Skocz do zawartości
Moderator

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, napisze cos jeszcze. Masz bardzo niescisle wiadomosci, okres wydawania decyzji reguluje unijne rozporzadzenie, bodajrze 796 wiec bardzo czesto podejmowany przez Ciebie argument jest chybiony. Chyba ze mowisz o innych programach pomocowych, a nie o platnosciach bezposrednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, napisze cos jeszcze. Masz bardzo niescisle wiadomosci, okres wydawania decyzji reguluje unijne rozporzadzenie, bodajrze 796 wiec bardzo czesto podejmowany przez Ciebie argument jest chybiony. Chyba ze mowisz o innych programach pomocowych, a nie o platnosciach bezposrednich.

 

Zgadza się, zgodnie z ustawą o platnościach bezpośrednich pieniądze muszą być wypłacone do końca czerwca tak samo zresztą brzmi rozporządenie unijne o którym wspomniałeś. Jednak ARiMR działa zgodnie z zasadami Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a skoro wymaga tego do beneficjentów (np na wezwanie 7 dni - zrzesztą każda wydana decyzja powołuje się na KPA w preambule) to zgodnie z prawem Polskim instytucaj ta winna go przestrzegać - koniec kropka - dlatego też ARiMR nie łamie w tej kwestii ustawodastwa unijnego tylko ustawodastwo krajowe (KPA), które obowiązuje w Polsce ..., dlatego też UE nie widzi w tym problemu natomist polskie sądy w każdy takim przypadku przyznają rację stronie względem której KPA nie dotyrzymano. Proszę poczytać kodeks postępowania admnisracyjengo ... tak wszystko pisze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KPA.....

bez komentarza

 

Niestety droga Sardynko w Polsce ono obowiązuje ... nic dodać nic ując ... skoro w decyzji pisze "Na podstawie kodeksu postępowania administracyjengo" to trzeba zgodnie z tym kodeksem postępować - prawda? Niech Panowie i Panie z ARiMR się wreście obudzą A wy drodzy beneficjenci pomóżcie ARiMR - odwołujcie się od niekorzystnych decyzji (np pozostawienie sprawy bez rozpozania z powodu nie stawienia się w termnie 7 dni na wezwanie), gwarantuje że III instacja (sąd administracyjny) przyzna wam rację ... kiedy liczba takich spraw w sądach zawali ARiMR to być może prawnicy ARmirowi zaczą wreszczie robić to za co mają płacone - myśleć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos o KPA akurat wiem;)

doskonale wiem jak wyglada decyzja organu I instancji, napatrzyłam sie wiele na takich co zajmują jedna stronę a odmawiają płatności.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapewne część z was wie, oprócz tego że mam grunty (czyli jestem rolnikiem) jestem też Rzeczoznawcą Majątkowym ponieważ przeważnie wyceniam nieruchomości rolne i leśne, zaniepokoiłem się kiedy dowiedziałem się o fakcie iż ARiMR w przypadku kontroli na miejscu oraz stwierdzenia np. lasu oraz stwierdzenia faktu że w 2004 roku owy grunt nie był użytkowany rolniczo nakłada na niego do własnego systemu błąd DR10 który wyklucza tą działkę z płatności JPO i UPO (na wszystkie lata - nie informując o tym fakcie EGiB, ksiąg wieczystych – mimo iż jest to przecież ewidentne obciążenie działki rolnej). Nadto wyceniając nieruchomość rolną nie mogę stwierdzić czy dla niej jest takowe obciążenie czy też nie. Na moje zapytanie odnośnie obciążenia podejrzanej działki ARiMR odpowiedziało że nie jestem stroną.

Tak więc jeśłi ktoś będzie miał z tego tytułu problemy – nie poda ARiMR do sądu – lub podzieli działkę – wówczas ich prymitywny system (za kilkadziesiąt milionów euro) nie rozpozna podzielonych działek jako obarczonych błędem DR10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jeśłi ktoś będzie miał z tego tytułu problemy – nie poda ARiMR do sądu – lub podzieli działkę – wówczas ich prymitywny system (za kilkadziesiąt milionów euro) nie rozpozna podzielonych działek jako obarczonych błędem DR10.

to mnie zastanowiło, że podział działki ew. powoduje, że przy kontroli na miejscu nie można zaznaczyć kodu DR10? o to Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(na wszystkie lata - nie informując o tym fakcie EGiB, ksiąg wieczystych – mimo iż jest to przecież ewidentne obciążenie działki rolnej).

