Skocz do zawartości
TUUURBINA

Ciągniki o mocy ponad 120KM

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś pytałem o to czy stary 1614 który ma udzwig tylko 4000kg podniesie i obroci obrotowca na 4 skiby.- znam już odpowiedz bo pozyczylismy gdzieś taki pług, to był ibis na 4 skiby i powiem tyle:podniesie i obróci, ale mogłoby to lepiej chodzić

 

Co sie czepiłeś że 1614 ma 4000kg udzwigu tyle to ma 1014 z jednym siłownikiem wspomagającym a w 1614 jest dwa to i udwig jest ponad 5000kg

 

niestety nie masz racji.Mój 1614 z 1990 roku ma udźwig tylko 4000kg, tak pisze w ksiażce i wynika z mojego doświadczenia, bo mam też 1134 który ma udźwig 5500 kg i jak złożyłem obrotówkę na 4 skiby do 1614 to jakoś to chodziło(Ze tak ino ino), a 1134 obracał świetnie i ma wyrażnie mocnijszy podnośnik.Niestety z kolei 1134 jest za słaby do obrotówki na 4 skiby i masz babo placek jedn zły, a drugi niedobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś pytałem o to czy stary 1614 który ma udzwig tylko 4000kg podniesie i obroci obrotowca na 4 skiby.- znam już odpowiedz bo pozyczylismy gdzieś taki pług, to był ibis na 4 skiby i powiem tyle:podniesie i obróci, ale mogłoby to lepiej chodzić

 

Co sie czepiłeś że 1614 ma 4000kg udzwigu tyle to ma 1014 z jednym siłownikiem wspomagającym a w 1614 jest dwa to i udwig jest ponad 5000kg

 

niestety nie masz racji.Mój 1614 z 1990 roku ma udźwig tylko 4000kg, tak pisze w ksiażce i wynika z mojego doświadczenia, bo mam też 1134 który ma udźwig 5500 kg i jak złożyłem obrotówkę na 4 skiby do 1614 to jakoś to chodziło(Ze tak ino ino), a 1134 obracał świetnie i ma wyrażnie mocnijszy podnośnik.Niestety z kolei 1134 jest za słaby do obrotówki na 4 skiby i masz babo placek jedn zły, a drugi niedobry

 

to u cibie 1614 ma jeden siłownik

 

Załuż wydajniejszą pompe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co myślicie o tej maszynie:

 

http://www.pronar.pl/ciagniki/1221AII.htm

 

czy lepszy będzie ten nowy pronarek czy może nowy ursus 1234?Kupię jeden z tych dwóch ciągników.Który lepszy do obrotowca na 4 skiby?Pronarek mocniejszy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co Ty chcesz takiego podnosić udzwig to może i ma większy ale wieszaki albo ramiona tego długo nie wytrzymają takiego ciężaru. Ja przy cyklotireże i siewniku wkika razy już wyrwałem wieszak a ich masę określam koło 2-2,5 t.

 

U mnie 1614 zładawaczem ciąga pług wahadłowy z famarolu 5x45 , agregat uprawowo siwny aktywny kilka lat a ziemi ma sporo , burki wozi z 20 paru hektary do cukrowni i zadne wieszki mu sie nie poobrywały , tylko w tym roku miał w łyżce zboże a z tyłu i pękł mu na pół (na skrzyn pośredniej)

 

 

Czym podnosisz 2,5 tony ja swoim MF podnosze 1300 i go podrywa (mam tura )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś pytałem o to czy stary 1614 który ma udzwig tylko 4000kg podniesie i obroci obrotowca na 4 skiby.- znam już odpowiedz bo pozyczylismy gdzieś taki pług, to był ibis na 4 skiby i powiem tyle:podniesie i obróci, ale mogłoby to lepiej chodzić

 

Co sie czepiłeś że 1614 ma 4000kg udzwigu tyle to ma 1014 z jednym siłownikiem wspomagającym a w 1614 jest dwa to i udwig jest ponad 5000kg

