Skocz do zawartości
luk

Opas bydła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

popieram kolege befmastera, mam kilka takich mieszańców i jestem zadowolony

Dodałbym jeszcze że bardzo łatwo się cielą a kryłem je nasieniem różnych buhajów / szarolez, limusin, piemonte/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie można kupić te salersy w Polsce

Ceny itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylko taki charolaise jka sie bedzie rodził to może być potzrebna cecarka a dla początkujących hoddowców to niezbyt dobra rasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak żywienie pasza tresciwa i kiszonka z kukurydzy też wchodzi w rachube ale to głownie w zime i dodatek w czasie letnim bo w czasie letnim chciałbym głownie korzystac z pastwisk!a co ty na to bo kolega mowi ze na poczatek nie warto wchodzic w czysto rasowe bydło miesne cena przy sprzedazy jest wyższa niż mieszańców?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak,tylko taki charolaise jka sie bedzie rodził to może być potzrebna cecarka a dla początkujących hoddowców to niezbyt dobra rasa.

Kolego techniku rolniku

Albo w tym technikum to nauczali kiepscy nauczyciele, albo czytasz przeterminowaną literaturę o bydle charolaise.

Ciężkie porody u charolaise to historia a tym bardziej poród z cesarką.

Wszystkie buhaje charolaise urodzone w Polsce i zakupione do stacji unasieniania są przetestowane na łatwość wycieleń i tylko od takich przetestowanych byków nasienie jest dopuszczone do obrotu.

Ryzyko trudnego porodu po buhaju charolaise sięga 5% a cesarki praktycznie równe jest 0%.

No chyba że trafi się geniusz hodowlany albo inny niedouczony technik rolnik i pokryje jałówkę lżejszą niż 350 kg buhajem charolaise i ma problem, a potem wypisuje głupoty na tym forum.

Najbardziej mnie wkurzaja tacy mądrale którzy na ppr skrobią na każdy temat a ch...a wiedzą. Jak lubisz gościu pisać to se otwórz bloga albo puszczaj teksty na forum pt " Nic nie wiem ale lubie pisać", ewentualnie pisz po ścianach w toaletach.

Pozdrowienia dla wszystkich hodowców bydła mięsnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Popieram kolego Kamil. Szarolez to jest to, a minimum wiedzy trzeba mieć żeby sie wypowiadać o bydle miesnym.

Dzieki za pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do " wykształconego kamila "

 

Nie podkaskuj tu chłystku bo aby to robić trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, których ty nie masz. Pewnie dopiero teraz do ciebie doszło, ze nie masz kwalifikacji rolniczych i za pare lat przestana ci dawac kredyty, pieniadze z programów, może dopłaty...

 

Co do charolaise. Nie wmawiaj mi, ze charolaise nie maja ciezkich porodów. Zacielone nimi jałowki mieszanćów szczególnie NCB któe chrakteryzuiją sie newielka masa ciała moga miec probemy przy porodze. Krowy mleczne długo dochodza do sibie po porodzie co moze byc przyczyna pozniejszych kompliakcji. Cesarka wsrod charolaise spotykana jest rzadko ale przy zacielaniu czysto rasowych krów.

 

Nie bedzie ci wiecej robil wykladów jak chcesz pogłebic swoja wiedze to radze ci sie połuczyc. Mozesz sie np. zapisac to wieczorowej zawodówki bo ona jest na twoim poziomie, nie bede mówił na jakim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do " wykształconego kamila "

 

Nie podkaskuj ( TO CHYBA CZASOWNIK OD KASKI ALBO OD KASKU ) tu chłystku bo aby to robić trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, których ty nie masz. Pewnie dopiero teraz do ciebie doszło, ze nie masz kwalifikacji rolniczych i za pare lat przestana ci dawac kredyty, pieniadze z programów, może dopłaty...

