompetencji tej instytucji przez inny organ (np samorzadowy) Bo chyba jestesmy zgodni ze pieniadze musza byc dystrybuowane w jakis sposob. I zanim odpowiesz to zapoznaj sie ze strukturami, ogolnymi zasadami dzialania czy iloscia wnioskow (prow, ob, irz na nizszych poziomach instytucji) na pracownika.

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze troche mylisz pojecia.

 

masz rację wydaje ci się

 

ad1. Wiem że ARiMR to nie wladza ustawodawcza (nigdzie takich bzdur nie napisałem proszę mnie uważniej czytać ), wiem też że urząd ma sie stosowac do polskiego prawa, fakt faktem że coś jest nie tak z przepływem informacji MRiRW i ARiMR, to już nie pierwsza wpadka związana z postępowaniem ARiMR niezgodnym z prawem Polskim i UE.

Do do KPA, 90 % rolników odwołujących się od decyzji - jeśli sprawa rozbija się o sąd administracyjny wygrywa - bo 90% decyzji wydawane jest niezgodnie z KPA (od beneficenta wymaga się przestrzegania np 7 dniowego terminu wezwania natomiast arimr wydaje decyzje "do końca czerwca" nie natomist jak pisze w KPA miesiąc od daty złożenia wniosku, lub góra 2 po wcześniejszym podaniu ważnego powodu na piśmie)

Sąd Aministracyjny może jedynie roztrzygać sprawy (jako instacja III rzędu) na korześć stron - a ARiMR w dalszym ciągu łamie prawo (już 3 lata), a ja pytam po co nam istytucja nie szanująca prawa Której 90 % decyzji jest wydanych niezgodnie z polską wykłanią prawa Czy są osoby w ARiMR które choć trochę myślą

Z pewnych informacji wiem że w samej centrali 'siedzi' >3000 'pracowników' , departament prawny liczy najmniej kilkadziesiąt osób, do tego są prawnicy w Oddziałach Regionalnych ... co oni wszyscy robią poza uszczuplaniem dochodów państwa To jest chyba tajemnica państwowa

 

ad2. No właśnie, sam prowadzę działąność gospodarczą, jestem płatnikiem VAT, płacę ubezpieczenie od czynności prawnych i masę innych podatków - po zliczniu wychodzi mi że muszę oddać -40-60% wyparacowych pieniędzy ... na co idą te pieniądze Na ARiMR która nieprzestrzega prawa, wydaje wadliwe decyzje, i sprowadza problemy finansowe na nasz kraj

 

ad3. W bekamie w wlkp z pewnych informacji wiem że średnia sięga 3000 brutto, kokosy może to nie są ale w granicy śreniej krajowej którą to osiąga tylko 30% naszego zapracowanego społeczeństwa.

Jak na osobę z wykształceniem niezgodnym z profilem działalności ARiMR, której jedyną funcją jest bycie plecakiem nie jest chyba źle ...

 

Może faktycznie lepiej byłoby zamiast likwidować poprawić jej struktury, faktycznie przejęcie zadań przez samorządy byłoby niewykonalne (co z akredytacją ), Tworzenie od nowa - kosztowne ...

Moje propozyje na naprawę ARiMR

3.1 szczebel pośredni (oddziały regionane) należy zlikwidować (jesteśmy jedyną agencją płatniczą w całęj UE która posiada 3 szczebele - pozostałe mają 2 -> powszechnie wiadomo że im wiecej szczebli tym wykładniczo rosną problemy z logistyką i zarządzaniem, oraz znacząco rośną koszty utrzymania)

3.2 Biura powiatowe winny posiadać dużą autnomię - niedopuszczalne jest że biuro powiatowej ma problemy z pracą bo nie ma papieru czy tonerów (rok temu wielkopolski oddział regionalny rozpisał przetag zbyt późno i na za mało materiału przez co biura powiatowe przez 2 miesiące zostały na lodzie - gdyż same BP zakupów nie mogą dokonywać - jak usłyszałem że pracownicy musieli kupować papier za swoje pieniądze bo na czymś trzeba drukować decyzje a OR ich zostawił sam z problemem - to dosłownie byłem porażony - powatarzam na co OR-y dla zwiększenia problemów - w arimr i tak jest ich aż nadto)

3.3 Obsadę centrali zredukowałbym do góra 300 osób, nie jest potrzebne 3000 osób do robienia sprawozdań i tabelek z pracy BP ...

