Skocz do zawartości
Chochlik23

Ciągnik 4x4 60 km co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

na spo czy nowy prow przy chodowli zwierzat musisz spełniac dobrostan zwierzat( stanowiska, wentylacja, swiatło, płyta, zbiornik,)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na spo czy nowy prow przy chodowli zwierzat musisz spełniac dobrostan zwierzat( stanowiska, wentylacja, swiatło, płyta, zbiornik,)

Płya jest jszcze wymagana?? podobno nie i ci którzy postawili wyszli przed tłum czy to prawda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda !!!!!!! płyta jest potrzebna przy gospodarstwach które maja ONW lub staraja sie o fundusze z PROW czy dawnego SPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie prawda !!!!!!! płyta jest potrzebna przy gospodarstwach które maja ONW lub staraja sie o fundusze z PROW czy dawnego SPO

spoko mnie to i tak nie obowiązuje bo zwierzątek nie mam:)

ale był artykuł w top a... i potem jeszcze z kolesiem z ODRu ale to nie temat na ten dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak porównując mtz 82 i zetora 7245 to który był by ekonomiczniejszy z tym samym sprzętem np. kosiarka rotacyjna belarka, tur, transport i lekkie roboty bo mi to coś się wydaje że palą podobnie, 7245 albo nowy 5340 lub 6340 jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MTZ jest oszczędniejszy, nie ma porównania żadnego jeśli chodzi o zużycie paliwa, MTZ bije na łeb Zetora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mtz na 1000 obr wałka na pewno a szczególnie interesuje mnie zużycie paliwa przy jeździe na pusto lub z małym obciązeniem bo przy krowach dużo jest takiej zabawy, wystarczyło by mi 60 km ale jeśli zetor chla jak inny oszczędny ciągnik 100 km to te 80 km mtzki na pewno mi nie przeszkadza.

Dużo jest u nas ofert sprowadzanych 7245 w dobrym stanie ale boje się spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam porównania spalania zetor(ale jaki typ?) a MTZ , ale porównać mogę c 360 z zetorem 7340 .

C 360 co roku wtryski robione,pompa sprawdzana , w oraniu wychodził mnie około 18-20 l/ha

Zetor 7340 orka 12-16 l /ha (komfort i szybkość bez porównania), w transporcie około 1 l mniej(zetor przy większym ładunku) na trasie 35 km .

W zeszłym roku kopałem neptunem burak :zetor sobie tylko pykał i brał 3,5-3,8 l/mtg co było dla mnie aż niewiarygodne -palił tyle co c 330.

Wiem na pewno że jeżeli zetorem ciśniemy do podłogi to spali więcej ,ale tak ma chyba każdy typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 7340 jest w miare oszczędny to wiem, ale jak jest z tymi starymi 7245 i 7745, znajomy ma 7245 to twierdzi że od 7 do nawet 11 na mtg zjara i tyle spali mtz może nawet mniej bo z tymi samymi maszynami będzie miał lekko, innemu znajomemu 7211 pali średnio 6,5 l na mtg, jeszcze innemu 5211 pali więcej od starego c4011 ale bardzo go sobie chwali że więcej można nim zrobić. Jeszcze inny znajomy zdjoł osprzęt z mtz koparki i twierdzi że średnio 5,5 na mtg mu wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 pamiętaj o tym że motogodziny nie są sobie równe , poza tym mój 7340 jest z 1996 r to nie jest taki nowy może akurat taki egzemplarz. U nas facet ma 4340 eko z około 2002 r i chyba pali więcej od mojego , i jak to rozumieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w większości liczą na godzine zegarową, a dużo zależy od ustawienia pompy paliwowej stylu pracy itp. najbardziej to mi się podoba spalanie mojego mf 255 jak już mam zapchany filtr paliwa słaby ale prawie nic nie pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci nie szkoda pompy paliwowej i silnika, a pozatym współczuje jak Ci sie kiedyś zapowietrzy przez ten zapchany filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem MTZa i 360 w jednym czasie, to MTZ palił dużo mniej od 360, pomimo, że silnik i reszte miała super, a gdzie porównanie komfortu i mocy? Zetora nie miałem osobiście, ale dokładnie wiem jaki ma apetyt, bo jeszcze za szkolnych czasów pomagałem kumplowi odwozić buraki do cukrowni, on wtedy miał nowego 7245, a ja kilkuletniego MTZa, to Zetor pił jeszcze raz tyle co mój, lecz to nie był sam tylko transport, bo jeszcze wyciąganie z "bagien" przyczep itp. Ale wtedy nikt nie zwracał uwagi na zużycie paliwa bo było tanie, a za jedną świnie kupiło sie 500 litrów ropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym filtrem to żartuje bo jak czuje że słabnie to od razu zmieniam ale tego dnia lubie zajrzeć do baku , jeszcze mniejsze spalanie miałem jak przypchała się pompka podająca słaby jak cholera ale jak się ojciec zdziwił jak zajrzał do baku po całym dniu z przyczepą zbierającą

