Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rafal1981 proponuję Cougar 600 lub LegatoPlus 600 (to jest to samo) oprysk bez względu na faze pszenżyta używam od kilku lat i nigdy mnie nie zawiódł jak masz przytulię dodaj 5 g Gleanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was do czynienia z odmianą pszenżyta Magnat? Czy nadaje sią na słabe gleby IV V klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje na wszystkich glebach jestem zadowolony ładne grube ziarno

choć jakieś poletko doświadczalne nie wykluczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sieje na wszystkich glebach jestem zadowolony ładne grube ziarno

choć jakieś poletko doświadczalne nie wykluczam

 

Ja planuje wymienić własnie Grenado na Magnat a Grenado w ciągu ostaniach czterech lat naprawdę dało zadowalający wynik. chyba wezmę trochę na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku po przerwie będę siał pszenżyto, odmiana Todan siła kiełkowania 90-90 % MTN 50g. Już kupione i zaprawione, a jak by kogoś interesowało to mogę dać jakieś namiary (pow. Wieluń).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sieje na wszystkich glebach jestem zadowolony ładne grube ziarno

choć jakieś poletko doświadczalne nie wykluczam

 

Ja planuje wymienić własnie Grenado na Magnat a Grenado w ciągu ostaniach czterech lat naprawdę dało zadowalający wynik. chyba wezmę trochę na próbę.

Odpóść sobie magnata grenado znacznie lepsze gniewko też lepsze ale wyższe o 10 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grenado kupiem w Sobótce za1800 netto /T aprawione Kinto duo, siła kiełkowania tyko 86% MTZ 47 g. siałem ok 200 kg/hektar w środę, jest sucho i nie wiem jak będzie ze wschodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku zakupilem Borwo, bo mialem juz i jestem zadowolony choc troche poroslo i Pizzaro bo jest wczesna odmiana ale ziarenko ma bardzo drobne wiec zobaczymy co pokaze ale puki co to u mnie nie padalo od 4 tyg. bardzo sucho w polu a u Was...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy macie już zaplanowane jakich użyjecie oprysków w tym roku na pszenżyto??

Ja się zastanawiam nad takim rozwiązaniem:

 

chwasty- Apyros + Huzar Activ

skracanie- Moddus + antywylegacz

owady- Danadium

 

Zastanawiam się nad grzybówka profilaktycznie, w zeszłym roku miałem Rubric, topsin i bumper super ale nie bardzo zdały egzamin i zastanawiam się co było by lepsze, macie jakieś propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja w tym roku po przerwie będę siał pszenżyto, odmiana Todan siła kiełkowania 90-90 % MTN 50g. Już kupione i zaprawione, a jak by kogoś interesowało to

mogę dać jakieś namiary (pow. Wieluń).

Todan zasiałem prosto ze STRZELEC ale późno bo 27.09.11. nie wiem jakie będzie może dobrze że nie ma mrozu?{mało rozkrzewione}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenżyto w tym przypdaku są dwie próbki i proszę o wyciągnięcie średniej

I próba

Dawka Azotu przed siewem -53 kg/ha

W fazie strzelania w źdźbło-35 kg/ha

Fosfor-54 kg/ha

Potas - 106 kg/ha

Magnez - 9 kg/ha

wapno - 5,0 t CaO /ha

II próba

Dawka Azotu przed siewem -53 kg/ha

W fazie strzelania w źdźbło-35 kg/ha

Fosfor-67 kg/ha

Potas - 122 kg/ha

Magnez - 9 kg/ha

wapno - nie zaleca się

Jakie nawozy zastosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki srodek w pierwszym i jedynym oprysku na grzyba {w lamliwosci podstawy zdzbla} proponujecie w pszenzycie ozimym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powymarzały wam pszenżyta? u mnie z tego co widze to listki przemarzły i maja zgniło-zielony kolor. Ciekawe jak węzeł krzewienia.. moze coś z tego jeszcze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, dobry sposob, ale zeby byl reprezentatywny to trzeba było by z calego pola pobrac tak jak proby glebowe. Chociaz wystarczy wziąść jedną z największego wypizdowia i jak zacznie żyć to git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo w pole warto się dowiedzieć nowości od innych rolników ostatnimi laty pryskałem Huzar Pack w miarę zadowolony z działania ,teraz mamy Huzar Activ 140 zł litr 1ha ,czytałem jedni chwalili inni nie ,niektórzy rolnicy stosują przeróżne mieszanki jednym działa innym słabo ,z naszej stacji doradca zapytany czym pryskać najlepiej wie mniej od rolnika bo on szkolony a nie doświadczony w polu ,dzisiaj w mym sklepie co kupuję od lat pokazał mi nowy środek myślę że to był 1litr i zrobiłbym nim 2,5 ha cena 400 zł (160 na ha) zapomniałem nazwy ,cudów nie ma ceny podskoczyły do zeszłego sezonu wychodziło mi 120 zł na ha ,może ktoś swoje doświadczenia z środkami podpowie w miarę tanio na ha i skutecznie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancet dziś dostałem ceny dla mnie 130 zł/ha czyści dwu i jedno liścienne w zeszłym roku zadowolony byłem na max polecam. ( w zeszłym wychodził 110 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dla zainteresowanych środkami ochrony roślin w dobrych cenach zapraszam na allegro lub kontakt telefoniczny 509341788 lub e-mail piotrph1989@tlen.pl

Przedsiębiorstwo Handlowe PIOTR Piotr Rawicki

 

http://allegro.pl/hu...2175231751.html

http://allegro.pl/granstar-ultra-sx-50-sg-240g-trend-0-5l-nie-chisel-i2175232098.html

 

Mam więcej w ofercie środków ochrony roślin tylko reklamowo wystawilem na allegro huzara i granstara ultra.

 

Preferuję sprzedaż poza systemem allegro ponieważ można opryski zakupić wtedy taniej, ponieważ do ceny nie jest doliczany 6zł+3% wartości sprzedaży

mogę towar wystawić na portalu tablica.pl wtedy zainteresowanym wysłam linki do ogłoszenia

Sprzedaję również nawozy dolistne i odzież ochronną przed pestycydami maski, rękawice, kombinezony

www.zaopatrzenie.artBHP.pl

 

Jeżeli jest ktoś zainteresownay innymi opryskami proszę o kontakt e-mail piotrph1989@tlen.pl lub telefonicznie 509341788

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak u Was cena środków? Poszło mocno w górę?

Jak Huzar activ, słyszałem że Lancet teraz w modzie? Po ile u was?

Pryskał może ktoś kiedyś mieszanką Tomigan+Protugan?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też rozglądam się za środkiem i ceną i sprzedawca proponował jakiś nowy 160 zł na ha ,potem Huzar activ był 140 zł litr i tez słyszałem że Lancet jest dobry ostatnio chwalony tylko nie wiem ile kosztuje pryskać będę za miesiąc to coś trzeba kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...