Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam takie pytanko jak wygląda u Was sprawa stosowania antywylegacza w pszenżycie stosujecie? Zastanawiam się nad tym czy pryskać bo mam odmianę długosłomą i czas już by było wykonać zabieg ale pogoda nie ciekawa. Jak się poprawi to planuję jechać i prysnąć bo już pierwsze kolanko idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pszenżycie stosyję coś z etefonem, dużo różnych środków to zawiera. Etefon stosuje się od pierwszego kolanka do liścia flagowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik z pszenzytkiek a mianowicie zaczyna mi zółknąc i ginie co prawda robi tak sie tylko łatkami nie całe pole ale niewiem co jest .Juz pryskałem dolistnie Insolem i florowitem sypnołem nawet Powera ale nic niepomaga -Co moze byc,czego brakuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o antywylegacz to ja stosuje CCC w dawkach jak na pszenice (pszenżyto uprawiam jak pszenice) tak mi doradzili parę lat temu i ja tak jadę. Miałem jedno słabsze pszenżyto to z wiosny poszło 200 saletry a dwa tygodnie temu poszła połowa CCC i teraz sie rozkrzewiło jak szalone

 

a z tym żółknięciem to może jakieś foto wstaw a najlepiej wyrwij parę sztuk i zanieś do Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej i tam ci powiedzą a jak se zażyczysz to ci podadzą zalecenia nawozowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam mały problemik z pszenzytkiek a mianowicie zaczyna mi zółknąc i ginie co prawda robi tak sie tylko łatkami nie całe pole ale niewiem co jest .Juz pryskałem dolistnie Insolem i florowitem sypnołem nawet Powera ale nic niepomaga -Co moze byc,czego brakuje ?

 

Musisz przeprowadzic badanie gleby i wtedy wszystko sie okarze ale według mnie to na tym polu konieczne jest wapnowanie bo u mnie jest podobnie i ja z tych żółknących plam zawiozłem glebe do badania a wynik był szokujący bo wszystko grubo poniżej normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje żółte plamy na polu pszenżyta to problem wysokiego nawożenia potasowego i małej zasobności gleby w magnez. (Potas jako ten, który wchodzi wbrew gradientowi stężeń blokuje mi magnez). Na zżółknięte i poskręcane liście słabo działa też dolistne nawożenie siarczanem magnezu. z ociepleniem sytuacja się wyrównuje, obsada w tych miejscach jest słabsza ale wystarczająca żeby wytworzyć 500 kłosów na metrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal75 a co powiesz na zestaw chisel 60g plus granstar 8gram na chwasty dzis wykonany zabieg a wogole co powiecie dodalem adjuwant trend a niby nie mozna w mieszance tych srodkow a w pojedynczym przypadku do kazdego oddzielnie mozna ciekawe czy nie zrobilem powaznego ...... jak wasze zboza reaguja na nakladanie sie cieczy uzytkowej nieraz przypadkowo lub z koniecznosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem stosowania Chiselu w tym okresie. Wydaje mi się, że najlepsze efekty osiąga sie zaraz po ruszeniu wegetacji. Jeżeli pole dawno nie widziało tych środków to.. "będzie Pan zadowolony"

W dodatku jest to pszenżyto więc jego konkurencyjność z chwastami jest większa

Trend nie powinien zaszkodzić a właściwie obawiam się, że bez niego efekt byłby marny.

Nie bój się o fito, żaden środek nie może być zarejestrowany jeżeli najpierw nie przejdzie badań na fitotoksyczność podwójnej dawki. Stąd nałożenia się produktu nie wpłyną na spadek plonu.

Również polecane z herbicydami adiuwanty sprawdza się w podwójnych dawkach.