 

Tatamarty z poprzednich postów pamiętam że miałeś chyba mtz 500 a ten wiem że malutko pali. A z nowych belarusów lepiej 500 czy 800 (ziemie mam lekkie) a cena ta sama, jaka jest różnica w spalaniu 500 i 800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mf-255 z zapchanym filtrem faktycznie mało pali bo po prostu silnik nie dostaje paliwa i jest tak słaby ż nie nadaje się nawet do ciągnięcia pustej przyczepy więc jaki jest sens tak go mordować, a pozatym z filtra w mf-255 powinno się spuszczać brud co10 mtg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, miałem 500, ale pompe miałem podkręconą, tak że w mocy praktycznie nie było różnicy między moim a 800, sąsiad miał starego MTZa 82 i mieliśmy identyczne pługi więc w polu przez miedze mogliśmy sobie porównywać nasze sprzęty w boju. A spalanie naprawde MTZ ma niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie słyszałem o tym spuszczaniu brudu z filtra, wykręcić plastikowy motylek pod filtrem aż zleci wszystko z tej szklanej miski , nie zapowietrza się wtedy? nie pracuje na zapchanym filtrze bo się nie da ale ja zmieniam filtr zawsze jak czuje że słabnie wcześniej chyba nie ma sensu, pozatym nie mam nawet obrotomierza żeby liczyć mtg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spuszczanie to raczej nie brudu tylko wody . I własnei robi sie to za pomoca tych motylkoów w odstojnikach. u mnie 3512 sa 2 odstojniki. Brud Ci nie poleci przez ten otworek, a nieraz nawet woda nie chce, wtedy cienki drucic i trzeba teoche podzióbac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały masz tur 2a na tym 3512? Jak Ci się sprawuje bo od kiedy mam płyte gnojową to kolcamy zajebać się można, gnój zbity słabo przepalony i pod góre tyłem musze podjeżdzać, kiedyś jak w dół cofałem było łatwiej, ile łyżek gnoju wychodzi na rozrzutnik 3 T z tego tura,bo mi z kolców około 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tyra tylko nie 2 ale 434 bo to z meprozetu. Mam ten 2 sekjcyjny, ogólnie oki ale ciezko kierowac, a ja go uzywam do wożenia kukurydzy, sianokiszonki, słomy i do podpychania obornika na płycie do ładowania mam cyklopa. Ogólnie jestem z niego zadowolony jedynie czuje niedosyt bo czasmai ma duże problemy z ciezszymi ładunkami, i zapadaja sie przednie koła co skutkuje grezbaniem sie tyłu bo jest lekki nawet z przeciwaga DLatego mysle na kupieniem tura do 7341 alr to juz konkretna sumka dlatego narazie jescze pomecze sie z rok tym Okolice mojej pryzmy z kukurydzy wygladaja jak poligon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o małym new hollandzie d60dt czy jego odpowiedniku case, bez sprężarki cena chyba około 90 tyś jak sie nie myle, właściwie to nie potrzebuje sprężarki i tak w żadnej przyczepie nie mam chamulców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to cbyście wybrali: Lamborghini lampo 70, ursus 5024, farmtrac 80, proxima 6441,new holland td60d, który ma najtańszy serwis i najmniej pali czy z innych i jakich przyczyn który i dlaczego byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampo jest najdroższe, części też będą drogie, chociaż wykonanie pewnie najlepsze z podanych ciągników. Może jednak ursus oszczędny perkins prosta i znajoma budowa, poprawiona kabina.

 

No włąśnie co z komfortem, czy lampo jest bardziej komfortowy od proximy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...