 

 

jak zwykle slyszysz ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele. nie na wszystkie lata- to po pierwsze. po drugie o takich rzeczach osoby postronne nie bedace zainteresowane nie powinny wiedzie (vide sprawa np. komornikow i kont rolnikow)c. po trzecie: jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o twoje zajecie ale jesli chodzi o wycene majatku nie jestem przekonany ze mozliwosc ubiegania sie o doplaty powinna wplywac na wartosc majatku. jesli sie myle to mnie popraw.

ps. sprawa z podzialem dzialek (zmiana numeracji) zostala zgloszona juz wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(na wszystkie lata - nie informując o tym fakcie EGiB, ksiąg wieczystych – mimo iż jest to przecież ewidentne obciążenie działki rolnej).

 

 

jak zwykle slyszysz ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele. nie na wszystkie lata- to po pierwsze. po drugie o takich rzeczach osoby postronne nie bedace zainteresowane nie powinny wiedzie (vide sprawa np. komornikow i kont rolnikow)c. po trzecie: jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o twoje zajecie ale jesli chodzi o wycene majatku nie jestem przekonany ze mozliwosc ubiegania sie o doplaty powinna wplywac na wartosc majatku. jesli sie myle to mnie popraw.

ps. sprawa z podzialem dzialek (zmiana numeracji) zostala zgloszona juz wyzej.

 

Drogi LG, to raczej Ty (tak samo jak z KPA i innymi sprawami) nie wiesz gdzie dzwonią

 

1. Zgodnie z traktatem akcesyjnym powierzchnie które w dniu akcesji nie były użytkowane rolniczo (nie weszły tak zwaną powierzchnię referencyjną) nie są i nigdy nie będą powierzchniami należmymi pod płatności obszarowe JPO i UPO (proszę przeczytać traktat tam wszystko pisze). Ponieważ nasza EGiB była mocno nieaktualna ARiMR stosuje ten przepis tylko w stosunku do działek rolnych dla których podczas kontroli na miejscu kontrolerzy mogli stwierdzić (na podstawie kilkuletnich drzew, krzewów, budynków) że w dniu akcesji Polski grunt ten na pewno nie były użytkowane rolniczo - niech ktoś z ARiMR potwierdzi że dobrze piszę ...

 

2. Komornik chcąc zlicytować nieruchomość winien najpierw określić jej cenę wywoławczą - aby to zrobić musi określić wartość - ocenę wartości nieruchomości zleca rzeczoznawcy majątkowemu (gdyż tylko on (z nielicznymi wyjątkami) może zgodnie z ustawą o gorspodarce niuruchomościami je wyceniać ).

 

3. Rzeczoznawca majatkowy zajmuje się określaniem wartości nieruchomości (zazwyczaj rynkowej) biorąc pod uwagę wszystkie jej cechy (położenie, stan zagosopodarowania, fukcja w planie, bonitacja gleb, dojazd, wpisy w KW i EGiB i inne cechy w zależności od funkcji i przeznaczenia nieruchomości) - (proszę przeczytać ustawę o gospodarce nieruchomościam tam wszystko pisze).

Logiczne jest że ceny nieruchomości rolnych w ciagu ostanich lat ostro podspoczyłu do góry (kilka do kilkunastokrotnie) głównie za przyczyną dopłat bezpośrednich - tak więc nieruchomość rolna pozbawiona prawa do dopłat jest znacznie mnie warta na rynku (dla potencjalnego kupującego) niż nieruchomośc które takowe prawo posiada.

Jednak rzeczoznawca majątkowy nie ma możliwości zweryfikania czy dana nieruchomość to prawo posiada czy też nie. A kupujący działkę też nie może tego zweryfikować - dopiero kiedy będzi składał wniosek do ARiMR (czyli po zakupie działki od osoby trzeciej bądź komornika(lub raczej za jego pośrednictwem)), a pracownicy tej szanownej instytucji wpowadzą je dane wniosku do systemu - zacznie się kaszanka Szukanie winnych i poprostu Armagedom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie zdajesz sobie sprawe ze Polska wkrotce ma przejsc z trybu doplat uproszczonych na tryb doplat do produkcji wiec kod dr10 (na rok 2003 nie jest i nie byla prowadzona dzialalnosc rolnicza) moze nie miec (ale nie musi) zastosowania. Dzieki temu pada twoja pierwsza teoria.