Czasami obserwuje nałozenia IPU ale to u tych, którzy jadą z nim w fazie 1 kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z rzepakiem, czy międzyplonem (gorczycą) to chyba nie będziesz chciał wchodzić jesienią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede wchodzil gospodaruje na niekorzystnych warunkach jedynie zyto owies i pszenzyto no w miare . kukurydza wytrzymuje to wiec taki to plodozmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem zwolennikiem stosowania Chiselu w tym okresie. Wydaje mi się, że najlepsze efekty osiąga sie zaraz po ruszeniu wegetacji. Jeżeli pole dawno nie widziało tych środków to.. "będzie Pan zadowolony"

W dodatku jest to pszenżyto więc jego konkurencyjność z chwastami jest większa

Trend nie powinien zaszkodzić a właściwie obawiam się, że bez niego efekt byłby marny.

Nie bój się o fito, żaden środek nie może być zarejestrowany jeżeli najpierw nie przejdzie badań na fitotoksyczność podwójnej dawki. Stąd nałożenia się produktu nie wpłyną na spadek plonu.

Również polecane z herbicydami adiuwanty sprawdza się w podwójnych dawkach.

Czasami obserwuje nałozenia IPU ale to u tych, którzy jadą z nim w fazie 1 kolana.

Jak dodasz Chwastoxu turbo albo Dicopuranu to nie jest tak żle z chiselem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zolte przebarwienia na lisciach na koncach lisci czy to od herbicydu czy grzyb lisci wystepuje placami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zolte przebarwienia na lisciach na koncach lisci czy to od herbicydu czy grzyb lisci wystepuje placami

 

Na 90 % to nie grzyb. Masz albo problemy ze składnikami albo efekt herbicydu, zależy co było stosowane, w jakiej dawce i na jakich glebach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zolte przebarwienia na lisciach na koncach lisci czy to od herbicydu czy grzyb lisci wystepuje placami

Nieczasem magnez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastosowałem niedawno dawkę praparatu Atlantis 04 WG środek + wspomagacz na przenżyto ozime, niszczy głównie miotłę zbożową i inne chwasty dwuliścienne...co sądzicie o tym preparacie jęśli ktoś stodował ja mogę powiedz tyle że zrobiłó sie czysciej na polu...mam jeszcze jedno pytanie teoretycznie jaki może być spadek plonu jeśli nie da się oprysku na choroby np.grzyby itp. dodam jeszcze zę przenżyto mam na 5 klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czym lepiej skrócić żyto , Modusem czy Terpalem bo widze że za bardzo rośnie nie dałem nic PK tylko na wiosne 150 kg saletry bo jakieś marne wydawało mi się , żadko siałem 150 kg/ha ale był obornik dany bo miały być w życie zebranym na kiszonke buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie:niewiem czym opryskać , mam duzo przytuli w pszenzycie. Prosze o odpowiedz.

 

kurka złotpiórka- starane,bierze przytulie w każdym stadium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pryskaliście już pszenżyto antywylegaczem czy może już za późno? Mam na myśli jakiś etefon. Pytam bo nie wiem jak rozpoznać czy to już liść flagowy czy jeszcze nie. Ja na swoim mam mam wyczuwalne 3 kolanko oddalone od 2 o 1-2 cm. Czy w tej fazie zaczyna się już pokazywać liść flagowy? A wy w jakiej macie fazie swoje pszenżyta bo moje było siane około 1 października. Podpowiedzcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na antywylegacz napewno już zbyt póżno.

do piootr 150kg to u ciebie rzadko jak dla żyta ?,ja pszenice zasiałem 130kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na antywylegacz napewno już zbyt póżno.

do piootr 150kg to u ciebie rzadko jak dla żyta ?,ja pszenice zasiałem 130kg.

 

No zapuźno na antywylegacz bo już się kłosi żyto

 

Po wyglądzie żyta na wiosne miałem wrażenie że za żadkie jest ( kłosząc się ma 70 cm wysokości ) ale teraz sporo mi powylegało zobacze jak wyjde na tych 20 ha żyta , Bizon z sieczkarnią w D... dostanie

 

 

130 kg to ja jęczmienia sieje a pszenicy to tak 150 kg , nie każda odmiana się krzewi , narazie najlepiej wypada Bogatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wasze pszenżyta??ja mam w tym roku baltico i grenado.na razie wygladaja super.zobaczymy jak beda sypac w zniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...