Skocz do zawartości
TUUURBINA

Ciągniki o mocy ponad 120KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Mam 22 lata i nie uwazam żeby miało to coś do rzeczy.A z tym "ukraść" to chyba troszkę przesadziłeś.A jak bawisz się w to od 20 lat to powinieneś mieć wiecej kasy niż ja Wybór traktora to w pewnym sensie tez kwestia gustu i że tak powiem kultury technicznej(jak to mawia moj profesor

Bajery, gadzety,ulepszenia to pomaga ale nie może nie moze detreminować wyboru który musi być racjomalny.

 

P.S. A co do profesorów to winien wiedzieć twój że gust jest takowoż kwestią subiektywną choć głęboko zakorzenioną w kulturze( tu nalerzy zaznaczyć iż pokrewieństowo konstrukcyjne wpływać może na specyficznie rozuniany patryjotyzm które też stamowi immanętno części wyżej wymienionej) jak też na swój sposób intemną a i dzentelmeni o gustach nie rozmawiają. Co do kultury technicznej to twój profesor winen zapoznać sie z pracami socjologów (chodzi mi głównie o nurt szeroko rozumianego determinizmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy my dyskutujemy o gustachy-chyba nie.Przecież nikt nikogo nie zmusza do zmiany traktora.Każdy z nas wyraza swoja opinię i wzajemnie ją szanujemy.Niezbita jest jednak teza, żę ciagniki zachodnie reprezentują zdecydowanie wyzszy poziom kultury technicznej.Na którą składa się:ergonomia,jakość wykonania,komfort,nowoczesne rozwiązania techniczne itp. A co do napraw elektroniki to pocześci się z toba zgodzę, że młotkiem i przecinakiem to sobie nie poradzisz.Ale skoro sam naprawiasz swój sprzęt to przy odrobinie inwencji napewno zdecydowaną więkrzość usterek usunołbyś samodzelnie.A przytrafiaja się one zdecydowanie rzadziej niż w polsko-czeskiej konkurencji.

PS.Uwazam , że twoje rady dla mojego profesora są nieco nie na miejscu bo z caym szacunkiem dla Ciebie nie sądze abyś był autorytetem w tej dziedzinie(choć tego nie wiem).Poza tym odbiegasz od tematu.I tego typu dyskusja jest bezproduktywna.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod Hrubieszowem.

 

Gdzie są te punkty.Możesz podać przynajmniej miejscowości?

Do czego mają częsci?

 

Wiesz gdzie są Piaski ?? No to jadac z Piask do Lublina w Wierzchowiskach Jest Korbanek (MF FENDT CLAAS),w Kaźmierzówce Rolmax (CASE, MF i cześci do zachodnich kombajnów) oraz w Lublinie GRAVIT (JOHN DEERE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod Hrubieszowem.

 

Gdzie są te punkty.Możesz podać przynajmniej miejscowości?

Do czego mają częsci?

 

Wiesz gdzie są Piaski ?? No to jadac z Piask do Lublina w Wierzchowiskach Jest Korbanek (MF FENDT CLLAS),w Kaźmierzówce Rolmax (CASE, MF i cześci do zachodnich kombajnów) oraz w Lublinie GRAVIT (JOHN DEERE).

 

Miejscowości kojarza.Dzięki za te informacje a czy możesz mi jeszcze powiedzieć czy tam mają częsci do maszyn z końca lat osiemdziesiątych?Bo moga mieć częsci tylko do tych nowszych typów maszyn.Jak z tym wygląda sytuacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja nie wiem ale mogę ci dać do nich numery telefonu jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wie ktos o takich hurtowniach lub sklepach z częsciami do kombajnów typu class w województwie podkarpackim?Chodzi mi o class columbusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Dzięki za te informacje a czy możesz mi jeszcze powiedzieć czy tam mają częsci do maszyn z końca lat osiemdziesiątych?Bo moga mieć częsci tylko do tych nowszych typów maszyn.Jak z tym wygląda sytuacja?