 

niestety nie masz racji.Mój 1614 z 1990 roku ma udźwig tylko 4000kg, tak pisze w ksiażce i wynika z mojego doświadczenia, bo mam też 1134 który ma udźwig 5500 kg i jak złożyłem obrotówkę na 4 skiby do 1614 to jakoś to chodziło(Ze tak ino ino), a 1134 obracał świetnie i ma wyrażnie mocnijszy podnośnik.Niestety z kolei 1134 jest za słaby do obrotówki na 4 skiby i masz babo placek jedn zły, a drugi niedobry

 

to u cibie 1614 ma jeden siłownik

 

Załuż wydajniejszą pompe

 

A jesteś pewien że mam jeden siłownik wspomagajacy jak mam udźwig 4000kg?Nie jestem tego pewien bo nie rozbieraliśmy go tam ale wydjae mie się że jakby był nawet jeden siłownik wspomagający to by udźwig wynosił jakieś 4700 kg, bo podobno obecnie produkowane 1614 maja dwa siłowniki wspomagające i mają udźwig 5500 kg.Myślisz dodanie jednego siłownika zwiększa udźwig aż o 1500 kg

tylko proszę sie na mnie nie denerwujcie bo jak juz powiedziałem to jest tylko moja opinia i możliwe że sie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o tej maszynie:

 

http://www.pronar.pl/ciagniki/1221AII.htm

 

czy lepszy będzie ten nowy pronarek czy może nowy ursus 1234?Kupię jeden z tych dwóch ciągników.Który lepszy do obrotowca na 4 skiby?Pronarek mocniejszy co?

 

Jak chcesz to lepiej kup BELARUSA będzie tańszy i lepszy u mnie agroma lublin sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o tej maszynie:

 

http://www.pronar.pl/ciagniki/1221AII.htm

 

czy lepszy będzie ten nowy pronarek czy może nowy ursus 1234?Kupię jeden z tych dwóch ciągników.Który lepszy do obrotowca na 4 skiby?Pronarek mocniejszy co?

 

Jak chcesz to lepiej kup BELARUSA będzie tańszy i lepszy u mnie agroma lublin sprzedaje

 

Zobacz tutaj http://www.tractors.com.by/mtw/1222ru.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesteś pewien że mam jeden siłownik wspomagajacy jak mam udźwig 4000kg?Nie jestem tego pewien bo nie rozbieraliśmy go tam ale wydjae mie się że jakby był nawet jeden siłownik wspomagający to by udźwig wynosił jakieś 4700 kg, bo podobno obecnie produkowane 1614 maja dwa siłowniki wspomagające i mają udźwig 5500 kg.Myślisz dodanie jednego siłownika zwiększa udźwig aż o 1500 kg

tylko proszę sie na mnie nie denerwujcie bo jak juz powiedziałem to jest tylko moja opinia i możliwe że sie mylę

Turbina... wiesz.... te siłowniki są na zewnątrz skrzyni a nie w środku:P:P są przyczepione do ramion podnośnika i widać je doskonale więc jak u ciebie nie ma to ich nie widać i wtedy on ma 4000kg tak jak mówisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi ze mam ten udźwig 4 tony tylko bo nie mam żadnych zenętrznych siłowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy sa te silowniki czy nie to wazne, ale tez wazne jakie one sa bo wystepuja w roznych rodzajach (tzn srednicach), ja w poczciwym 1214 mam 2 wspomagajace, sasiad tez ale on ma wiekszej srednicy i udzwig jest u niego lepszy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czy sa te silowniki czy nie to wazne, ale tez wazne jakie one sa bo wystepuja w roznych rodzajach (tzn srednicach), ja w poczciwym 1214 mam 2 wspomagajace, sasiad tez ale on ma wiekszej srednicy i udzwig jest u niego lepszy!
No u mnie są feste lagi:P czyli wychodzi że ma wtedy udźwig 900kg jeden skoro 2 zwiększają udźwig do 5.800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weście przestańcie cały czas tylko Ursus to Ursus tamto...,a jak nie ursus to Zetor i tak do "USRANEJ ŚMIERCI"!!!!!!!!!!!!!!!!!Traktory o mocy ponad 100kM to nie tylko Ursusy i Zetory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weście przestańcie cały czas tylko Ursus to Ursus tamto...,a jak nie ursus to Zetor i tak do "USRANEJ ŚMIERCI"!!!!!!!!!!!!!!!!!Traktory o mocy ponad 100kM to nie tylko Ursusy i Zetory.

