Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tomasz0859

 

Jeżeli ktoś pyta ile dni po skoszeniu zboża zastosować ROUNDUP,

to chyba logiczne jest że priorytetem dla niego jest zwalczenie perzu a chwasty dwuliscienne będzie zwalczał przy okazji

Dlatego twoja teoria :

I w ten sposób dorabiamy producenta. Chwasty w fazie siewek glifosat zniszczy w o połowę mniejszej dawce.

Sam z własnego dioświadczenie wiem że tak duża ilość bardziej pali niż niszczy.

Niema w tym przypadku sensu ponieważ perz musi mieć minimum 2-3 liście aby pobrać glifosat co jest powiedziane w etykiecie producenta.

Oczywiście aby zwalczyć chwasty dwuliścienne w fazie siewek możesz zastosować niższą dawkę glifosatu nawet 1 litr co jest również powiedziane w etykiecie producenta.

 

Jednak nie wprowadzaj kogoś w błąd że przy zwalczaniu perzu też można ograniczyć dawkę glifosatu ponieważ dawka musi pozostać na poziomie 3-4 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Tylko jak zboże po zbożu to niestety lepiej to robić w łanie ( tak przynajmniej sądzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Tylko jak zboże po zbożu to niestety lepiej to robić w łanie ( tak przynajmniej sądzę).

 

Kolego o co Ci chodzi, bo ja już naprawdę staram się zrozumieć twoje wypowiedzi co nie jest łatwo.

Ale to zdanie przechodzi wszystko :

Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Proszę o przetłumaczenie z Polskiego na nasz bo naprawdę niewiem o co chodzi i chyba nietylko ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest mało perzu to Atribut wystarczy i miotłę tesz zwalczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jest mało perzu to Atribut wystarczy i miotłę tesz zwalczy

 

Atribut nie zwalcza perzu

Środek ten powoduje cytat z etykiety :

Skutkiem działania środka jest ograniczenie lub wstrzymanie wzrostu i karłowacenie chwastów.

Chwasty wrażliwe cytat z etykiety :

np.: miotła zbożowa, owies głuchy, perz właściwy, stokłosy, wyczyniec polny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Tylko jak zboże po zbożu to niestety lepiej to robić w łanie ( tak przynajmniej sądzę).

 

Kolego o co Ci chodzi, bo ja już naprawdę staram się zrozumieć twoje wypowiedzi co nie jest łatwo.

Ale to zdanie przechodzi wszystko :

Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Proszę o przetłumaczenie z Polskiego na nasz bo naprawdę niewiem o co chodzi i chyba nietylko ja ?

No np. w rzepaku jedziesz graminicydem załatwiasz miotłę, samosiewy i perz ale wtedy rośnie dawka 3x i nie wiem ile trzeba zapłacić za roundapu ale chyba wyjdzie taniej niż graminicyd. Natomiast w zbożach masz Apyros ale jego skuteczność jest różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Tylko jak zboże po zbożu to niestety lepiej to robić w łanie ( tak przynajmniej sądzę).

 

Kolego o co Ci chodzi, bo ja już naprawdę staram się zrozumieć twoje wypowiedzi co nie jest łatwo.

Ale to zdanie przechodzi wszystko :

Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Proszę o przetłumaczenie z Polskiego na nasz bo naprawdę niewiem o co chodzi i chyba nietylko ja ?

No np. w rzepaku jedziesz graminicydem załatwiasz miotłę, samosiewy i perz ale wtedy rośnie dawka 3x i nie wiem ile trzeba zapłacić za roundapu ale chyba wyjdzie taniej niż graminicyd. Natomiast w zbożach masz Apyros ale jego skuteczność jest różna.

GRZEŚ wierzmi Atribut jest lepszy od Apyrosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje attribut i apyros bo po apyrosie nie można siac buraków a po attribucie nie jest zalecany rzepak, ale skuteczność oceniam an równym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Tylko jak zboże po zbożu to niestety lepiej to robić w łanie ( tak przynajmniej sądzę).

 

Kolego o co Ci chodzi, bo ja już naprawdę staram się zrozumieć twoje wypowiedzi co nie jest łatwo.

Ale to zdanie przechodzi wszystko :

Jak będziesz chciał zwalczać perz w dwuliściennych są tańsze sposoby niż 3-4 l roundapu. Jak niestety w zbożowych, może być problem.

Proszę o przetłumaczenie z Polskiego na nasz bo naprawdę niewiem o co chodzi i chyba nietylko ja ?

No np. w rzepaku jedziesz graminicydem załatwiasz miotłę, samosiewy i perz ale wtedy rośnie dawka 3x i nie wiem ile trzeba zapłacić za roundapu ale chyba wyjdzie taniej niż graminicyd. Natomiast w zbożach masz Apyros ale jego skuteczność jest różna.

GRZEŚ wierzmi Atribut jest lepszy od Apyrosu[/quoteludzie koledzy co wy z tym perzem ?a takie fajne forum było nic dziwnego że doradca z firmy na O sie z was natrząsa nie dajcie się podpuszczać. ponawiam pytanie czy któraś firma nasienna rozprowadza pszenżyto DINARO? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpuszczać raczej się nikt nie daje, każdy czytający wie, że rację ma tomasz,

a COCA-COLA no cóż, próbuje chłopaczyna gdzieś zabłysnąć...

 

wracając do tematu :

jakie jesienne zabiegi odchwaszczania planujecie w tym roku,

mam dość sporo fiołka, trudno się dziadostwa pozbyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwuliściennych graminicydem np Elegant o,7 l (47 z/l), Jak musisz poprawić ( a tak miałem w ub roku w rzepaku po jęczmieniu browarnym) to + 0,5l.

