Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam rzekę przy polu i nie mam potrzeby wozić wody, szkoda na to czasu i energii. A poza tym mam jej zawsze tyle ile potrzebuję i jak mam okazję i dobre warunki to pryskam nawet 12 godzin bez przerwy (50 ha jednego dnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś z Was siał pszenżyto jare Dublet? Ile trzeba wysiać tego pszenżyta na hektar?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź:)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiew zależy od ziarna, od jego "grubości"-mtn, sposobu uprawy, terminu siewu, zaprawy itp. Ja wysiałem 18 marca zaprawiane Baytanem mtn średnia ok. 140 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem Apyros i Granstar a wtym roku dam Axial (78 zł/ha) i Sekator (32-48zł/ha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie herbicydy stosujecie na pszenzyto ozime i ceny?

cougar 600 i tylko jesienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego axial są tańsze środki?

Co jest tańsze na owies głuchy? i przytulię? Co dajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axial można stosować na jęczmień i pszenicę i można go połączyć z Sekatorem? Pumy nie widzi mi się kupować z wiadomych względów.

 

Jak mi odpowiecie na następne pytanie stawiam piwo Otóż mam 2ha pszenżyta zasilonego na początku marca Saletrą-równomiernie! Na prawo od bruzdy jest gorsze a na lewo lepsze,co to ma być?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może udało Ci się kupić inteligentną saletrę, Skoro Kemira miała inteligentne nawozy to może i Azoty taką zrobiły. Dopatruję się tutaj polityki i wydaje mi się że pszenzyto i nawozy na Twoim polu mają lewicowe zapędy.

 

Piwa pewnie sie nie napiję??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inteligentna saletra?? Pierwsze słysze, mógłbyś to wyjaśnić? Jakie to moje pszenżyto ma poglądy to ja nie wiem... hehe.

 

Tyskie może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo,

Z saetrą to oczywiście żart. Ale może pamiętasz jak przedstawiciele Kemiry opowiadali o inteligentnych nawozach, które działają tylko tam gdzie potrzeba i wtedy kiedy potrzeba.

Później podobne historie głosili Ci z Timac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe upolitycznione pszenżyto dobre

MarcinC-360 - a przed zastosowaniem nawozu to Twoje pszenżyto było równe czy też się różniło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo,

Z saetrą to oczywiście żart. Ale może pamiętasz jak przedstawiciele Kemiry opowiadali o inteligentnych nawozach, które działają tylko tam gdzie potrzeba i wtedy kiedy potrzeba.

Później podobne historie głosili Ci z Timac.

 

Te teorie właśnie mi się o uszy obiły i myślałem,że coś będziesz wiedział...

 

Buhaj, niebyło zabardzo różnicy przed siewem nawozu,podkreślam,zabardzo nie było,może minimalna. Pożyjemy zobaczymy. Może przejdzie do prawicy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka. Czy można pryskać pszenice na chwasty po bronowaniu bo jutro jadę po opryski i wieczorem będę pryskał. proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym odczekał tydzień - 10 dni. daj osiąść glebie i może coś powschodzi. Dobierzesz herbicyd do fazy. Działanie herbicydów zabezpieczające przed zachwaszczeniem wtórnym jest ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było, była późno siana to bronowanie ładnie Ci zapłaci. Wcześnie sianych pszenic raczej się nie powinno bronować. Nie przejmuj się masz coraz większy dobór herbicydów które będziesz mógł zastosować w późniejszej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po południu bronowałem-pszenżyto a nie pszenice. Sekator kupie bo w zeszłym roku najlepiej się sprawdził. To mogę jutro opryskać czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pryskaj bo po ruszeniu ziemi wzejdą nowe chwasty i będziesz miał znowu zachwaszczenie. Poczekaj tydzień a przy dobrej pogodzie 5 dni i dopiero pryśnij, potem powinno być czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...