 

Co do charolaise. Nie wmawiaj mi, ze charolaise nie maja ciezkich porodów. Zacielone nimi jałowki mieszanćów szczególnie NCB któe chrakteryzuiją sie newielka masa ciała moga miec probemy przy porodze. Krowy mleczne długo dochodza do sibie po porodzie co moze byc przyczyna pozniejszych kompliakcji. Cesarka wsrod charolaise spotykana jest rzadko ale przy zacielaniu czysto rasowych krów.

 

Nie bedzie ci wiecej robil wykladów ( WYKŁADOWCA !!!) jak chcesz pogłebic swoja wiedze to radze ci sie połuczyc. Mozesz sie np. zapisac to wieczorowej zawodówki bo ona jest na twoim poziomie, nie bede mówił na jakim...

 

BEZ KOMENTARZA[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zainteresowanym bydłem mięsnym proponuję przemyseć temat SIMENTALA. Simental w szczególności ten z Austrii to krowa bardzo "twardo". Praca hodowlana nd simem ukierunkowana jest na cechy mięsne. Krowy mają bardzo skromne wymagania paszowe, produkują na tyle duzo mleka aby odchować piekne cielęta. Co bardzo istotne choroby omijają to bydło z daleka. Cielęta sima cieszą się wielkim powodzeniem na rynku włoski. Wszystkich zainteresowanych zapraszam w ostatni wekend wakacji do Rudawki Rymanowskiej k/Krosna na ogólnopolsą wystawę bydła simentalskiego. (Piękne miejsce i piękne krowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kamil

 

Bronisz sie jak baba. Czepiasz sie za literówki a nie potrafisz nawet obronic swojego postu. W sumie ci sie nie dziwie bo pewnie sie wstydzisz tego, że jesteś taki głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowanym bydłem mięsnym proponuję przemyseć temat SIMENTALA. Simental w szczególności ten z Austrii to krowa bardzo "twardo". Praca hodowlana nd simem ukierunkowana jest na cechy mięsne. Krowy mają bardzo skromne wymagania paszowe, produkują na tyle duzo mleka aby odchować piekne cielęta. Co bardzo istotne choroby omijają to bydło z daleka. Cielęta sima cieszą się wielkim powodzeniem na rynku włoski. Wszystkich zainteresowanych zapraszam w ostatni wekend wakacji do Rudawki Rymanowskiej k/Krosna na ogólnopolsą wystawę bydła simentalskiego. (Piękne miejsce i piękne krowy)

Jakie są mozliwości zakupu simentala na Dolny Śląsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do Kamil

 

Bronisz sie jak baba. Czepiasz sie za literówki a nie potrafisz nawet obronic swojego postu. W sumie ci sie nie dziwie bo pewnie sie wstydzisz tego, że jesteś taki głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak,tylko taki charolaise jka ( charakterystyczny odgłos wydawany przez Technika Rolnika) sie bedzie rodził to może być potzrebna cecarka ( jest to zabieg opatentowany przez Technika Rolnika polegający na cecaniu się) a dla początkujących hoddowców to niezbyt dobra rasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gościa, kamila

 

Ojojoj ależ ty śmieszny. Nie udzielaj sie nie forum bo jesteś IDIOTĄ . Nawet nie jesteś zarejestrowany więc sie nie udzielaj jeśli nie masz nic do powiedzenia w sprawie opasu bydła. Dla takich jak ty to z jednej strony dobrze bo przynajmniej dostają na komisji kategorie E i nie muszą iść do wojska, chociać uważam że dla takich chudzielców jak ty przydałby sie nabranie przynajmniej troche męskiego wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do gościa, kamila

 

Ojojoj ależ ty śmieszny. Nie udzielaj sie nie forum bo jesteś IDIOTĄ . Nawet nie jesteś zarejestrowany więc sie nie udzielaj jeśli nie masz nic do powiedzenia w sprawie opasu bydła. Dla takich jak ty to z jednej strony dobrze bo przynajmniej dostają na komisji kategorie E i nie muszą iść do wojska, chociać uważam że dla takich chudzielców jak ty przydałby sie nabranie przynajmniej troche męskiego wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do gościa, kamila

 

Ojojoj ależ ty śmieszny. Nie udzielaj sie nie forum bo jesteś IDIOTĄ . Nawet nie jesteś zarejestrowany więc sie nie udzielaj jeśli nie masz nic do powiedzenia w sprawie opasu bydła. Dla takich jak ty to z jednej strony dobrze bo przynajmniej dostają na komisji kategorie E i nie muszą iść do wojska, chociać uważam że dla takich chudzielców jak ty przydałby sie nabranie przynajmniej troche męskiego wyglądu.