3.4 Pozatym myślę że dział IRZ nie powinien wogóle znajdować się w ARiMR tylko w kompetencji inspekcji weterynaryjnej ... to oni są od nadzoru na ruchem zwierząt i byłby to bardziej sensowne - bo co mieszczać w to agencje płantniczą

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tax-Ator na prezesa ARiMR

naweet nie czytałem tych wszystkich bzdetów które piszecie i nikogo nie mam zamiaru bronić ani oskarżać ale 3000 to i może maja w OR ale w BP dużżżżżżżżżo mniej a tam zapier... i dostają opierd... od każdego i na każdym kroku.

jak sądze kontrole były tak robione aby pójść na rękę rolnikowi ale skoro społeczeńswto chce inaczej i chce zarznąc swiete krowy do szkoda ale wtedy 99% nie dostanie z tytułu ONW bo każdy leje na te wymogi jakie sa i może jak sie ich przyciśnie do sciany to zrobią coś ze zwierzętami i ta całą resztą.

a zreszta Taxie ja tez płace podatki i tez moich bede musiał płacis za czyjes błedy.

Howk ide cieszyc sie dalej kończącym sie weekendem

Pozdrawiam i polecam tez sie wyluzować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tax-Ator na prezesa ARiMR

naweet nie czytałem tych wszystkich bzdetów które piszecie i nikogo nie mam zamiaru bronić ani oskarżać ale 3000 to i może maja w OR ale w BP dużżżżżżżżżo mniej a tam zapier... i dostają opierd... od każdego i na każdym kroku.

jak sądze kontrole były tak robione aby pójść na rękę rolnikowi ale skoro społeczeńswto chce inaczej i chce zarznąc swiete krowy do szkoda ale wtedy 99% nie dostanie z tytułu ONW bo każdy leje na te wymogi jakie sa i może jak sie ich przyciśnie do sciany to zrobią coś ze zwierzętami i ta całą resztą.

a zreszta Taxie ja tez płace podatki i tez moich bede musiał płacis za czyjes błedy.

Howk ide cieszyc sie dalej kończącym sie weekendem

Pozdrawiam i polecam tez sie wyluzować

 

0. Tax-Ator na prezesa ARiMR - dziękuje nie dam sobie wyciąć 9/10 mózgu

 

1. Radzę najpierw dokładnie przeczytać - pisałem przecież "W bekamie w wlkp z pewnych informacji wiem że średnia sięga 3000" - BKM posiada struktury tylko w WOR i centrali w BP BKM-u nie ma przecież Proszę o uważne czytanie i podchodzenie do tematu uważnie.

 

2. Może i moje wypowiedzi to bzdety ale gwarantuje że nie mniejsze od pańskich Pana "rzetelne informacje" - " Z tych co znam wszyscy maja adekwatne wykształcenie do stanowiska" niestety rozbiły się o artykuł http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3492349.html i niestety ten artykuł to nie bzdet ... o reszcie Pana wypowiedziach nie wsponę ... wstydu oszczędzę ... ale w porządku jeśli sądzisz że to co piszę to bedety to poszę o KONKRETNE kontrargumenty (naprzykład odnoście nieprzestrzegania KPA) - jeśli ich nie masz ... no cóż ...

 

3. Chesz pójść na rękę rolnikowi - OK ale nie można tego robić niezgodnie z prawem polskim i UE, przecież nie taka jest rola Agencji Płatniczej w Unii Europejskiej - nie jesteś Robin Hoodem tylko urzędnikiem państwowym(w dodatku pieniądze są w znacznej mierze unijne a nie budżetu Polskiego - więc możesz mnieć pewność że każde euro będzie dokładnie rozliczone - i argument że tak robi się w polsce niczego nie zmieni poza rozbawieniem audytorów) jeśli tego jeszcze niezauważyłeś to gwarantuje że Trybunał Obrachunkowy szybko przekona Ciebie, ARiMR i Polskę (dodkliwymi sankcjami ) że nie masz racji - ale komu ja to mówię Pracownikowi instytucji która od 3 lat nieprzega KPA (a wymaga tego od beneficjentów)... i wydaje 90-100 % wadliwych prawnie decyzji Bez sensu ...

 

4. Jasne że płacisz podtaki - tylko że twoja pensja pochodzi z budżetu państwa, nie wypracowujesz dochodu czy zysku dla gospodarki - i tu się różnimy.

 

5. Też radzę się wyluzować Ci przyda się to chyba znacznie bardziej niż mi ... Ja mówię poprostu tylko fakty ...

 

Mimo wszystko pozdrawiam, wiem że BP najmniej są winne aktulane sytucaji - a moje zarzuty tyczą się ogólnie ARiMR a nie Pana czy BP. Wiem że BP jedyne co mogą robić to iść z prądem rozkazów wydanych przez centralę ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...