Skocz do zawartości
luk

Opas bydła

Rekomendowane odpowiedzi

Hoduje ale ja nie wypasam, kiszonki siano słoma i pasza treściwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można wiedzieć jaka rase?? i jak na tej hodowli sie wychodzi warto cos w tym kierunku robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a można wiedzieć jaka rase?? i jak na tej hodowli sie wychodzi warto cos w tym kierunku robic??

 

 

pewnie mieszana

 

A czy sie wychodzi to jest tak, jeżeli więcej osób będzie sie tym interesowało to sie napewno nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje luk ale w hodowli bydła jest dużo miejsca i niewierze że zaraz wszyscy żucą sie na bydło, bo to niejest łatwa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zaraz myslisz luk że zabiore ci rynki zbytu wolisz żeby Brazylijczyk czy Argentyńczyk robil ci konkurencje?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rynek wygląda tak 2 lata temu kupowałem cielęta za nawet 150 zł za sz a sprzedawałem po ok 3,7 zł za kg

A teraz ludzie krzyczą nawet za cielaka po 900 zł jak by nie było 700% drożej a opasy po 5-6 zł za kg 80 procęt drożej

Porostu ludzie sie rzucili na ten kierunek i nie potrafią liczyć zysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk jeszcze troche i będzie tak że niebędzie sie liczyła sztuka bydła tylko będzie to musiał być byk mięsny a wtedy dostaniesz kase. Z tego co sie orientuje na zachodzie jest duża różnica między bydłem czarno białym a mięsnym. Bydło to nie świnie nieda sie tak zaraz nawpuszczać cielaków i za pare miesięcy mieć kase tu trzeba poczekać i to całkiem sporo. Takrze luk spoko damy rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje korsarz przyszłość jest przed bydłem mięsnym czysto rasowym ja myśle o rasie Limousine jak myślisz dobry pomysł?? tylko sie zastanawiam czy nie trzeba miec dużej ilosci bydła żeby to sie opłacało a tak wogóle to z jakiej częsci wielkoposki jestes??ja z południowej! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z powiatu Kępińskiego najdalej wysunięty punkt Wielkopolski. Ja stawiam na charolezy zabieram sie do budowy obory na 40sztuk mamek i przychówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie jestesmy prawie sąsiadami ja jestem z powiatu ostrzeszowskiego Kraszewice niedaleko Grabowa nad Prosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktos jeszcze tu zaglada ale moze jednak

czy mozna opasy chodowac w zamknieciu ? i czy to o wiele drozej wychodzi nic wypasanie?

i czy mamki by tez mogly byc w zamknieciu ?

i czy do zywienia starczy kiszonka z kukurydzy, lisci burakow, sorga i sianokiszonka, czy trzeba jakas srute (dla mamek i opasow)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okolo 34 ha ile mozna utrzymac opasow, przy zalozeniu ze nie beda wypasane, bo w poblizu nie mam lak, a glownie zywione by bylo kiszonka z kukurydzy i sorga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 100-150 zależy ile ha przeznaczysz na zielonki do kiszenia, jak całość to nawet więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bedzie taki sam przyrost masy przy zamknietym chowie jak na pastwiskach czy moze troche wiekszy albo mniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszy przyrost masz na uwięzi, ale i tu są zdania podzielone.trzeba zbilansować dawkę wg. mnie bez dodatku treściwej się nie obejdzie jakiś premiks albo chociaż mieszanka mineralna i będą rosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a majac mamki w zamknieciu , to dla cielakow trzeba jakies osobne stanowiska do karmienia szykowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogły by być razem ale mogą pić od innych, najlepiej wypuszczać na odpój tylko że troche z tym roboty i gonienia się z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cielaki musza być razem z mamkami i mają sobie doić kiedy chcą w przeciwnym razie jak je będziesz dopuszczał to mogą sie przepijać i mogą występować jakieś biegunki. Pomieszczenie do dokarmiania paszami treściwymi terz by sie przydało wtedy rosną na maksa. w bydło mięsnw warto zainwestować w pasze treściwe bo ci sie za to odwdzięczą przyrostami w przeciwieństwie do byków HF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...