W zbożowych, w łanie 2,5 litra glifocytu z Silvetem to 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu :

jakie jesienne zabiegi odchwaszczania planujecie w tym roku,

mam dość sporo fiołka, trudno się dziadostwa pozbyć ?

 

w czym chcesz go zwalczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpuszczać raczej się nikt nie daje, każdy czytający wie, że rację ma tomasz,

a COCA-COLA no cóż, próbuje chłopaczyna gdzieś zabłysnąć...

 

wracając do tematu :

jakie jesienne zabiegi odchwaszczania planujecie w tym roku,

mam dość sporo fiołka, trudno się dziadostwa pozbyć ?

 

Kolego chłopców to masz w piaskownicy,

natomiast to jest forum otwarte i każdy przedstawia swoje racje raz poparte faktami a raz własną wyobraźnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskalem attributem pszenice jara na stalerzowanej lace i dzialanie bylo kiepskie,troche zzolkla trawa ale potem odbila i wygladalo jak niepryskane.

co do opryskow glyfosatem to mam takie spostrzezenia ze te generyki to jednak sie roznia.pryskalem "glyfosatem"- pienil sie i mniejsza norma wychodzila na ha, potem zastosowalem"klinik" nie bylo piany i ilosc wrocila do normy-wiec jakas roznica jest.

glifosat dziala tylko na rosnace chwasty,wiec to ze za miesiac skielkuja nowe i rosna to normalne.nasiona moga i 20 lat lezec w glebie i czekac na swoj czas

na swoich polach nie stosuje glifosatu-staranna uprawa gleby i odpowiednio przeprowadzone opryski wystarcza.pryskam tylko na uslugach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pienić się będzie każdy generyk jak dasz go za wcześnie do wody. Kłania się czytanie instrukcji obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się co zasiać pszenicę czy pszenżyto mam gleby 2 i 3 klasy

czy krowom można robić z pszenżyta śrutę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się co zasiać pszenicę czy pszenżyto mam gleby 2 i 3 klasy

czy krowom można robić z pszenżyta śrutę

Pewnie, że można, jest bardziej "zdrowa" niż żytnia, ale to nie to samo co pszenna z jęczmienną.

Jeżeli masz pole 2 i 3 kl i MUSISZ na nich robić zboże paszowe to nastaw się od razu na maksymalny plon pszenicy paszowej lub pszenżyta. Jeżeli będziesz próbował zrobić konsumpcję to najczęściej i tak wyjdzie paszowa.

Pomyśl jednak też nad tym rozwiązaniem.

Robię konsumpcję, Łykam 6-7 ton

Za to kupuję część jęczmienia i część np.pszenżyta.

LICZMY wg cen na dzisiaj.

Zebrałeś 6,5 tony konsumpcji opchnąłes po 480 = 3120

Kupiłeś:

5 ton pszenżyta po 400 = 2000

3 tony jęczmienia po 380= 1140

razem za 9 ton = 3140

Masz do przodu 2,5 tony ziarna.Tylko warunek, wyjdzie konsumpcja.

2 wersja jest taka. Robię paszówkę.

Łykam 9 ton.

4 tony gonię po 400 a w zamian kupuję jęczmień po 380. masz 4210 czyli 2 kwintale do przodu.

Zysk jest taki, że masz bardziej urozmiaconą paszę a udział jęczmienia w dawce dla krów jest korzystny z tego powodu, że białka jęczmienia ze zbóż są najbardziej zbliżone białkom mleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen twoja teoria jest ciekawa,ja nie czytam instrukcji juz od paru lat bo je znam na pamiec ,a trawa juz uschla nie wazne czy klinik czy glyfosat

tomasz pamietaj ze istnieje cos takiego jak plodozmian,pszenzyto to w pewnym stopniu roslina fitosanitarna[jak owies] i pamietaj ze w ue pszenzyto to nie zboze-niedlugo 3 lata mina ,a interpretacja przepisow jest rozna[chodzi o sianie gprzez 3 lata na tym samym polu 4 gatunkow zboz]

sianie owsa,pszenzyta,zyta na II i III to chyba nie grzech? 9 ton to plon piekny szczegolnie jak 100 kg polifoski kosztuje 500kg pszenicy.

pszenzyto daje swinia ale wydaje mi sie ze i krowom by nie zaszkodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że owies jest fitosanitarny to wiem ale, żeby pszenżyto? może, nie słyszałem.

Pszenżyto krowom nie szkodzi, jednak jak można dodać jęczmienia - jestem za, owsa dla mlecznych nie polecam.

Tylko jakoś na 3 i 4 nie siał bym owsa, żyto hybrydowe tak, zwykłego nie, pszenżyto ?? nie wiem, paszowa pszenica da więcej (bynajmniej u mnie). Nie mam problemu z płodozmianem więc nad takimi układami się nie zastanawiałem.

Jak mam krowy i taki średni układ - (22 TUZ) kukurydza(ok60), do tego buraki cukrowe(35), rzepak(ok50) i zboża(ok.80)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Którą odmianę sposród - Kitaro, Dinaro, Baltiko, Woltario, Fidelio mam wybrac?? Jedną odmiana spośród tych pięciu. Dodam że mam zziemie średnią (IV klasa).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Którą odmianę sposród - Kitaro, Dinaro, Baltiko, Woltario, Fidelio mam wybrac?? Jedną odmiana spośród tych pięciu. Dodam że mam zziemie średnią (IV klasa).

Pozdrawiam

u nas uprawiamy dinaro miałem plon 8ton a sąsiad miał ponad 10t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...