Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są dane o potrzebach składnikowych!!..tylko o efektywnosci wykorzystania nawozu....a dane są z Polic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na zakłady nawozowe to potrzeby nie są zbytnio wygórowane.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was sytuacja na rynku zbóż paszowych? U mnie już zaczęli kupować od ARR z rezerw. A mamy dopiero wrzesień. Ktoś się orientuje po ile mogą sprzedawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nikt nie pisze o pszenżycie. Sprzedawał ktoś już? Jakie ceny są u Was? U mnie 550 netto. Jak na razie nie zaobserwowałem spadków. Chyba warto przetrzymać do wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym wzmacniać pszenżyto na zimę? Faza dość wczesna bo drugi liść. Gdyby była późniejsza nie ma problemu - jest mnóstwo dostępnych środków ale czy jest coś co w tej fazie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wpadka z CN tym razem z Kalisza. Zakupiłem z tej centrali pszenżyto Grenado. Zasiałem wcześnie 21. 11, niestety wschody były słabe i nierównomierne pomimo dobrych warunków atmosferycznych. Już podczas siewu ziarno wydawało mi się bardzo drobne, ale Grenado z natury ma mniejszą masę więc się zbyt tym nie przejmowałem. Obecnie na polu zboże męczy jego wzrost jest anemiczny ustępuje o wiele innym odmianą pszenżyta sianym w takim samym terminie a nawet Grenadu z własnego materiału siewnego które było siane tydzień po nim. Podejrzewam iż sprzedany mi materiał siewny był zbytnio przesuszony na suszarni. Czy ktoś z was miał podobne doświadczenia z materiałem siewnym i czy będzie z takiego zboża jakiś plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również brałem od nich Grenado, ziarno dosyc grube, wzeszło bardzo dobrze, tylko słabo rosnie ale to wina pogody bo jest zimno, natomiast dwa lata wczesniej gdy wsiałem od nich Grenado to tam były chyba dwie odmiany pomieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to moje Grenado było z innej partii zboża, od innego rolnika centrala je zakupiła. Oczywiście aura nie jest zbyt łaskawa do wzrostu roślin ale od materiału kwalifikowanego można chyba wymagać pewnych standardów a nie poziomu zboża paszowego. Z jaką rzetelnością badają w Kaliszu siłę kiełkowania i czy w ogóle to robią. Nigdy więcej już od nich żadnego zboża siewnego nie zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a kilka słów o Cultivo by ktoś mogł napisać?? mam posiane w tym roku i jakoś dziwnie wygląda bo ma bardzo długie liście a za to nie krzewi się na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest tak ze wszystkimi pszenżytami w tym roku. Mam posiane Woltario zawsze miało krótki gruby liść a teraz jakieś takie mizerne. Borwo pierwszy rok z centrali trochę lepsze ale mogło być lepiej . Pszenica Ostroga nawet nawet. Zaczyna doganiać fazą rozwoju pszenżyto i ładnie się prezentuje chociaż w jednym miejscu już cierpi na brak magnezu. Mewa siana 8.10 dopiero widać pierwsze wschody. Jak będzie ciepło i pojawią się ścieżki może zdążę jeszcze w tym roku pojechać Kompletem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dużo zależy od materiału siewnego. Oprócz tego nieszczęsnego Grenado z Kaliskiej centrali mam zasiane Borwo z Gostyńskiej centrali (jest w normie jak na ten czas) oraz Pigmeja ze Smolic i muszę przyznać iż jak na razie wygląda pęknie bardzo dobre wyrównane wschody, szybki wzrost w roślinach grube liście. Zboża siane 21,22,23 września 192kg na hektar obecnie obsada w Borwo i Pigmeju ok 320 roślin na hektar a w Grenado tylko 240 do reklamacji ten niby materiał siewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem w normie? O tej porze powinno być w fazie 4 liści (14 faza). U mnie siane 24.10 jest dopiero w 12-13.

Składałeś kiedyś reklamację? Goście z centrali w kulki sobie lecą. Niby uznaje, oficjalnie mówi, że dostał kiepską partię i co? Gucio. Ty masz w plecy a on zaciera ręce bo kupuje badziew (prawdopodobnie nie z gospodarstwa nasiennego tyko od kolegi) a sprzedaje po 3-krotnej cenie zakupu jako C1 a w rzeczywistości to jest już n-te rozmnożenie i niekoniecznie ta odmiana, która jest napisana na worku. Rzecznik praw konsumenta nie ma nic do tego bo nie jesteśmy konsumentami tylko PRODUCENTAMI. Zawsze wiatr w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normie tzn.ma już te cztery liście.

Reklamację kiedyś składałem do CN w Gostyniu ale to była tylko zamiana odmian pszenżyta. Oczywiście wyszła figa z makiem pan z centrali przyjechał na pole i stwierdził iż cieszy się że zboże wygląda bardzo dobrze i będzie wysoki plon. Na moje obiekcję co do odmiany wmawiał mi iż zboża się wyradzają zmieniając wygląd,wzrost. Ale obiektywnie stwierdzając strat na tej zamianie to ja nie poniosłem.

 

Co do tego Grenada z Kalisza to złożyłem już reklamację u sprzedawcy teraz czekam na przyjazd kogoś z centrali. Zbyt dużych nadziei to ja z tym nie wiążę, ale przynajmniej porównując tą poprzednią reklamację mam oprócz faktury vat etykiety oraz próbkę tego zboża siewnego. No i liczę na sprzedawcę któremu też powinno zależeć żeby mu szajsu nie wpychali do sprzedania. Poprzednio sprzedający był pracownikiem sklepu firmowego więc powtarzał słowo za słowem za panem rzeczoznawcą.

 

Postaram się napisać jak tam wyglądają reklamację w Kliskiej CN po oględzinach na polu jeżeli w ogóle do tego dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie powodzenia życzę.

I przepraszam za pomyłkę - pszenżyto siane oczywiście 24.09 (a nie 24.10) tylko, że u mnie krótszy okres wegetacji (zimniej) i pewnie dlatego jeszcze nie ma czwartego liścia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys od nich kupilem pszenzyto z 2 -3 lata temu tez grenado wschody byly dobre roslo tez w miare tylko bylo zapaprane z jakims wysokim niewiem jakim ! I od tego czasu od nich nie kupuje ! Gdzie indziej znowu jak sie pomylili przy wydawaniu i dali mi pszenice zadzwonilem a kierownik mowi zebym sial ale nie mialem juz lepszego stanowiska i odwiozlem to zamienili bez problemu jeszcze wiecej mi dali bo na paliwo musialem stracic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze fajne i cenne uwagi... a może coś pszenzycie jarym bo mam zasiac 5ha

i jaka odmiane wybrac. U mnie warunki srednie V i IV klasa przy duzej kwasowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koksiarz1990mf ja ma do sprzedania pszenżyto i jestem z okolicy tel 663685226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie ceny pszenżyta w paszarniach obecnie?

 

WP Piast w Ostrowie Wielkopolskim 800zł plus vat cena z przed tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazowieckie od 810 -850 brutto nie trzeba dowozic chetnie przyjezdzaja swoim transportem placa 14 dni lub gotowka jak dobrze poszukamy ,a to wazne bo oszustow cala masa. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest u was cena pszenzyta bo sa firmy co godza sie na 900 i platne gotowka jak sie poszuka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapobiegacie wyleganiu pszenżyta? jakimi środkami, jakie dawki i w jakich terminach?

 

moze byc na pierwszy (jak pierwsze kolanko wyczuwalne) Antywylegacz, a jak drugie kolanko wyczuwalne Modus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...