Druga sprawa to wycena majatku... owszem, ceny ziemi od roku 2004 znacznie wzrosly... ale wyobrazmy sobie analogiczna sytuacje w innym sektorze. Pada jakas firma, przychodzi komornik i rzeczozawca i wycenia majatek. czy wycena bedzie wyzsza poniewaz ktos (potencjalny nabywca mienia) moglby (ale nie musi) starac sie o wsparcie na rozwoj przedsiebiorczosci? Z tego co sie orientuje nie ma to znaczenia.

Co do zarzutow apropos KPA to jestes w duzym bledzie i dopoki sam nie dostaniesz wyroku do lapy to pewnie nikt ci nie przetlumaczy. (ale jak sie przejedziesz raz czy drugi to zrozumiesz w koncu) Dotychczas wszystkie wyroki NSA potwierdzaly zasadnosc dotychczasowej dzialalnosci arimr, jedynym zgrzytem byl tryb odpowiedzi na wezwanie z kontroli adm. kiedy to wnioskodawca wg wyroku ma sie stawic do momentu wydania decyzij a nie w przeciagu 7 dni (co innego wezwanie z kompletnosci ale to juz inna bajka) A termin tychze nigdy nie zostal zakwestionowany. (wiem to z doswiadczenia). Ale rozumeim ze to tak zatwardzialego oredownika wszelkich teorii spiskowych to i tak nie trafi a wiec do zobaczenia na sali sadowej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale pewnie zdajesz sobie sprawe ze Polska wkrotce ma przejsc z trybu doplat uproszczonych na tryb doplat do produkcji wiec kod dr10 (na rok 2003 nie jest i nie byla prowadzona dzialalnosc rolnicza) moze nie miec (ale nie musi) zastosowania. Dzieki temu pada twoja pierwsza teoria.

Druga sprawa to wycena majatku... owszem, ceny ziemi od roku 2004 znacznie wzrosly... ale wyobrazmy sobie analogiczna sytuacje w innym sektorze. Pada jakas firma, przychodzi komornik i rzeczozawca i wycenia majatek. czy wycena bedzie wyzsza poniewaz ktos (potencjalny nabywca mienia) moglby (ale nie musi) starac sie o wsparcie na rozwoj przedsiebiorczosci? Z tego co sie orientuje nie ma to znaczenia.

Co do zarzutow apropos KPA to jestes w duzym bledzie i dopoki sam nie dostaniesz wyroku do lapy to pewnie nikt ci nie przetlumaczy. (ale jak sie przejedziesz raz czy drugi to zrozumiesz w koncu) Dotychczas wszystkie wyroki NSA potwierdzaly zasadnosc dotychczasowej dzialalnosci arimr, jedynym zgrzytem byl tryb odpowiedzi na wezwanie z kontroli adm. kiedy to wnioskodawca wg wyroku ma sie stawic do momentu wydania decyzij a nie w przeciagu 7 dni (co innego wezwanie z kompletnosci ale to juz inna bajka) A termin tychze nigdy nie zostal zakwestionowany. (wiem to z doswiadczenia). Ale rozumeim ze to tak zatwardzialego oredownika wszelkich teorii spiskowych to i tak nie trafi a wiec do zobaczenia na sali sadowej:)

 

1. Wktótce ... Tak ARiMR bardzo czesto używa tego zwrotu, nieisteresuje mnie to co będzie w bliżej nieokreśloje przyszłości, zwłaszcza że ARiMR ma poważne problemy zw wrożeniem i dotrzymaniem terminów w systemie urposzczonym - puki co jest jak pisałem prawda

 

2. Według ustawy o gospodarce nieruchomościa na wartość nieruchomości mają wpływ wszystkie istotne cechy - patrząc przez analogię - jeśli owa firma znajdowała by sie w specjalnej strefie ekonomicznej - to jej wartość byłaby znacznie wyższa niż tej która się w owej strefie nie znajdowała. Tylko że przynażność do strefy ekonomicznej jest zapisana w planie miejscowym ale brak dopłat nigdzie ... . Myślę że analogia jest trafna - i taka też jest moja odpowiedź - ...

