Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podpuszczać raczej się nikt nie daje, każdy czytający wie, że rację ma tomasz,

a COCA-COLA no cóż, próbuje chłopaczyna gdzieś zabłysnąć...

 

wracając do tematu :

jakie jesienne zabiegi odchwaszczania planujecie w tym roku,

mam dość sporo fiołka, trudno się dziadostwa pozbyć ?

 

Kubus - latwo fiolka zwalczyc nie jest. Na jesien dalbym cos z diflufenikanem np. Legato. Na wiosne Apyros, Attrbut lub Atlantis - ale wazne jest, zeby popryskac zanim fiolek zakwitnie, a pszenzycie to nielatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do Legato nie dodać IPU? zawsze to zwalczy jesienną miotłę i na niektóre dwuliścienne też działa.

W pszenicy do tej pory dawałem Maraton z IPU (Izoproturon lub Izoturon, lub Protugan) a w tym w pszenicy będę leciał Legato z IPU i gleanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku już były kłopoty, ponoć już go nie robią a jak gdzieś jest to ze starych zapasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie - legato to troche szajs.......kilka lat pryskalem na jesien a wiosna i tak na polu burdel, poprawki

w ubiegłym roku leciałem obnizona dawka alistera grande + granstar i na wiosne bardzo ladnie wygladaly pola .Koszt okolo 100 zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak troche poza tematem...mam pytanie znajomy chce zebym mu pole zaoral 3 ha prawie i chcialbym sie spytac ile za to wziac? nigdy nie bylem na uslugach i nie wiem jakie sa stawki...pole jeg jest po trawie nasiennej łaka mozna powiedziec po ile chodzi taka usluga zeby nikomu krzywdy nie zrobic?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak troche poza tematem...mam pytanie znajomy chce zebym mu pole zaoral 3 ha prawie i chcialbym sie spytac ile za to wziac? nigdy nie bylem na uslugach i nie wiem jakie sa stawki...pole jeg jest po trawie nasiennej łaka mozna powiedziec po ile chodzi taka usluga zeby nikomu krzywdy nie zrobic?:)

 

Na Żuławach bierze się na godzinę bo jak masz duży kawałek to ok ale jak przyjdzie orać małe to kręcenia mnóstwo.

U1614 z 4 skibowy, obracalnym to 100(po podorywce, talerzówce, gruberze)-120(na razówkę) za godzinę.

Jak po trawie, a jeszcze nie stalerzowanej nie będzie lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem Maraton. Opakowania 10 l, 23,5 zł/l netto.

 

Qrna to 4 l -94 zł do tego z 8-10 g Gleanu i z 2-2,5l IPU to wyjdzie ze 170 jak bank na ha. Ale ta kombinacja często nie wymaga wiosennych dużych nakładów na poprawki.

Z zasady wiosną większości wystarczało 10-12 g grandstaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarcza 4 l samego Maratonu + 5 g Gleanu i wiosną tylko dobitka przytulii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w tym w pszenicy będę leciał Legato z IPU i gleanem

 

Ja też, myślę o 0,2 Legato +1l IPU + 5g Gleanu na samosiewy rzepaku.

Jakie ty dawki proponujesz?

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na Żuławach jest nasilenie jednoliściennych wieloletnich, dlatego daję 2,5 l Protuganu a na poprawę zwalczania dwuliciennych dam Gleanu jak co roku 7 g. Jak się trafi to wiosną taniutko grandstarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posialiscie juz pszenzyto? Susza daje sie we znaki? Kto pamietajak dlugo moze lezec ziarniak w glebie aby nie stracic zdolnosci kilekowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze może leżeć długo i to bardzo długo.W tym roku po wiosennej suszy można było zaobserwować wschody zbóż jarych 1,5 msc. po zasiewach.Problem nastąpi jedynie wtedy gdy ziarniak rozpocznie kiełkowanie i zaschnie kiełek,np.nie przykryty glebą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posialiscie juz pszenzyto? Susza daje sie we znaki? Kto pamietajak dlugo moze lezec ziarniak w glebie aby nie stracic zdolnosci kilekowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbym zasiać jeszcze pszenżyto czy to już za późno i czy ktoś już siał tak późno bo pszenice jeszcze hyba moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz spróbować.Jeśli dodatnie temperatury utrzymają sie przez 2-3 tyg i listopad nie będzie jakoś wybitnie mrożny,spokojnie uzyskasz dobry plon,lepszy jak zboza jarego.Siew w ok.20 pazdziernika to nic nowego i wielu spóznialskich tak robi bez większej obnizki plonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...