Skocz do zawartości
Chochlik23

Ciągnik 4x4 60 km co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepiej wybrać farmtrac 70 4wd czy może belarus 592 zastanawiam się głównie nad tymi 2 ciągnikami cena około 80 tysi, a może zetor 5340? Prosze o opinie! (Czy ma ktoś nowego belarusa 500tke?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś nad ursusem? trochę droższy ale sprawdzony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Farmtraca [polecam , sam zostanme jego posiadaczewm jak mi go cholery przywiozą bo już ponad miesiąc czekam na ciagniukk a zaliczka już wpłacona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie proxima 6441 lub 5340 ale proxima lepsza na 100% Ursus i farmtrck nie maja startu z zetorem jesli chodzi o wykonanie i komfort oczywiscie to jest moje zdanie czyli posiadacza 7341 od prawie 3 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ile wypowiedzi tyle typów! i co ten chłopina ma tu kurde wybrać..........to jes dopiero twardy orzech do zgryzienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny orzech do zgryzienia!!! Belarus najtańszy 75 tysi i nieźle wyposarzony tylko troche gramotny i zawsze to ruskie, farmtrac i zetor około 10 tysi droższe ale farmtrac ma rewers i mniej pali a z tą jakością wykonania zetora bym nie przesadzał bo troche u nas ludzie narzekają na nowe zetory. Proksima fajna ale droga bo następne 10 tysi , może jeszcze kilka tysi i bedzie lampo.

Ursus 4514 tylko ze względu na ekonomike mi się podoba ale nie dam 90 tysi za to samo co mam, czyli mf 255, tylko z przodkiem i jeden gar więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze kiedys Lambo 70KM 3 garki był tancszy od mojego 7341 jakies 7tys Nie wiem jak systuacja wyglada teraz. Ale chocby niewiem co to nigdy bym nie kupił belarusa !!!!!!! Własni mój kolega sie pozbył z 98r 82TS za 40tys ale to był złom jakich mało 2500mth a tyle awari co niektóre po 10tys . Non stop cos siadało najczesciej podnosnik,chamulcy to chyba od nowosci nie miał, no i ta skrzynia trzeba było nim długo pojezdzic zeby ja wyczuc i bezzgrzytu sie niedało przełaczyc biegu teraz kupił CASE 5140 115KM. Podczas jesiennej orki to sie smiał ze MTZ orze do południa a pózniej zamienia go na zetora 7711 bo w mtz juz podnosnik niedziała Z tymi ursusami to jest loteria jak trafisz dobry egzeplarz to może bedzieszzadowolony, choc komfortem to on nigdy nie dorówna zetorowi. mam mam wielki uraz do ursusów bo ma 3512 i same problemy z nim praktycznie odnowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił używanego zetora 4*4 z zachodu znajomy który ściąga te ciągniki od kilku lat i przy okazji testuje na swoich polach twierdzi że co nowsze to słabsze i delikatniejsze wiadomo prawo rynku (nie zrobisz taniej nie sprzedaż)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję Bellarus tylko 80 km (ale nie wiem co u ciebie ten traktorek ma robić)

przy normalnej eksploatacji 10 lat spokoju z naprawami (nie liczę przecieków

z rozdzielacza i siłownika podnośnika)

a za 10 lat to sprzedaj i kup nowego - Belarusa oczywiście.

 

napisz może jaki jest wypas za 75 tys. i do czego ten ciągnik bo to też jest istotne.

 

ten twój kolega bardzo kiepsko trafił bo ja od 10 lat ujeżdzam

Mtz 82 i jeszcze mnie nie zawiódł, ale podobno im młodsze, szczególnie pronary tym gorzej, bo te importowane z białorusi bodajże do 94 mają

niezłą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje ciągnik pod tura do gnoju i zworzenia i układania bel, w polu nie miał by szczególnie co robić bo ziemie mam lekkie, beczka 3 tyś l, rotacyjna, dużym belarusem robił bym chyba wszystko na 1000 obr wałka , za 75 tysi jest przód na krzyżakach szerokie kapcie synchronizowana skrzynia zaczep szynowy i coś tam jeszcze ale 500tka kosztuje tyle co 800tka to może lepiej dużą (podobno 500tka dużo mniej pali od 800tki a nawet troche mniej od c360)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równierz styawiam na Farmtraca! mialem brać 665dt, juz był zamówiony nawet lae w końcu zdecydowałem sie na mocniejszy model z silnikiemm Perkinsa Farmtrac 80 4WD:)) i w przyszłym tygodniu mi go przywożą:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmtrac podoba mi się ma rewers 12 biegów ale wydaje mi się że za słąby będzie tylko 205 Nm momentu obrotowego i w 3 garach, a może 4514 agro bis ma teraz 69 km (prawie to samo co mf 255 a więc wiedział bym czego się spodziewać i co go zaboli ) i jest finansowanie fabryczne ursus kredyt na 5 lat na 3%. Farmtrac czy 4514 agro bis?, który ma lepiej wyciszoną kabine i który jest lepiej wykonany jakie są wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 4514, po pierwsze sprawdzony, po drógie sprawdzony, po trzecie tani w ekspoaltacji, po czwarte mało awaryjny.