 

 

 

To pisz o innych chętnie poczytam. do "USRANEJ ŚMIERCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ludzie macie ursusy czy też zetory co to wam da ja posiadam LKT 81 co prawda używam go do usług leśnych ale te ciągniki służa także w rolnictwie to są prawdziwe maszyny nic ująć i nic dodać bardzo solidna kanstrukcja i mocny silnik chociaż mało koni ale i tak jest lepsze od wszystkich innych bardzo polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie macie ursusy czy też zetory co to wam da ja posiadam LKT 81 co prawda używam go do usług leśnych ale te ciągniki służa także w rolnictwie to są prawdziwe maszyny nic ująć i nic dodać bardzo solidna kanstrukcja i mocny silnik chociaż mało koni ale i tak jest lepsze od wszystkich innych bardzo polecam

 

Nie słyszałem żeby ktoś uzywal LKT w rolnictwie, nie wydaje mi się, żeby one się do tego nadawały. W moim okręgu z "takich" rzeczy to co najwyzej ciągają specjalny pług w szkółkach leśnych. Fakt, w terenie są niezłe, ale ciężkie, mało uniwersalne i pewnie na polu robiłyby spustoszenie. Poza tym te ciągniki chyba nie mają TUZ tylko jeden zaczep dolny i wyciągarkę, no i opony trzeba byłoby zmienić. A silnik mają zdaje się taki jak w dużych ursusach, bo to konstrukcja z zakładów w Martinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy ma ktos z was opinie na temat claasa Ares zr 816 zainteresowanych prosze y wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wszystkich !! Wcześniej napisano iż ciągniki LKT 81 posiadają tylko dolny zaczep i tu sie mylicie te ciągniki posaidają zaczepy do takich maszyn jak pługi, kosiarki , itd. To są naprawde piekne maszyny ich zwiność jest rewelacyjna i pozostałe parametry też nie odbiegają od normy a nawet moge sie pokusić iż ją poprawiają . Jestem od dłuższego czasu miłośnikiem tych ciągnikiów zapraszam wszystkich do pisania na e-mail : urbanczyk8@wp.pl napewno sie odezwe życze powodzenia wszystkim !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moj brat ma olbrzymie gospodarstwo(200 ha) i obrabia je za pomoca 1614,1204,Mtz 82, 330 i 385.Nie umie biedak używć internetu wiec prosił mnie aby zapytać na forum w jego sprawie.

braciszek zebral pieniązki na zakup nowego ciągnika, zastanawia się pomiędzy ślązakiem a ursusem 1934.bardziej mu się ślazak podoba i chce wiedzieć co inni ludzie myśla o tym traktorze i czy rzeczywiście bedzie taki slązak lepszy niz ursus1934.

bo to nie wiadomo co ten słążak warta i od czego to ma silnik i miejmy nadzije ze to nie pali tyle co stare kirowce

widział ktoś tego slązaka przy robocie.fabryka twierdzi ze slązak jest małoawaryjny i ze pociagnie spokojnie obrotowy na 5 skib nawet w najciezszej ziemi.poza ty, slazak jest tańszy, ale to jest wszystko podejrzane bo dziwne ze duzo ciezszy ciagnik, w wersji z elektronika i klimatyzacja jest tańszy od ursusa. co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mało tych ciągników jak na razie jest. Silnik w nim pochodzi z andrychowskiej fabryki. Ten silnik jest już zmodernizowany. Ja pokusiłbym się na Ślązaka.

 

A co sądzą inni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze mógłby pokazać jeszcze w polu na co go stać... Uważam że to nie najgorsza konstukcja... Dosyć prosta ale jednocześnie nie przestażała co może tworzyc w efekcie cignik godny uwagi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być dobry ciągnik o sporej mocy i sporym uciągu. Może nie jest dobrze znany i go nie kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi mieć uciąg jak waży ponad 8000kg i ma koła 520/70R34

 

Lepszy będzie od ursusa bo ma też 4 biegi pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jego skrzynia pochodzi z ciągnika T150.

 

Silnik też pewnie jest dobry, bo jest to zmodernizowana konstrukcja.

 

Oni chyba mają jakąś kooperację z charkowskimi zakładami lub coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można chyba kupić go z dwoma mostami skrętnymi coś ala JCB FASTRAC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...