Skocz do zawartości
Piotru$

Użytki zielone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ciężki orzech do zgryzienia.

Nie byłem na stronach ARiMR i pewnie dzisiaj już nie będę, ale wg mnie to:

rolnik z tego przykładu powinien we wniosku napisać- PZ-łaka trwała-33,00ha i JPO-7ha.

Mam pytanie do Was:

Chodzi o SPO 1.1- czy 10%dofinansowania za młodego rolnika daje się rolnikowi, który skorzystał z Programu MR, czy rolnikowi, który nie skończył jeszcze 40 lat?

Rolnik ma 20ha z czego 1 ha na terenie ONW, czy dostanie też dofinansowanie 10% na budowę płyty obornikowej, skoro tam gdzie bedzie ja budował nie ma ONW?

Zapomniałem już te wszystkie wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle nowych pomysłów GTW to dopłata paszowa /zwierzęca/ dla starych wnioskodawców dotyczyć ma całkowitej powierzchni TUZ + trawy na GO, bez obsady 0,3 DJP/ha. Wobec tego ten przykład ARiMR wali w łeb i na 1 dzień przed składaniem wniosków podają błędne info i g.wno wiedzą jak sie do nowych zasad odnosić. Obsada 0,3DJP/ha ma obowiązywać nowych rolników /ciekawe ilu ich będzie??/ - to właśnie będą rolnicy z MArszałkowskiej.

Co do 1.1 To +10% MR jest dla rolnika który ma gospodarstwo max. 5 lat.

Jeśli chodzi o ONW to o ile dobrze pamiętam Żeby wzrosło dofinansowanie musi posiadać min. 51% pow. na ONW.

Pozdrawiam wszystkich - chociaż ręce mi już dawno opadły -chyba podobnie jak Wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wyczytałem iz trawy na gruntach ornych by była wyższa dopłata UPO lub PZ należy podsiać koniczyną, lucerną i SELADERĄ tak SELADERĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś wyczytałem iz trawy na gruntach ornych by była wyższa dopłata UPO lub PZ należy podsiać koniczyną, lucerną i SELADERĄ tak SELADERĄ

PZ to nie ale UPO tak. Wystarczy że będzie mieszanka motylkowe z trawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czsu niestety, jestem w polu.

Dzięki za porady.

Andrzej2110- należy Ci sie nagroda za wsiewki lucerny lub koniczyny do traw naGO. Ja poflancuję ewentualnie, bo jak do tej pory nie wymyslono minimalnej ilości siewk na 1ha Hm...

Doradca_1 czy mógłbyś proszę sprawdzić kwestię MR i ew. ONW? To mój wójek i jego syn.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytalem to wystarczy zeby na polu bylo zielono a doplate sie dostanie ,bo i tak jak kontrola wpadnie to sie nie rozroznia trawy od pszenicy(mialem taki przypadek tylko wtedy Pani inspektor nie rozroznila pszenicy od jeczmienia DOJRZALEGO!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanisław11:

Jeśli masz możliwość jeszcze gdzieś zajrzeć do instrukcji wyp. wniosku 1.1-02 to tam właśnie jest to napisane. Moja pomyłka to tylko MR /nie +10% tylko +5%/. Podstawa to 50%. Na ONW podstawa 60%. I do każdego + 5% za MR /max 5 lat gosp. i poniżej 40 lat/.

Ale poczekaj na kwiecień. To przecież może się jeszcze zmienić. Choć nie sądze aby Zmniejszyli pow. ONW /min. 50%/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dotychczasowe wyliczenia ile hektarów przysługuje do płatności PZ to nie wszystko.

Jest bowiem informacja, że dopłaty do PZ nie mogą być większe niż 50% ogólnej powierzchni gruntów rolnych zgłoszonych do płatności w roku bieżącym.

