Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I na co pryskasz? Próbowałeś w życie? W jakiej fazie jechałeś? Mam problem z chabrem i dlatego chcę zamienić ipu na chlorotoluron, a nie chcę rezygnować i pendimetaniny. Rok temu dałem dff z chlorotoluronem i przytulia przeszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na co pryskasz? Próbowałeś w życie? W jakiej fazie jechałeś? Mam problem z chabrem i dlatego chcę zamienić ipu na chlorotoluron, a nie chcę rezygnować i pendimetaniny. Rok temu dałem dff z chlorotoluronem i przytulia przeszła.
pszenica ,pszenżyto ,1 -2 liście część musiałem na chabra poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli za mało chlorotoluronu poszło. Minimum to 1,5l solo i w mix z pendimetaniną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli za mało chlorotoluronu poszło. Minimum to 1,5l solo i w mix z pendimetaniną.
czyli dać 1,5 +3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyjdzie cenowo? Chlorotoluron jest droższy od ipu. Może robiony maraton + coś na chabra wyjdzie taniej niż chlorotoluron w większej dawce + pendimetanina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili na samosiewy rzepaku w pszenzycie ozimym? Najlepiej zeby działało w możliwie najniższej temperaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glean odpada bo na jesień bede siał rzepak. Myślałem nad zastosowaniem Mustanga forte, ale nie wiem czy można z nim wcześnie wjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mustang lubi wyższe temperatury jak i większość wiosennych preparatów. Ja bym czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Orientujecie się może jakie są ceny pszenżyta w Waszych rejonach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam- mam pytanko- czy już pryszczecie pszenżyto ozime od zielska dwuliściennego ? Czy można już polecieć np. aminopielikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z pszenżytem jarym, wysiane 10 marca, a nie bardzo chce wschodzić, znalazłem kilka nasion skiełkowanych ale reszta bez kiełków, nie zmurszałe ziarno. Jęczmień posiany 8 i 9 marca już zielony na polu.

Zastanawiam się czy pszenżyto potrzebuje więcej czasu na skiełkowanie od jęczmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pszenżycie ozimym wyrasta troche żyta.Przyczyną może być to że posiane po życie. Niektórzy uważają że żyto może zapylać pszenżyto i w następnym roku wyrasta więcej żyta.Co o tym uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pierwszy raz uprawiam pszenżyto jare odmiana Dublet. Nasiona zakupiłem w centrali,powierzchnia 1ha klasy 4 wysiałem 300kg npk, 100 kg moczniku i na jesień, przed orką 1000kg wapna.Wysiałem 250kg nasion. Zasiane 10 dni temu. Ma teraz wysokość około 2-3 cm . Mam kilka pytań- czy ,kiedy i jakim środkiem pryskać od grzyba? Czy zasilić dolistnie mocznikiem ? Czy i kiedy pryskać antywylegaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ado mam to samo pszenżyto jare .W zeszłym roku wypatrzyłem je na jednym z pól i powiem Tobie ,że było piękne .Dowiadywałem się o plonowanie tego pszenżyta i wcale mnie nie zdziwiło ,że plon przekroczył znacznie 5 ton z ha .Nasiona były bardzo spore i ogólnie plantacja odznaczała się bardzo dobrą zdrowotnością .Obserwuj plantację ,co się dzieje ,czy jest zdrowa ,a jak będzie taka potrzeba potrzeba ,to wykonasz zabieg fungicydowy . Ten gospodarz nie pryskał tej odmiany anty wylegaczem i ja też nie zamierzam .Ale Ty oczywiście możesz .Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś jest zainteresowany odmianami Tulus i Twingo posiadam duże ilości Kwalifikowanego Materiału siewnego z CN Warszawa

zieluch111@wp.pl

Materiał oczywiście zaprawiony pakowany w worki papierowe po 50 kg lub

BB po 500 lub 1000 kg

możliwy dowóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy co wy na to jakbym po siewie zastosował (popryskał) Rosahumusem dla poprawy żyzności gleby, długo już nie dawałem obornika i niestety nie mam skąd wziąśc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy co wy na to jakbym po siewie zastosował (popryskał) Rosahumusem dla poprawy żyzności gleby, długo już nie dawałem obornika i niestety nie mam skąd wziąśc

Kolego to jest słaby pomysł .Takie specjały stosuje się (pryska) na ścierń ,obornik ,lub poplonyoraz pociętą słomę .Bardzo ważne jest aby słońce nie świeciło ,a jeszcze lepiej jak stosuje się taki środek w deszczu ,lub po nim .Jeżeli zachowasz te podstawowe zasady masz pewność ,że skorzystasz na takim zabiegu .Mój kolega stosuje UG -max i efekty jest widać gołym okiem na polach ,a w tym roku różnica była jeszcze większa z powodu suszy oczywiście różnica na plus .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...