Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

siał juz ktoś pszenżyto, ile dajecie nawozu pod korzeń i jakiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w zeszłym roku sialiśmy "Voltario".Jak dla mnie rewelacja.Ziemia 4kl. Z 1.15ha 9t!!! Nawożenie i ochrona na średnim poziomie.Ale tak było tylko na jednym kawałku-podpasowało.Na innym już tylko ok 7t z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uprawiał ktoś z Was pszenżyto Magnat? zakupiłem w tym roku tą odmianę i jako,że jest odmianą wymagającą mam zamiar posiać ją na swoim najlepszym polu-3b/4a klasa. Podobno ma ono wysoką zdrowotność, tylko podatna jest na rdzę. Jakie radzicie w takim razie zabiegi fungicydowe przeciwko tej chorobie? I czy macie jakieś doświadczenie z tą odmianą?

tylko pozytywne wiernie plonuje nawet na słabszych glebach - dobrze wynaworzonych i po rzepaku ładne grube ziarno

a ja szukam może ma ktoś z was Grenado na sprzedaż lub wie kto ma w okolicach Obornik Wągrowca Szamotuł - podjechałbym - chcę spróbować 2ha zasiać

a reszta to pójdzie magnat

Po drugiej stronie Poznania w Gnieźnie jest jakaś centrala i tam mają. Jak się zdecydujesz jechać koło 100km w jedną stronę to ja mam Grenado. Coś jeszcze mieli w Agroloku po 1700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uprawiał ktoś z Was pszenżyto Magnat? zakupiłem w tym roku tą odmianę i jako,że jest odmianą wymagającą mam zamiar posiać ją na swoim najlepszym polu-3b/4a klasa. Podobno ma ono wysoką zdrowotność, tylko podatna jest na rdzę. Jakie radzicie w takim razie zabiegi fungicydowe przeciwko tej chorobie? I czy macie jakieś doświadczenie z tą odmianą?

tylko pozytywne wiernie plonuje nawet na słabszych glebach - dobrze wynaworzonych i po rzepaku ładne grube ziarno

a ja szukam może ma ktoś z was Grenado na sprzedaż lub wie kto ma w okolicach Obornik Wągrowca Szamotuł - podjechałbym - chcę spróbować 2ha zasiać

a reszta to pójdzie magnat

Po drugiej stronie Poznania w Gnieźnie jest jakaś centrala i tam mają. Jak się zdecydujesz jechać koło 100km w jedną stronę to ja mam Grenado. Coś jeszcze mieli w Agroloku po 1700zł.

może do mnie miałbys blizej.napisz na pm.też mam grenado.pieknie sypało!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a miał ktoś baltiko?

miałem w tym roku.odmiana dobra ale w tym roku nie było chyba złych odmian wczesna plon 7-7,5 tony.nie wylega.kłos krótki ale zbity przez co wyglada nie ciekawie przed zbiorem ale jak sie młóci słychac przyjemny szumek w zbiorniku wskazany zabieg fungicydowy na początku kłoszenia bo szybko łapie rdze i septoriozy ale tani triazol załatwia sprawe.podsumowując polecam nawet na nie najlepsze stanowiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał baltiko i grenado w zeszłym roku a w tym juz tylko grenado sieje i gniewko dla porównania. Musiał być nie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko jakom odmiane wybrac na 5 klase ziemi.

W nasiennictwie mam dostep do: Pawo, Awiko, Madilo.

Ewentualnie jesli by ktoś dał link do strony z opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aliko ma pokrój ziarna bardziej pszeniczny w tym roku bez rewelacji na 5 klasę polecam todan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aliko ma pokrój ziarna bardziej pszeniczny w tym roku bez rewelacji na 5 klasę polecam todan

 

ja miałem todan na V klasie dało coś około 4 ,5 tony bardzo ładnie wyrosło i pomimo suszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze że trafiłeś na suchy rok do jak miałem todana dwa lata temu to porastał na pniu w mgnieniu oka Ladne grube ziarno z cholerna tendencja do porastania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dobrze że trafiłeś na suchy rok do jak miałem todana dwa lata temu to porastał na pniu w mgnieniu oka Ladne grube ziarno z cholerna tendencja do porastania

 

no rok był bardzo suchy...to chyba u ciebie padało caly czas...a jak z porastaniem w moderato bo chce za rok spróbowac tej odmiany gdyz znosne jest na slabsze ziemie zakwaszone i plon w zaleznosci od lata tez jest ok...heh teraz sie obawiam zeby i mi nie porastalo jak bedzie mokro...bo bede je sial w tym roku tylko musze odwiac i zaprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! mam 2 pytania:

 

1) dlaczego nigdzie nie mozna kupic Maratona??

 

2) jak uwazacie ktore ze zbóz jarych najabrdziej nadaje sie do wysiania jako przewódka? tzn zeby jare wysiac pod koniec jesieni? wydaje mi sie owies bo wiosną go mozna najwczesniej siac?? kiedy powinno sie zasiac takie zboze zeby cos z tego było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy prasyka sie czyms pszenzyto jesienia aby dobrze sie ukorzenilo i spokojnie przezimowalo bo mam na jednym kawalku slaba ziemia i boje sie ze moze miec problemy zima....prosze o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki herbicyd najlepiej zastosować wiosna na pszenżyto...można zastosować herbicyd razem z fungicydem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany kupnem zboła na poplon. Jestem z okolic kalisza. Mogę kupić kilka ton ale za małe pieniądze Piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zauwazylem w swoim pszenzycie duzo chabra blawatka i troche miotly zbozowej najlepszym opryskiem bylby lentipur i mam pytnie czy mozna go stosowac zima przed wegetacja bo cos takiego na ulotce przeczytalem...jesli nie ma sniegu a ziemia jest zmarznieta i jest temperatura lekko ponad 0 to mozna spokojnie wjechac w pole ale nie wiem czy zadziala...wiosna mam problemy z wczesnym wjechaniem w pole i te chwiasty moga juz byc zbyt duze aby je skutecznie zwalczyc...prosze o opinie:) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem zainteresowany kupnem zboła na poplon. Jestem z okolic kalisza. Mogę kupić kilka ton ale za małe pieniądze Piszcie

 

A najlepiej żeby jeszcze ktos przywiózł na miejsce, rozładował i nie wziął za to pieniędzy, taki malutki gratisik na Nowy Rok. Pozdro wszystkim i wszystkiego co najlepsze w Nowym 2009 Roku. Coby Euro było po 5 zł i nasze produkty o 100% podrożały!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...