Ponadto chyba zgodzisz się z tym że rolnik jest w stanie zapłacić mniej za grunty które nie podlegaja pod płatności (zwłaszcza że 90% beneficjentów występuję o płatności) - prawda - A rzeczoznawca winnien określić (jeśli to możliwe) wartość rynkową - nie muszę chyba koledze tłumaczyć wpływu krzywych podaży i popytu ... mama nadzieję

 

3. Masz rację jestem w błędzie KPA kłamie, a ARiMR nie musi go przestrzegać - Ehhh tylko dlaczego nie musi jak wszystkie inne instytucje państwowe muszą - nie rozumiem Nie ktoś mi to wyjaśni ... najprościej jak można - albo poda sygnature spraw w których rzekomo ARiMR wygrało a sąd pochwali je za nieprzestrzeganie KPA ...

PS. A co z 1-mc na wydanie decyzji - ARiMR też nie musi tego przestrzegać panie LG, i dlaczego w preambule decyzji pisze "na podstawie KPA" - skoro ARiMR go nieprzestrzega - Pan mi to wyjaśni - na prawdę tego nie rozumiem ...

 

PSII Żadnych spisów nie ma - jest tylko nieudolne ARiMR ...

 

PSIII Pozdrawiam ... uczonego w piśmie i KPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale pewnie zdajesz sobie sprawe ze Polska wkrotce ma przejsc z trybu doplat uproszczonych na tryb doplat do produkcji wiec kod dr10 (na rok 2003 nie jest i nie byla prowadzona dzialalnosc rolnicza) moze nie miec (ale nie musi) zastosowania. Dzieki temu pada twoja pierwsza teoria.

Druga sprawa to wycena majatku... owszem, ceny ziemi od roku 2004 znacznie wzrosly... ale wyobrazmy sobie analogiczna sytuacje w innym sektorze. Pada jakas firma, przychodzi komornik i rzeczozawca i wycenia majatek. czy wycena bedzie wyzsza poniewaz ktos (potencjalny nabywca mienia) moglby (ale nie musi) starac sie o wsparcie na rozwoj przedsiebiorczosci? Z tego co sie orientuje nie ma to znaczenia.

Co do zarzutow apropos KPA to jestes w duzym bledzie i dopoki sam nie dostaniesz wyroku do lapy to pewnie nikt ci nie przetlumaczy. (ale jak sie przejedziesz raz czy drugi to zrozumiesz w koncu) Dotychczas wszystkie wyroki NSA potwierdzaly zasadnosc dotychczasowej dzialalnosci arimr, jedynym zgrzytem byl tryb odpowiedzi na wezwanie z kontroli adm. kiedy to wnioskodawca wg wyroku ma sie stawic do momentu wydania decyzij a nie w przeciagu 7 dni (co innego wezwanie z kompletnosci ale to juz inna bajka) A termin tychze nigdy nie zostal zakwestionowany. (wiem to z doswiadczenia). Ale rozumeim ze to tak zatwardzialego oredownika wszelkich teorii spiskowych to i tak nie trafi a wiec do zobaczenia na sali sadowej:)

 

1. Wktótce ... Tak ARiMR bardzo czesto używa tego zwrotu, nieisteresuje mnie to co będzie w bliżej nieokreśloje przyszłości, zwłaszcza że ARiMR ma poważne problemy zw wrożeniem i dotrzymaniem terminów w systemie urposzczonym - puki co jest jak pisałem prawda

 

2. Według ustawy o gospodarce nieruchomościa na wartość nieruchomości mają wpływ wszystkie istotne cechy - patrząc przez analogię - jeśli owa firma znajdowała by sie w specjalnej strefie ekonomicznej - to jej wartość byłaby znacznie wyższa niż tej która się w owej strefie nie znajdowała. Tylko że przynażność do strefy ekonomicznej jest zapisana w planie miejscowym ale brak dopłat nigdzie ... . Myślę że analogia jest trafna - i taka też jest moja odpowiedź - ...

Ponadto chyba zgodzisz się z tym że rolnik jest w stanie zapłacić mniej za grunty które nie podlegaja pod płatności (zwłaszcza że 90% beneficjentów występuję o płatności) - prawda - A rzeczoznawca winnien określić (jeśli to możliwe) wartość rynkową - nie muszę chyba koledze tłumaczyć wpływu krzywych podaży i popytu ... mama nadzieję

 

3. Masz rację jestem w błędzie KPA kłamie, a ARiMR nie musi go przestrzegać - Ehhh tylko dlaczego nie musi jak wszystkie inne instytucje państwowe muszą - nie rozumiem Nie ktoś mi to wyjaśni ... najprościej jak można - albo poda sygnature spraw w których rzekomo ARiMR wygrało a sąd pochwali je za nieprzestrzeganie KPA ...