Tuuurbina- jeżeli są dalerami D.H Korbanków to napewno maja wszystkie czesci i do wszystkich roczników, ale uprzedzam że ich ceny w porownaniu z częsciami do Ursusa niskie nie są Ale jest wiele firm ktore sprowadzają częsci zamienniki i orginały i u nich jest już zdecydowanie taniej.Np. Agri-parts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ojcem widzieliśmy przedwczoraj ursusa 1614 z 1992.Właścicile chciał za niego aż 63 tysiące.

Mnie przeraziło to że ten 1614 miał jeden bieg mnie niż 1134.

Co razem powodowało że 1x2x2= 4 1614 ma 12 biegów w przód a nie 16 tak jak 1134.To samo do tyło zamiast 8 biegów miał 6.

Czy tych konstruktorów z ursusa kompletnie powaliło.Jak mozna było zmniejszyć liczbę biegów w 1614 w stosunku do pozostałych ursusów.

Taki 1614 ma mniej przełożeń i pewnie brakuje biegów do niektórych prac.Nie wiem czy dalej będziemy chcieli 150 konnego ursusa czy też wybierzemy jakiegoś zetora.Ile biegów mają 150 konne zetory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak sie nie znasz to nie pisz bzdur 1614 ma mniej biegów bo konstruklcja skrzyni nie pozwala zastosować innych zębatek a muszą one bś odpowiednio szersze żeby przenieśc moc 150 koni dlatego ma mniej biegów ale ma dobrane inaczej przełożenia poszczegolnych biegow To samo dotyczy Zetorów 150 konnych mają one też po 3 biegi w każdym zakresie pzełożen no chyba że wybierzesz wersje 16245 z "szybką' skrzynią no ale w polu to za bardzo nie pojezdzisz bo skrzynia ci sie rozsypie krótko mówiąc im szersze zębarki w skrzyni tym mogą wiekszy moment a zarazem moc przenieść a odlew skrzyni biegów nie pozwale na zastosowanie wiekszej ilości zębatek jak ci mało biegów to zamontuj sobie skrzynie od modeli 914-1224 bedziesz miał to przyjemnośc ze pomachasz sobie troszke więcej lewarkiem zmiany biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie nie znasz to nie pisz bzdur 1614 ma mniej biegów bo konstruklcja skrzyni nie pozwala zastosować innych zębatek a muszą one bś odpowiednio szersze żeby przenieśc moc 150 koni dlatego ma mniej biegów ale ma dobrane inaczej przełożenia poszczegolnych biegow To samo dotyczy Zetorów 150 konnych mają one też po 3 biegi w każdym zakresie pzełożen no chyba że wybierzesz wersje 16245 z "szybką' skrzynią no ale w polu to za bardzo nie pojezdzisz bo skrzynia ci sie rozsypie krótko mówiąc im szersze zębarki w skrzyni tym mogą wiekszy moment a zarazem moc przenieść a odlew skrzyni biegów nie pozwale na zastosowanie wiekszej ilości zębatek jak ci mało biegów to zamontuj sobie skrzynie od modeli 914-1224 bedziesz miał to przyjemnośc ze pomachasz sobie troszke więcej lewarkiem zmiany biegów

 

Nie tak ostro tomaszu.

