Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj młóciłem Grenado plon 7 t z ha jest ok. ochrona na grzybowe prawie żadna Bumper koszt 40 zł na ha, poza tym było nawet trochę miotły Cisel słabo zadziałał. Jak tam u was koledzy z plonami.

Aż dziwne że obyło sie bez rdzy.W mojej okolicy wszyscy musieli pryskać na grzybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile waży 1 metr sześcienny pszenżyta?

watpie czy ktoś sprawdzał,kwestia jeszcze przy jakiej wilgotności,wielkość ziarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile waży 1 metr sześcienny pszenżyta?

Mozna to obliczyc, wystarczy zwazyc wiadro 10-cio litrowe i przemnozyc przez 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kosilem grenado plon 6,5t z ha kilka dni wczesniej baltiko bardzo zaatakowane grzybem i mimo to 7t z ha wiec ja jestem zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plony w tym roku może i ładne beda ,ale cena Za 350 cięzko kupca znależć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scialem sobie slome i chce opryskac azotem...jakie stezenie dac zeby bylo ok? i kiedy pryskac? w poludnie czy wieczorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
scialem sobie slome i chce opryskac azotem...jakie stezenie dac zeby bylo ok? i kiedy pryskac? w poludnie czy wieczorem?

Jak dasz 5-10 kg mocznika na ha starczy. Jak na słomę bez jakiegoś randapu na chwasty to pryskaj kiedy masz czas. daj tylko ze 300 l wody jak strasznie gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
scialem sobie slome i chce opryskac azotem...jakie stezenie dac zeby bylo ok? i kiedy pryskac? w poludnie czy wieczorem?

Jak dasz 5-10 kg mocznika na ha starczy. Jak na słomę bez jakiegoś randapu na chwasty to pryskaj kiedy masz czas. daj tylko ze 300 l wody jak strasznie gorąco.

 

Aby uregulowć stosunek C:N po przyoraniu słomy musisz zastosować na tonę pociętej słomo około 5-10 kg N, czyli przyjmując 6-8 t/ha słomy musisz zastosować około 30-80 kg azotu na ha wszystko uzależnione jeszcze jest od warunków glebowych na glebach lekkich i ciężkich wilgotnych dawka powinna wynosić 10 kg N/t słomy.

 

Stosowanie mocznika w dawce 5-10 kg/ha wnosi na pole 2,3-4,6 kg N czyli absolutnie nie wystarcza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepsi czyli ile dkoładnie tego mocznika by trzeba było uzyc a czy jest jakas inna mozliwosc( j akies inne srodki ) aby ta słoma sie szybciej rozlozyła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pepsi czyli ile dkoładnie tego mocznika by trzeba było uzyc a czy jest jakas inna mozliwosc( j akies inne srodki ) aby ta słoma sie szybciej rozlozyła ?

http://www.bogdan.agro.pl/

 

Innych środków NIEMA musisz dostarczyć azot średni zalecałbym 100 kg mocznika na hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest pozbyć sie tej słomy.Ja średnio dostaje ok.70zł. za hehtar i nie mam problemu z rozwijającą się grzybnia w pociętej słomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym rozwiązaniem jest pozbyć sie tej słomy.Ja średnio dostaje ok.70zł. za hehtar i nie mam problemu z rozwijającą się grzybnia w pociętej słomie

ale słoma dostarcza próchnice, i jak dasz azot to zawarte pozostałe pierwiastki są prawie takie same jak z obornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym rozwiązaniem jest pozbyć sie tej słomy.Ja średnio dostaje ok.70zł. za hehtar i nie mam problemu z rozwijającą się grzybnia w pociętej słomie
robisz pustynie z pola , ja mam zamiar palić slomą ale się waham tylko że ja mam dobre zmianowanie rzepak-pszenica-jęczmień słoma z pszenicy miałaby być na opał noi po rzepaku jest sporo próchnicy z resztek a i samosiewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustynie?Nie bardzo rozumiem o co chodzi.Słome sprzedaje po 6 zł za okragły balot,bez żadnego własnego nakładu.Od tego roku stawiam tylko na rzepak i pszenice także zmianowanie też bedzie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pustynie?Nie bardzo rozumiem o co chodzi.Słome sprzedaje po 6 zł za okragły balot,bez żadnego własnego nakładu.Od tego roku stawiam tylko na rzepak i pszenice także zmianowanie też bedzie dobre
sprzedajesz tylko z pszenicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszym rozwiązaniem jest pozbyć sie tej słomy.Ja średnio dostaje ok.70zł. za hehtar i nie mam problemu z rozwijającą się grzybnia w pociętej słomie

 

z calym szacunkiem ale polecam zobaczyc w odpowiednich zrodlach ile pierwiastkow jest w slomie z danego zboza i przeliczyc to na ilosc czystego skladnika na 1 ha i potem sprawdz sobie ile kasy musisz wydac aby uzupelnic to np w nawozach mineralnych...na pewno duuuzo wiecej niz 70 zl....co do grzybni to jesli zrobisz tak aby sie dobrze rozlozyla to ryzyko chorob grzybowych spada... u mnie w okolicy jest bardzo kultywowana tradycja "zbierania slomy" chyba ludziom jeszcze zostalo z dawnych czasow...wg mnie jesli ktos ma sprzet zeby sobie poradzic z takim scierniskiem to nie warto sprzedawac slomy tylko dobrze zmianowac i przorywac mieszac z gleba wszytsko co sie da bo to nawoz...ja pryskalem 50kg mocznika na 1 ha efekty juz widac wzgledem sasiednich pol gdzie niczym nie bylo pryskane...pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pustynie?Nie bardzo rozumiem o co chodzi.Słome sprzedaje po 6 zł za okragły balot,bez żadnego własnego nakładu.Od tego roku stawiam tylko na rzepak i pszenice także zmianowanie też bedzie dobre
sprzedajesz tylko z pszenicy?
tak po

1. węgiel do azotu

2.drobno ciąć

3.mieszać

ale opał jest bardzo drogi i mnie to kusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy u was w skupach pszężyta badaja gestośc ziarna? choć i tak ono idzie na pasze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualnych cenach nawozów wartość składników mineralnych zawartych w słomie wynosi około 300zł z ha. Jest zależna oczywiście od plonu ale średnio możemy przyjąć tą wartość. Sprzedaż słomy poniżej tej ceny mija się z celem, jest swoistą promocją hodowców bydła kosztem uprawiających zboże.

 

Wartości składników w słomie podałem z wyliczeń Tygodnika Rolniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumiałam, co to jest "swoista promocja hodowców bydła"?

 

Jeżeli sprzedaje się coś poniżej wartości jest to promocja, a jeżeli słomę w 99% kupują hodowcy bydła mają towar taniej od rzeczywistej jego wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w 99% to bydlarze, są jeszcze pieczarkarze, brykieciarze i inni. I nie wiem czy to promocja - cenę ustala rynek - choć w tym przypadku to rzeczywiście mało, a rzeczywista wartość niestety nie ma tu nic do rzeczy bo komornikowi nie powiesz: "Panie to powinno kosztować tyle...". A co do wartości nawozowej - jest niewątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...