PS. A co z 1-mc na wydanie decyzji - ARiMR też nie musi tego przestrzegać panie LG, i dlaczego w preambule decyzji pisze "na podstawie KPA" - skoro ARiMR go nieprzestrzega - Pan mi to wyjaśni - na prawdę tego nie rozumiem ...

 

PSII Żadnych spisów nie ma - jest tylko nieudolne ARiMR ...

 

PSIII Pozdrawiam ... uczonego w piśmie i KPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wktótce ... Tak ARiMR bardzo czesto używa tego zwrotu, nieisteresuje mnie to co będzie w bliżej nieokreśloje przyszłości, zwłaszcza że ARiMR ma poważne problemy zw wrożeniem i dotrzymaniem terminów w systemie urposzczonym - puki co jest jak pisałem prawda

 

2. Według ustawy o gospodarce nieruchomościa na wartość nieruchomości mają wpływ wszystkie istotne cechy - patrząc przez analogię - jeśli owa firma znajdowała by sie w specjalnej strefie ekonomicznej - to jej wartość byłaby znacznie wyższa niż tej która się w owej strefie nie znajdowała. Tylko że przynażność do strefy ekonomicznej jest zapisana w planie miejscowym ale brak dopłat nigdzie ... . Myślę że analogia jest trafna - i taka też jest moja odpowiedź - ...

Ponadto chyba zgodzisz się z tym że rolnik jest w stanie zapłacić mniej za grunty które nie podlegaja pod płatności (zwłaszcza że 90% beneficjentów występuję o płatności) - prawda - A rzeczoznawca winnien określić (jeśli to możliwe) wartość rynkową - nie muszę chyba koledze tłumaczyć wpływu krzywych podaży i popytu ... mama nadzieję

 

3. Masz rację jestem w błędzie KPA kłamie, a ARiMR nie musi go przestrzegać - Ehhh tylko dlaczego nie musi jak wszystkie inne instytucje państwowe muszą - nie rozumiem Nie ktoś mi to wyjaśni ... najprościej jak można - albo poda sygnature spraw w których rzekomo ARiMR wygrało a sąd pochwali je za nieprzestrzeganie KPA ...

PS. A co z 1-mc na wydanie decyzji - ARiMR też nie musi tego przestrzegać panie LG, i dlaczego w preambule decyzji pisze "na podstawie KPA" - skoro ARiMR go nieprzestrzega - Pan mi to wyjaśni - na prawdę tego nie rozumiem ...

 

PSII Żadnych spisów nie ma - jest tylko nieudolne ARiMR ...

 

PSIII Pozdrawiam ... uczonego w piśmie i KPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkrotce znaczy sie od 2008 lub od 2009r (nie pamietam dokladnie) Polska jednak wystapila o przedluzenie terminu przejscia z tych dwoch systemow. Jaki jest efekt to wiedza jeno nasi wlodarze. (ja osobiscie wolalbym produkcje, wyeliminowalo by to cwaniakow z miast ze znacznym kapitalem, ktorych stac na dzierzawe lub wykupywanie gruntow)

co do niezmordowanej dyskusji na temat kpa to moge ci przytoczyc jedynie pismo orzekajace w sprawie poruszonych terminow kontroli adm. Ale to dopiero jak wroce do pracy, na razie proponuje cieszyc sie dniem wolnym od kolchozu i dlatego zdrowko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Masz rację jestem w błędzie KPA kłamie, a ARiMR nie musi go przestrzegać - Ehhh tylko dlaczego nie musi jak wszystkie inne instytucje państwowe muszą - nie rozumiem Nie ktoś mi to wyjaśni ... najprościej jak można - albo poda sygnature spraw w których rzekomo ARiMR wygrało a sąd pochwali je za nieprzestrzeganie KPA ...

PS. A co z 1-mc na wydanie decyzji - ARiMR też nie musi tego przestrzegać panie LG, i dlaczego w preambule decyzji pisze "na podstawie KPA" - skoro ARiMR go nieprzestrzega - Pan mi to wyjaśni - na prawdę tego nie rozumiem ...

 

PSII Żadnych spisów nie ma - jest tylko nieudolne ARiMR ...