Na stronie internetowej ursusa jest opis 1634 i ten model ma 16 biegów>Czy ktoś się orientuje czy skrzynia 1634 jest tak samo wytrzymała czy gorsza niż w 1614?W ogłoszeniach występuja tylko 1614,

Chyba 1634 wyprodukowano w niewielkiej ilości

 

http://www.ursus.com.pl/modele/1634.html

 

Ponadto 1634 jest sporo droższy niż 1614.Ciekawe czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ursus 1634 jest to wersja komfortowa Ursusa 1614. Wyższa kabina (która mi sie strasznie nie podoba), dzięki której masz większą widoczność. Klima w standardzie. Zwiększona prędkość z 25km/h na 30km/h. Masa bez obciążników większa o ok. 100kg, a masa z obciążnika zwiększona o ok. 400kg. To tak po krótce. Najlepiej zobaczyć Dane techniczne obydwu ciągników i porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ursus 1634 jest to wersja komfortowa Ursusa 1614. Wyższa kabina (która mi sie strasznie nie podoba), dzięki której masz większą widoczność. Klima w standardzie. Zwiększona prędkość z 25km/h na 30km/h. Masa bez obciążników większa o ok. 100kg, a masa z obciążnika zwiększona o ok. 400kg. To tak po krótce. Najlepiej zobaczyć Dane techniczne obydwu ciągników i porównać.

Dzięki za info tylko chodzi o wytrzymałość skrzyni w 1634 i gdzie taką maszynę używaną z lat 1988-1993 można znaleźć?Nie stać nas na nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ursus 1634 jest to wersja komfortowa Ursusa 1614. Wyższa kabina (która mi sie strasznie nie podoba), dzięki której masz większą widoczność. Klima w standardzie. Zwiększona prędkość z 25km/h na 30km/h. Masa bez obciążników większa o ok. 100kg, a masa z obciążnika zwiększona o ok. 400kg. To tak po krótce. Najlepiej zobaczyć Dane techniczne obydwu ciągników i porównać.

 

nalezy dodac ze w 1634 - ta trójka oznacza zsynchronizowaną skrzynie, której brak w 1614

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za info tylko chodzi o wytrzymałość skrzyni w 1634 i gdzie taką maszynę używaną z lat 1988-1993 można znaleźć?Nie stać nas na nówkę

z tych roczników miały w standardzie skrzynie 3 biegową 4 biegowa występowała jako opcja lub w wersjach eksportowych Polecił bym ci osobiście wersje z kołami przednimi 14.9 R28 ma zdecydowanie lepszy uciąg i bardziej wykorzystuje moc tylnie oczywiście 20.8 R38 u nas w kujawsko-pomorskim stoi jedna taka na sprzedaż ale 3 bieigowa rok 93lub 94 za 58 tys ale wersja 160 koni tzw de luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ CI ERYKO ZA LINK.ŚWIETNA STRONA I OGŁOSZENIA CIEKAWE I CENY PRZYSTĘPNE

 

Czy zna ktoś jakoś czeską stronę internetową z ogłoszeniami sprzedaży ciągników rolniczych zwłaszcza ZERTOR?

Chciałbym się zorientować co do cen zetorów w czechach i porównać je z polskimi ogłoszeniami.Intereją mnie zetory o mocy 150 koni.

 

Czy warto na własną rękę sprowadzać zetora z czech?Czy to się opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZIĘKUJĘ CI ERYKO ZA LINK.ŚWIETNA STRONA I OGŁOSZENIA CIEKAWE I CENY PRZYSTĘPNE

 

Czy zna ktoś jakoś czeską stronę internetową z ogłoszeniami sprzedaży ciągników rolniczych zwłaszcza ZERTOR?

Chciałbym się zorientować co do cen zetorów w czechach i porównać je z polskimi ogłoszeniami.Intereją mnie zetory o mocy 150 koni.

 

Czy warto na własną rękę sprowadzać zetora z czech?Czy to się opłaca?

 

looz nie ma sprawy.wiem ceny sa dobre.okazje mozna wyczaic nie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie to jest świetne szukanie, ogłoszenia są podzielone na osobne modele i to wspanaiłe że jest dużo ogłoszeń.