To oznacza, że jeśli ktoś zadeklarował w 2006 roku 50 ha TUZ, w roku 2007 również 50 ha i miał odpowiednią obsadę zwierząt aby dostać dopłatę PZ do tych 50 ha, jednak zadeklarował jeszcze we wniosku np. 5 ha pszenicy, to w efekcie dopłatę PZ dostanie do 27,5 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sie nie znam za bardzo ale tyle jest tego krzyku o te dopłaty do TUZ a tu czytam, sprawa sie toczy o 20 euro do hektara (80 euro płatność bezpośrednia + 80 uzupełniająca+ 20 euro paszowa=180euro/ha),w tamtym roku chyba było 160euro/ha. w czyli w sumie sie zgadza te -+ 200euro do ha, tylko wszyscy jakoś zawsze zapomnieli dodawać, że tyle to łącznie ze wszystkim bo ludzie to naprawde myśleli że dostaną dodatkowo po te 200euro, od razu mi coś tu nie pasowało...poprawcie mnie jeśli nie mam racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może sie nie znam za bardzo ale tyle jest tego krzyku o te dopłaty do TUZ a tu czytam, sprawa sie toczy o 20 euro do hektara (80 euro płatność bezpośrednia + 80 uzupełniająca+ 20 euro paszowa=180euro/ha),w tamtym roku chyba było 160euro/ha. w czyli w sumie sie zgadza te -+ 200euro do ha, tylko wszyscy jakoś zawsze zapomnieli dodawać, że tyle to łącznie ze wszystkim bo ludzie to naprawde myśleli że dostaną dodatkowo po te 200euro, od razu mi coś tu nie pasowało...poprawcie mnie jeśli nie mam racji

 

Ma być 180 €/ha

Trawy na GO od tego roky są przeniesione do JPO . Za trawy na GO dostaniesz mnie niż w tamtym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok 2006 jak mi się udało wyliczyć stawki € są takie

 

JPO 69,56 €/ha

UPO 79 €/ha

chmiel 242,44 €/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś oglądał agrobiznes to się dowiedział że jest szansa że będo dopłaty PZ do Traw na GO a nie tylko do TUZ. Trzymajmy kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to jeszcze dopłacimy do łąk Z 200 euro zrobiło się 100 i nadal będzie spadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma w deklaracji TUZ z zeszłego roku to może zrobić PZ. Miałem dość dużo bydła w okresie referencyjnym. Szczerze mówiąć to za chiny nie kapuje jak mam to zrobić a ojciec mi mówi, że wystarczy zadeklarować PZ i wtedy przez pięć lat nie można nic kombinować na tych użytkach zielonych zadeklarowanych.

 

Poza tym jeśli tak to trzeba gdzieś dołączyć ilość DJP na H do wniosku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś nie ma w deklaracji TUZ z zeszłego roku to może zrobić PZ. Miałem dość dużo bydła w okresie referencyjnym. Szczerze mówiąć to za chiny nie kapuje jak mam to zrobić a ojciec mi mówi, że wystarczy zadeklarować PZ i wtedy przez pięć lat nie można nic kombinować na tych użytkach zielonych zadeklarowanych.

 

Poza tym jeśli tak to trzeba gdzieś dołączyć ilość DJP na H do wniosku?

 

Ja mam tako sytuacie jak Ty. Nie podawałem traw jako TUZ a jako trawy na GO. W tym roku bede podawał trawy jako PZ (bo już można początkowo nie można tak było). wszystkich traw tak nie podam gdyż 2 kawałki na jesieni będe kasował. Jeden pojdzie jako JPO a drukgi UPO (trawa + motylkowe).

 

w tym tygogniu planuje wypełnić wniosek i złożyć w agęcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotacje i dopłaty

Zmiany w zasadach przyznawania płatności zwierzęcej

opr. bb 24-04-2007 01:38

 

ARiMR poinformowała, że 18 kwietnia 2007 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 11 kwietnia 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów roślin objętych płatnością uzupełniającą oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania tej płatności.

 

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 69, poz. 462.

 

Zgodnie z tym rozporządzeniem, płatność zwierzęca przysługuje rolnikom, którzy w okresie od 1 kwietnia 2005 r. do 31 marca 2006 r. byli posiadaczami przynajmniej jednego z czterech gatunków zwierząt (bydła, owiec, kóz lub koni) i mieli w tym okresie zwierzęta wpisane lub zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych, lub do rejestru koniowatych oraz we wniosku o przyznanie płatności w roku 2006 zadeklarowali trwałe użytki zielone lub trawy na gruntach ornych i powierzchnie te zostały zakwalifikowane do płatności.

 

Płatność zwierzęca przysługuje do powierzchni trwałych użytków zielonych zadeklarowanych we wniosku o przyznanie płatności do gruntów rolnych w roku 2007. Powierzchnia objęta tą płatnością nie może być większa niż suma powierzchni trwałych użytków zielonych i traw na gruntach ornych, do których przyznano płatność w roku 2006 i nie większa niż powierzchnia ustalona na podstawie liczby zwierząt będących w posiadaniu rolnika w okresie referencyjnym przeliczonych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP) i współczynnika 0,3.

 

Obsada zwierząt i powierzchnia kwalifikowana do płatności zwierzęcej będzie wyliczana przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Źródło: ARiM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...