Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jescze jedno, czy wy siejecie zwykłymi siewnikami do zboża?? a jak nie to jakim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fasola nie nadaje się do kombajnowania z pnia, wiele zostanie na polu a pozostała będzie w wiekszości brudna (nie ma siły żeby nie nałapało grudek ziemi), ciężko później ją wyczyścić, nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym najlepiej podkosić, do kombajna, żeby pózniej poDebra1ł ją z ziemi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ścinaczem ręcznie, cztery osoby przez dzień zrobią ok 1 ha ewentualnie takim podczepianym do ciągnika jeśli ktoś ma w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takim zwykłym kombajnem do zboża można ją zbierać, jeśli tak .co należy przestawić, ustawić w kombajnie do zboża żeby nie poniszczyć fasoli. Jestem początkującym więc kazda rada mi się przyda> Z góry dzięki! . A w okolicach janowa Lub, cena fasoli to 2.5 w porywach do 3 zł/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fasole można młócić kombajnem ,bizon słabo wymłaca ale z niemieckimi jest lepiej najlepiej nadają się do tego kombajny z rotorowym systemem omłotu

np bizon bs, claas commandor lub case axial ,jeżeli chodzi o zwykłego bizona to trzeba w nim zmienić koło pasowe napędu podsiewacza oraz napędu wialni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zwykłym siewnikiem do zboża można siać czy jakimś punktowym, a jak jest z zatykaniem , żeby byl odstęp 30cm?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieję co 45 cm siewnikiem pneumatycznym ale wcześniej siałem zbożowym , trzeba wymienić bębenki wysiewające na te do nasion grubych

i ustawisz redlice tak żeby w przednią nasiona się wysiewały a z tylu dwie długie zamknięte zagartały wysiane nasiona oczywiście jeszcze drabinka zagartająca musi być zdemontowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej ścinaczem ręcznie, cztery osoby przez dzień zrobią ok 1 ha ewentualnie takim podczepianym do ciągnika jeśli ktoś ma w okolicy.
\

 

Jeśli chodzi o ścinanie ręczne to tylko ścina się 4 rzędy lub cały siewnik (wedle własnego sposobu) aby tylko się zmieścił ciągnik z przyrządem, resztę zrobi właśnie ta maszyna na 3 rządki która ścina i tworzy wał. Potem czekasz aż będzie sucha fasola "jak pogoda dopisze" i jedziesz z Bizonem i zbierasz z wału za pośrednictwem podbieracza lub tylko z pomocą motowideł a potem sypiesz na przyczepę bezpośrednio lub ze zbiornika tylko trzeba napiąć odpowiednio łańcuch który transportuje ziarko do zbiornika.

Każdy kto sieje w mojej okolicy ma swój sposób i metodę zbioru, jedni z wału inni z kupek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzęt do młócenia też mają porządny widać że oryginał przeznaczony do młócenia fasoli a nie tak jak u nas pelna improwizacja mnustwo przeróbek i udoskonaleń. Jak się popatrzy na ich sprzęt to człowiek ma wrażenie że czas u nas się zatrzymał w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale maszyny sa interesujace.... ciekawe kiedy u nas takie beda... jak tam ceny jasia? bo sluchy ida ze po 3.2 zl tylko czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basta 150 sl czy ktoś stosuje może ten herbicyd w fasoli, jak tak to proszę o opinie o tym środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafijna banda juz chce nas zenic po 2.6-2.7... ja sie wstrzymuje i nie sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet z Warszawy w sobotę w Dołhobyczowie płacił 2.90 na konto, a handlarze w środę po 2.60 do 2.80. Kontakt do gościa www.polgreen.pl

Ja sprzedałem trzy tygodnie temu i jestem zadowolony, kasa za parę dni była na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie pisz oficjalnie kto bo jaki janowiak albo starowsianin lub inny zyd przeczyta i przekuje chlopu opony.... dzieki takim jak on rynek jest rynkiem, chodz i tak to jest bicie chlopa w dupe przed swietami i potrzebami wiosennymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, mój błąd ,ale gość nie jest nowicjuszem bo jeżdżi juz tutaj dobre 10 lat i jakoś sobie radzi. A wsprawie opon to i mi mogą poprzebijać ale przyjdzie czas, że im tez ktoś poprzebija.

A teraz z innej beczki: jaki nawóz dajecie pod fasolę i jakie dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 2.80 na konto... Panowie nie sprzedajemy... sledze ceny od 2 lat... jest ona zanizona o jakieś 0,60 zł w porównaniu do lat poprzednich. Ceny porównuje do ceny giełdowej. W obecnej chwili cena giełdowa to 4,4 zł. W poprzednich latach cena giełdowa i cena jaką placili handlarze była różnicą 0,80 -1 zł. Obecnie róznica wynosi 1,6 zł.... Wiec niech każdy przeliczy na ile został wyr..........olowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam ceny fasoli w polsce ? Cienko z ceną tego roku. Mafia w ten sposób sama się wykończy za kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...