To nie to co strona kupsprzedaj, gdzie ogłoszeń niedużo i wyszukiwanie słabo działa wiec trzeba przeglądnąć wszystkie strony

 

Strona autogiełdy sie zmieniała, bo chyba w tamtym roku (może to była inna stronka)jeśli się nie wysłało esemesa za 1 zł to nic się nie dało zobaczyć.Teraz się wysyła sms jak się coś znajdzie.

 

Najbardziej śmieszy mnie sytucja z zetorami.Jak chcesz kupić 7211 czy 7711 albo wersje z przednim napędem to bulisz straszne pieniądze.Przecież bardziej opłaca się kupić zetora 8211 czy 8245 bo są tańsze i mocniejsze.

Na te zetory z serii 72xx 77xx to jacyś fanatycy polują bo za ich cenę można nabyć inną lepszą maszynę.

My mamy 7245 ale to ojciec dostał ten ciągnik w spadku po swoim bezdzietnym wujku, wraz z kilkunastoma hektarami.Tak to byśmy napewno takiego nie kupili, choć to dobra maszyna ale zbyt droga aby kupować.Po prostu nie te zetory nie wartaja tych pieniędzy które trzeba wydać aby je kupić

 

/edit

 

Czy ktoś mógłby napisać jakie są możliwości 1614?

Jakie agraegaty ten ciągnik potrafi uciągnąć?Czy poradzi sobie z agregatem aktywnym na 3,5 metra?

Czy pójdzie z pługiem 5x40 cm?Zagonowy czy obrotowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na tej stronie to jest świetne szukanie, ogłoszenia są podzielone na osobne modele i to wspanaiłe że jest dużo ogłoszeń.

To nie to co strona kupsprzedaj, gdzie ogłoszeń niedużo i wyszukiwanie słabo działa wiec trzeba przeglądnąć wszystkie strony

 

Strona autogiełdy sie zmieniała, bo chyba w tamtym roku (może to była inna stronka)jeśli się nie wysłało esemesa za 1 zł to nic się nie dało zobaczyć.Teraz się wysyła sms jak się coś znajdzie.

 

Najbardziej śmieszy mnie sytucja z zetorami.Jak chcesz kupić 7211 czy 7711 albo wersje z przednim napędem to bulisz straszne pieniądze.Przecież bardziej opłaca się kupić zetora 8211 czy 8245 bo są tańsze i mocniejsze.

Na te zetory z serii 72xx 77xx to jacyś fanatycy polują bo za ich cenę można nabyć inną lepszą maszynę.

My mamy 7245 ale to ojciec dostał ten ciągnik w spadku po swoim bezdzietnym wujku, wraz z kilkunastoma hektarami.Tak to byśmy napewno takiego nie kupili, choć to dobra maszyna ale zbyt droga aby kupować.Po prostu nie te zetory nie wartaja tych pieniędzy które trzeba wydać aby je kupić

Dobra ale co jak masz przeskok 70 albo wiecej kobyłek miedzy ciągnikami. Sąsiad ma sprzet jeden 30 drugi 100 KM i komiczne sceny odgrywa bo czasami ciąga 10 t 30 KM a tego samego dnia do jedzie z klateczką ogromnym ciągnikiem czasami tak poprostu jest tok wychodzoi. Druga sprawa 72XX, 77XX to sprzęt na male gospodarstwa jak ma się 10-20h to wiekszy sprzet to lekka przesada. Cena wynika z zapotrzebowania ludzie znają te ciągniki do do niedawna w polsce można było spotkać tylko takie więć nawet używane graty można dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o ciągnikach typu kirowiec?

http://www.autogielda.com.pl/motoryzacja/?dzial=01500060004

a zwłaszcza o tym modelu.Dzwoniłem do gościa i oferta wydaje się interesująca,niestety jednak to sporo kasy:

http://www.autogielda.com.pl/motoryzacja/?dzial=01500060004&oferta=193445911

Potrzebuje traktor do zadań specjalnych, do orki i uprawy w ciężkich warunkach, do zwrywki drzew.