Moim zdaniem jeśli chodzi o prace to 4514 jest nawet nieporównywalnie lepszy od białorusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Belarusa , po pierwsze sprawdzony, po drógie sprawdzony, po trzecie tani w ekspoaltacji, po czwarte mało awaryjny.

 

karzdy chwali swoje ale jak dla mnie 4514 ma mało biegów 8 do przodu

i potem na wyższym ma za ciężko a na niższym się wlecze (w przesadzie).

 

napisał

A robiłeś tym złomem w polu? czy piszesz o 20 letnim ciągniku (zajechanym co zrobił 6000h) czy o nowym? te ciągniki pracują od ponad 25 lat i są przynajmniej przetestowane na wszystkie strony a farmtrak to składak,

nie przecze że dobry bo nie pracowałem tym to nie wiem, i przez to nie wiem to bym go niekupił bo nawet niema się od kogo dowiedzieć.

potrzebójesz ciągnik do tura to porównaj promień skrętu tych ciągników, na belarus cię nie namawiam bo to twój wybór, ale nie jest z nim tak źle aby go nazwać złomem. To nie jest mercedes S klasa ale stara "beczka"co przejeżdża 500 tys km bez remontu siknika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym brał Belarusa , po pierwsze sprawdzony, po drógie sprawdzony, po trzecie tani w ekspoaltacji, po czwarte mało awaryjny.

 

karzdy chwali swoje ale jak dla mnie 4514 ma mało biegów

 

 

Ja nie chwale 4514 bo takowego nie mam wiec nie jest tak jak piszesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belarus nie przecze że to dobry i przede wszystkim tani ciagnik jednak dla mnie troche na wyrost maszyny mam pod mf255, skrzynia w 4514 to dla mnie nie problem przyzwyczaiłem się do mf 255 dla mnie brakuje tylko wstecznego pomiedzy R terenowym a szosowym a 4514 ma duzo szybszy R szosowy, w mf 255 brakuje mi mocnego podnośnika kilku km i uciągu!!! Kupując nowy ciągnik chciałbym zafundować sobie troche komfortu ( cicha kabina radio, wspomaganie kierownicy itp) nie wiem czy dużo w tym temacie ma do zaoferowania 4514. w 4514 jest podobno ta sama skrzynia biegów i sprzęgło co w 3512, przedni napęd też podobno delikatny no i wykonanie ursusa czy po kilku latach drzwi w kabinie będą się domykać nawiewy będą sprawne i inne duperele na miejscu. Najważniejsze jednak spalanie (oszczędność w lekkich pracach) właściwie to nie potrzebował bym już mniejszego ciągnika

A jak jest ze spalaniem w białorusach 81 km słyszałem że niewiele większe jak c360- czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio sie zdecydowalem na rollerka 70 i obecnie oczekuje na dostawe, czy mozecie cos powiedziec na temat tego ciagnika, zarowno dobrego jak i nie dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K ile Cie wyniusł ten roller?Diller zachwalał mi że jakość wykonania jest nieporównywalnie lepsza jak ursusa, tyle wiem o rollerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat rollera nie mam zdania

 

co do spalania to moje pola zaoram na mniejszej ilości ropy jak c330 kiedyś.

 

A do 360 to w 1 rzędowej maszynie do kukurydzy od rana do zmroku 360 spaliła cały bak był pełny i brakło to podobno 60 litrów(ale nie mam pewności)

a Mtz spalił by na pewno mniej a skosi więcej. bo 360 na pełnym gazie, a mtz 1000 obr wałka maszyny nie czuje silnik 1300 obr. więc z wałkiem na bank mniej. ale jak pojedziesz na wycieczke to potrzeby życiowe ma większe.

podsumowując mtz w robocie spali mniej a zrobi więcej.

 

o biegach napisałem bo kolego kupił niedawno 4514 i z pługiem 4*35na 1 szosowej ma za ciężko na lekkich ziemiacgh a na 4 polowej za wolny i ma lekko i w takim układzie spalanie na mth jest małe ale na jednostkę pracy już nie.

 

chochlik jak ci chodzi o komfort t okultura pracy silnika cię może wk..., zirytować, ale za to trwałość silnika jest już na odpowiednim poziomie.

 

co do mocy na wyrost to zrobik\liśmy przeskok z 30km na 80 i to była słuszna decyzja bo umożliwiła zwiększenie powierzchni i zmniejszenie kosztrów i czasu pracy pracy, ale u mnie gliny

 

sorki za cytat ale nie miałem nic złego na myśli i pisałem to w formie małego żarcika, a ja chwalę to co mam bo nie jest złe a na pewno nie jest to złom, i warto kupić ze względu na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jescze nc nie można Bo PROW ruszy dopierpo za kilka miechów. terazniejszy PROW 2007-2013 Obejmuje w sobie działąnia z dawnego SPO i PROW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na który będzie łatwiej przy chodowli na tą reedycje spo czy nowy prow? Wogóle czy zawracać sobie głowe przy chodowli jak mam pocudowaną obore, płyta i zbiornik oraz dostosowanie obory przeszło bez problemu na stary prow ale do starego spo były chyba surowsze wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...