Skocz do zawartości
luk

Opas bydła

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec ile płacisz za do 250 kg i do 600 kg???

duże krowy pow.670kg ok.3,8

a byki pow.580kg ok.5>5,20

 

pj kolego juz w naszym terenie jest po 5,5 za byczki

Luki 5,5 z vat

za ekstra sztukę to można dać 5,5z Vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiec ile płacisz za do 250 kg i do 600 kg???

duże krowy pow.670kg ok.3,8

a byki pow.580kg ok.5>5,20

 

pj kolego juz w naszym terenie jest po 5,5 za byczki

to chyba na oko kupują, płacą dobże ale na wadze uwalą z 50 kilo i wyjdzie im jakby kupili po 4,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

najlepszy interes jest na opasach takich do 330kg,jadą min.do włoch i francji.Takiego byczka trzymałem pół roku i szły po 7.50-9 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest w koncu byki najlepiej do opasu trzymac na uwiezi czy wolno widziaelm ze zdania sa podzielone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do opasu najlepiej preznaczac byczki czy jałówki sorry za takie glupie pytania ale ja dopiero bym chciał zacząc

bo np odkupywałbym cięleta od pobliskich rolników i je opasał ale wtedy beda zarówno jałówki jak i byczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam byczki na uwięzi i luzem. Zauważyłem że te luzem musiałby mieć rogi powypalane żeby były spokojniejsze. Osobiście bardiej podoba mi się luz ale nie wiem jak bedę je sprzedawał co bedzie bo jak jeden raz mi uciekł to za cholere nie chciał iść tam gdzie miał tylko kombinował. A te na uwiezi są spokojniejsze. A do opasu tylko byki.

Co do ceny to u mnie za ładną sztukę 5,2 zł+vat każdy zapłaci a WBC to po 10,5zł+vat płaci jeden gościu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam byczki na uwięzi i luzem. Zauważyłem że te luzem musiałby mieć rogi powypalane żeby były spokojniejsze. Osobiście bardiej podoba mi się luz ale nie wiem jak bedę je sprzedawał co bedzie bo jak jeden raz mi uciekł to za cholere nie chciał iść tam gdzie miał tylko kombinował. A te na uwiezi są spokojniejsze. A do opasu tylko byki.

Co do ceny to u mnie za ładną sztukę 5,2 zł+vat każdy zapłaci a WBC to po 10,5zł+vat płaci jeden gościu.

 

jak mówiłem na uwieżi wiecej jedza

 

grzes a potrącaja ci cos z wagi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym jedzeniem to nie zauważyłem u mnie różnicy.

Co do potrąceń to 6 albo 7 % nie pamiętam dokładnie, a napchane są do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to zaówazyłem w taki sposób

kupowałem cielaki wiosna i latem odrazu wyzucałem je na pastwisko

na poczatku zimy zostały wprowadzone do boksów po 4 szt jedza kiepsko do dzis

na koniec jesieni juz zaczełem małe cielaczki wiazac w stajni

teraz te cieaki wstawiłem do boksów tez po 4 sztuki

jedza tyle samo co tamte które całe lato stały na pastwisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byk bez rogów może jest bezpieczniejszy ale za co go potem złapać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy krowom mamkom powinno się usuwać rogi ??? Bydło mięsne trzymane całodobowo na pastwisku narażone jest na wiele niebezpieczeństw np. wilki, psy, złodzieje... Waszym zdaniem lepiej jest usuwac rogi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gość z sano ustawił mi taką recepturke śruta rzepakowa 30%, sanbul15%, owies 15% jenczmień20%, pszenżyto 20% takiej miesznki 2,4kg dziennie na sztuke. To jest dla bydła dorosłego opasów. Wypowiedzcie sie prosze czy to niejest zasilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gość z sano ustawił mi taką recepturke śruta rzepakowa 30%, sanbul15%, owies 15% jenczmień20%, pszenżyto 20% takiej miesznki 2,4kg dziennie na sztuke. To jest dla bydła dorosłego opasów. Wypowiedzcie sie prosze czy to niejest zasilne?

 

Czy to za silne to ci niepowiem napewno dobrze będą przybierać na wadze?

Ale to straszna cena wychodzi i gdzie tu opłacalność dla krów oczywiście, ale nie dla opasów to sie karmi paszami odpadowymi (ażeby cos w kieszeni zostało)

Powiedz, co im jeszcze zamierzasz dawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma zamiar dawać jeszcze kiszonke z kukurydzy i troche siana. przywlekłem bukaty od handlarza i musze je jakoś pogonić bo mi sie poprzewracają, niedość że zabiedzone to jeszcze mam problem z kaszlaniem i biegunką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko sobie siądz bo sie przewrucisz 6.5zł/kg mam mase kiszonki i zależało mi żeby coś szybko kupić bo nienadanżałem jej wybierać, robi sie coraz cieplej i sie psuła. sztuki 300kg cielaki okolo 100kg 1050zł/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niedrogo jak 1050 za sztuke wiec według mnie to jezeli masz kiszonke i siano to tylko dodawai im srut z tego co masz niebaw sie w jakies tam projekty sano bo nic nie zarobisz

u mnie dostaja kiszonka z kukurydzy wysłodki i pulpa ziemniaczana no i słoma (bo niemam siana) i jakos se radzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak masz dużo kiszonki to dawaj do woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cielaki może niedrogo tylko że mam weterynarza codzinnie w gospodarstwie. Cielaki są czerwone mają coś tam z mięsnością. Niepolecam tego handlarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko ile musze mieć łąk na 30 mameki dla odsadków po tych mamkach chciałbym je trzymac w okresie letnim cały czas na pastwiskach a w okresie zimowym mamki były by karmione kiszonkami z traw śrutą zbożową i sianem łakowym a odsadki sprzedawał bym po okresie letnim! prosze o odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...