Jak wygląda zużycie paliwa w K 150? Pali to dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby napisać jakie są możliwości 1614?

Jakie agraegaty ten ciągnik potrafi uciągnąć?Czy poradzi sobie z agregatem aktywnym na 3,5 metra?

Czy pójdzie z pługiem 5x40 cm?Zagonowy czy obrotowy?

 

dlaczego agregat 3,5 metra??? bedzie ciezko założyc scieżki technologiczne tak mysle

 

a plugi to drazliwy temat

moje zdanie - kup 4 skiby obrotowy i ustaw szerokość na 45cm/korpus 4x45=1,8 i jedz szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mógłby napisać jakie są możliwości 1614?

Jakie agraegaty ten ciągnik potrafi uciągnąć?Czy poradzi sobie z agregatem aktywnym na 3,5 metra?

Czy pójdzie z pługiem 5x40 cm?Zagonowy czy obrotowy?

 

dlaczego agregat 3,5 metra??? bedzie ciezko założyc scieżki technologiczne tak mysle

 

a plugi to drazliwy temat

moje zdanie - kup 4 skiby obrotowy i ustaw szerokość na 45cm/korpus 4x45=1,8 i jedz szybciej

 

znalazłem intersujące ogłoszenie o sprzedaż agregatu amazon.Dzwonię do gościa i mówimi ze to aktywny na 3,5 metra.Czy w ogóle ktoś zetknął się z agregatem aktywnym na 3,5 metra. Myślałem że są tylko na 3 albo na 4 metry. ale do 150 koni to 3 metry mały a 4 za duży

Z tymi pługami to trudna sprawa.Z 5x40 cm mógł by się kopać

Sprawa jest drażliwa bo jakby się kirowąć tym co według niektórych potrafi to trzeba by do 1614 pług 9x45 cm założyć

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być:

 

Sprawa jest drażliwa bo jakby się kirowąć tym co według niektórych potrafi 360 to trzeba by do 1614 pług 9x45 cm założyć

 

Zapisałem npisać "360" ale chyba wszyscy by się zorientowali o jaki ciągnik chodzi.

 

 

A powracając do kwesti pługa to lepiej krajowy ibis czy jakiś używany zagraniczniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
powinno być:

 

Sprawa jest drażliwa bo jakby się kirowąć tym co według niektórych potrafi 360 to trzeba by do 1614 pług 9x45 cm założyć

 

Zapisałem npisać "360" ale chyba wszyscy by się zorientowali o jaki ciągnik chodzi.

 

 

A powracając do kwesti pługa to lepiej krajowy ibis czy jakiś używany zagraniczniak?

 

lepszy ibis bo bardziej twarda i wytrzymała konstrukcja.nu ale do tego trzeba dobrej pompy ale 1624 poradzi sobie na pewno z ibisem na 4 skiby,chyba ze pompa bylaby bardzo zuzyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Co sądzicie o ciągnikach typu kirowiec?

 

http://www.autogielda.com.pl/motoryzacja/?dzial=01500060004

 

a zwłaszcza o tym modelu.Dzwoniłem do gościa i oferta wydaje się interesująca,niestety jednak to sporo kasy:

 

http://www.autogielda.com.pl/motoryzacja/?dzial=01500060004&oferta=193445911

 

Potrzebuje traktor do zadań specjalnych, do orki i uprawy w ciężkich warunkach, do zwrywki drzew.

 

Jak wygląda zużycie paliwa w K 150? Pali to dużo?

 

ciongnik ten jest bardzo dobry.sporo jednak pali.po za tym czeste sa usterki ale da sie wytrzymac, czesci tanie i latwo dostepne

w polu duzo lepszy niz 1614.

spalanie k150 w pługu na 6 skib podwiesanym w I-IV klasie na głębokość 30 cm 20-30 litrów.Zależy też czy suchu czy mokro.

jesli potrzebujesz to kup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...