 

PSIII Pozdrawiam ... uczonego w piśmie i KPA

 

Terminy przewidziane w KPA mają zastosowanie w sytuacji, gdy przepis szczegółowy nie reguluje danej kwestii inaczej. W przypadku płatności bezpośrednich termin wydania decyzji i zrealizowania płatności jest określony w innych przepisach. Ergo - miesięczny termin na załatwienie sprawy zapisany w art. 35 § 3 KPA tu nie obowiązuje. Zresztą podchodząc do sprawy zdroworozsądkowo - jak w ciągu miesiąca zweryfikować i skontrolować (po częsci - także w terenie!) 1,5 mln wniosków o płatności bezpośrednie?

Ponadto nalezy pamiętać o prymacie prawa wspólnotowego nad krajowym - jeżeli będące w mocy rozporządzenie unijne określa zasady i terminy realizacji określonych zadań, to właśnie te zasady i terminy powinny być uwzględniane, jako obowiązujące. Nawet, jeśli KPA ujmuje to inaczej.

Jeśli nie wierzysz - zapytaj prawnika "kumatego" w prawie wspólnotowym.

 

Pozdrawiam,

 

m/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ppr.pl/artykul.php?id=132134

Polecam artykuł o restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa w wykonaniu ARiMR ... jeśli ktoś jeszcze nie czytał - polecam

w odpowiedzi http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=190.

SE kto czyta to gówno????

 

Może i 'gówno' ale niestety na większość zarzutów ARiMR nie odpowiedziała ... zamiast tego pan rzecznik zarzuca nas pustą demagogią i wykładem o walorach turystycznych jezior mazurskich które to trzeba okazać dyplomatom zagranicznym wraz z dużą ilością wina i wódki mam wątpliwości panie rzeczniku czy owi dyplomaci będą cokolwiek pamiętać . BTW: Gdyby było więcej takich 'gównien' to może ARiMR i jej prezes bardziej zastanowiłoby się jak wydaje nasze ciężko wypracowane pieniądze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pieniadze lud się podli za pieniadze ksiądz się modli, zawsze tak było jest i bedzie i zawsze tez bedzie że bedziemy krajem wódką płynącym a rozdawnictwo mozna zobaczyc na każdym kroku w kazdej dziedzinie zycia publicznego.

Hasło polityków "komu komu bo ide do domu". A drugim haslem pasującym do nich jest "nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera" i tu wypadało by dopisac co juz chyba kiedyz zrobiłem że " mimo checi z gówna bata nie ukręci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za pieniadze lud się podli za pieniadze ksiądz się modli, zawsze tak było jest i bedzie i zawsze tez bedzie że bedziemy krajem wódką płynącym a rozdawnictwo mozna zobaczyc na każdym kroku w kazdej dziedzinie zycia publicznego.

Hasło polityków "komu komu bo ide do domu". A drugim haslem pasującym do nich jest "nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera" i tu wypadało by dopisac co juz chyba kiedyz zrobiłem że " mimo checi z gówna bata nie ukręci"

 

No tak ale chodzi mi tutaj o inną kwestię ... wyskość podatków gdyby nie różńego rodzaju agendy rządowe trwoniące podatki, można by je znacznie obniżyć ... a tak niestety ... chociaż z drugiej strony moża niech lepiej ARiMR trwonie kasę na 'restrukturyzaję' rolnictwa niż minister obrony na kolejne tysiace naszych żołnierzy wysłanych niewiadomo gdzie, po co i czemu w takiej ilości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Podatniku wszysy trwonią. Najbardziej mi się podobaja plakaty MON po kiego grzyba one są nie wiem ......Może Ty wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszędzie są ludzie i ludziska w jednym urzędzie pomogą a w drugim patrzą na ciebie jak na złodzieja przekręta itp.każde środowisko ma jakieś imprezy ale tak jak ze wszystkim nie można przeginać, a jak wódka leje się po stole ze dwa razy do roku czy więcej to już w oczy kole i słusznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się że sa ludzie i ludziska. Ostatnio miałem przyjemnośc załatwia spraw w Sądach Okregowych ( dwie praktycznie takie same Księgi wieczyste) w Jedny zostałem "zrobiony na poczekaniu" a w drugim czekałem ponad miesiąc i z bólem serca wreszcie po małej interwencji słownej z mojej strony równiez zostałem "zrobiony na poczekaniu" wiec nie należy uogólniać że wszedzie jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, smutne to i przerażające.

W ARiMR źle się dzieje, tak samo jak w innych biurach..... Mobbing, podgryzanie stołków, świństwa okropne sobie ludzie robią. Stres do granic wytrzymałości......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...