 

O jak miło że kolega bardziej gustuje w takich o męskim wyglądzie niz w chudzielcach z kategorią E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie poruszona wcześniej na tym forum możliwość wykorzystania salersów do opasu

Orientujecie się moze gdzie mozna zdobyć jakieś informacje o hodowcach tego bydła w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak miło że kolega bardziej gustuje w takich o męskim wyglądzie niz w chudzielcach z kategorią E

 

Pomyliłeś forum pedziu. Nie wkurw.... mnie. Nie zaśmiecaj forum bo nie chce mi sie z toba gadać. Wypier..... geju zajeba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salersów jest mało w Polsce,i raczej nickt jałowek niechce sprzedać ja bede kupował bezpośrednio od hodowcy z francji byłem u niego już w tym roku i widziałem.jak bede już je miał w polsce to poinformuje was na tym forum.Mam pytanie potrzebuje byczka hereforda wypożyczyć do rozrodu albo kupie za tanie pieniądze tak około 2000zł bym był skłonny wydać to mój telefon 0-889891435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomyliłem forum pedziu. Nie wkurw.... mnie. Nie zaśmiecaj forum bo nie chce mi sie z toba gadać. Wypier..... geju zajeba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
salersów jest mało w Polsce,i raczej nickt jałowek niechce sprzedać ja bede kupował bezpośrednio od hodowcy z francji byłem u niego już w tym roku i widziałem.jak bede już je miał w polsce to poinformuje was na tym forum.Mam pytanie potrzebuje byczka hereforda wypożyczyć do rozrodu albo kupie za tanie pieniądze tak około 2000zł bym był skłonny wydać to mój telefon 0-889891435

 

Jaki materiał kupujesz? Jałówki cielne czy odsadki ?

Czy mozesz podac szacunkowe ceny zakupu?

Pozdrawiam

Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o te salersy to takie jałówki 7-8 miesięczne po mniej więcej 700 euro ale to zależy od wagi,waga bedzie w granicach 300-350 euro a jeśli chodzi o jałowice zacielone to niewiem jaki ich koszt jest bo nie pytałem jeszcze,oczywiście są 100% czystości,a mam kontakt z hodowcą który mieszka we wiosce o nazwie salers czyli tej wiosce skąd one sie wywodzą hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jeśli chodzi o te salersy to takie jałówki 7-8 miesięczne po mniej więcej 700 euro ale to zależy od wagi,waga bedzie w granicach 300-350 euro a jeśli chodzi o jałowice zacielone to niewiem jaki ich koszt jest bo nie pytałem jeszcze,oczywiście są 100% czystości,a mam kontakt z hodowcą który mieszka we wiosce o nazwie salers czyli tej wiosce skąd one sie wywodzą hehe

 

Trochę nie chce mi sie wierzyć aby 8 miesieczna jałówka salers ważyła 300 - 350 kg. Cena jest rewelacyjna !!!!!!!!!!!!

Wychodzi po ok. 2 Euro czyli ok. 8 zł za kg żywej wagi!!!!!!

To mniej niż Włoch płaci w Polsce za odsadki krzyżówki

Czy Twoje informacje są wiarygodne?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry

 

Czym żywicie swoje opasy. Jakie dajecie pasze: kiszonki, zboże itp...

Co myślicie o zasotoswaniu słonecznika w żywieniu zamiast kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak wychodzi 2 euro za kg,ale dolicz jeszcze do tego koszt transportu do Polski,to za ten 1000 Ci sprzedam zapraszam na gg jak chcesz pogadać 7527608

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...