Skocz do zawartości
luk

Opas bydła

Rekomendowane odpowiedzi

od 150-300kg przy mamce na pastwisku w 7-9 miesiecy to zalezy od wielu czynnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 150-300kg przy mamce na pastwisku w 7-9 miesiecy to zalezy od wielu czynnikow

 

Błażej, pytałem o odsadka, więc nie pisz przy mamce. O "wielu czynnikach" mam pojęcie bo je wymieniłem.

Zapytuje zatem grzecznie tych, którzy wiedzą raz jeszcze. Podajcie od-do lub "z grubsza średnio". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze ile wazy po odsadzeniu po sezonie pastwiskowym...na pastwisku bez dokarmiania 600g dziennie to sobie policz razy dni wypasu,a z dokarmianiem 900-1200g na dzien ,najlepiej przyjac srednia 700g na dzien razy 180 dni to to jakies 120-130kg to wszysto zalezy ale wiecaj jak 200kg to juz bys musial dobrze dokarmiac np pasza tresciwa plus jakis dodatek np Sanbull firmy sano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wypuściłem dwa byśki (ncb+hf*piemontese) w maju na łączję w wadze ok 150 kg - w październiku ważyły pod 300 kg - więc wychodzi mi ok. 0,9 kg/dzień bez dokarmiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - jeszcze jedno - bez dokarmiania - ale cały czas chodziły na świeżej trawie - głównie życicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie do praktyków . Kto stosuje SANbull,Jak sprawdza się w praktyce i co na to ekonomia . W teorii to wygląda rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje sanbulla,widac efekty moze nie oszalamiajace ale duzy efekt proponuje sprubowac!z jalowki ktora byla chuda i myslalem ze zdechnie bo niechcial rosnac to ja postawil tak na nogi ze szybko dogonila te ktore byly o ok 100 kg wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale naprawde polecam,ja nie stosowalem takich dawek jak zalecane i nie stosuje bo za drogo wyjdzie ale dodaje tak polowe z tego co zalecaja i dobrze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze po tygodniu odrazu nie bedzie widac efektow ale po 2 miesiacach juz tak szczegolnie patrząc na uda od tylu widac ze umiesnienie przyroslo,ja sanbulla mieszam recznie z kiszonka z kukurydzy,nie mam wozu paszowego to trzeba jakos wymieszac.aaa i jeszcze dodam ze apetyt sie poprawia po sanbullu,to widac ile jedza po rozpoczeciu podawania moze nie ale po 2 tygodniach zauwazysz ze wiecej byczek wciaga pokarmu niz wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Błażeja - niestety nie DSV - a jeszcze była to Havera i Barenbruk - jeśli ktoś pamięta tą pierwszą Te trawy mają już po 5-7 lat i gdyby nie natłok mniszka lekarskiego to spokojnie mogłyby dawać niezły plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy na forum - od trzech dni mam internet w domu

choduje bydło mięsne czarno białe

pytanko- cz ktoś robi sianokiszonke w balotach- jak to sie robi i ile kosztuje jeden balot zafoliowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy na forum - od trzech dni mam internet w domu

choduje bydło mięsne czarno białe

pytanko- cz ktoś robi sianokiszonke w balotach- jak to sie robi i ile kosztuje jeden balot zafoliowany?

 

 

jakie to jest bydło mięsne czarno-białe?

 

ja robię baloty nawet na usługi i kosztuje to 30-35 zł od sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś nowy i skorzystaj z opcji szukaj i wpisz poszukiwany przez Ciebie temat - o kosztach produkcji sianokiszonek jest w dziale produkcja roślinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie "chodujesz" a jesli juz to hodujesz ale pewnie chowasz buhajki po mlecznych krowach tzn na opas hodowla to co innego jak chow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Blazej

jejku ale Ty sie czepiasz, takie niuanse i lapanie za slowka to sobie chlopie zostaw na obrone mgra a tu daj luz - wszyscy wiedzą o co chodzi

a'propos - ten kto hoduje do HODOWCA a yen który chowa to kto... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO i tu jest [ab]FALA[/b]

1 Hodowla - to jest wtedy jak znasz rodowody swoich krówek do 5 pokolenia wstecz

2 chów - to jest to co robi 99% z nas

A ogólnie to jest tak :

1 Choroba Niebieskiego języka .

2 Białaczka

3 Eksport wołowiny spada

4 Eksport mleka w dół

5 Albo susza albo powódź

A wy macie takie problemy

CIEMNOŚĆ WIDZĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Blazej

jejku ale Ty sie czepiasz, takie niuanse i lapanie za slowka to sobie chlopie zostaw na obrone mgra a tu daj luz - wszyscy wiedzą o co chodzi

a'propos - ten kto hoduje do HODOWCA a yen który chowa to kto... ????

 

U nas na takiego co chowa mówią grabarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który chowa to producent!!! i teraz juz macie pelna wiedze-hodowla-hodowca,chów-producent.mam nadzieje ze juz wszystko jasne nazwa Polskiego związku hodowców i producentów bydła mięsnego mówi sama za siebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i ja nie łapie za słówka tylko poprawiam błedy kazdy ma do tego prawo niewiedzieliscie jak sie nazywa taki rolnik ktory chowa zwierzęta to juz wiecie.i koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy hodowcą a producentem bydła mięsnego

Hodowca prowadzi hodowlę w celu uzyskania materiału zarodowego, jałowek na mamki, buhajów do rozrodu. Rynkiem zbytu dla hodowcy są stacje inseminacji i producenci bydła mięsnego. Hodowca musi posiadać wyższe umiejętności, wiedzę i rezultaty jego pracy podlegają selekcji i weryfikacji przez związek hodowców. Pogłowie sztuk hodowlanych pod oceną w rasie Limousine we Francji 15%.

Producent bydła mięsnego prowadzi chów bydła czystorasowego lub mieszańców w celu uzyskania materiału rzeźnego. Producent koncentuje sie na uzyskaniu zakładanej wagi, i poziomu otłuszczenia najniższym kosztem. Rynkiem zbytu producenta żywca wołowego są tuczarnie bydła rzeżnego i przemysł mięsny. Rezultaty jego pracy weryfikuje i klasyfikuje odbiorca. Pogłowie rasy Limousine we Francji do produkcji zywca (produkcyjne) 85%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie przyjaciele

 

jak to fajnie zrobić byka (ortograficznego oczywiście) zaraz jest wesoło

spoko będę pisał z błendami dalej

pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...