Skocz do zawartości
Chochlik23

Ciągnik 4x4 60 km co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Który będzie się najmniej psuł- pewnie lampo, ale który ma najsolidniejszą (masywną) budowę, czy jak te lampo dostanie porządnie w d*pe pochodzi z turem czy nie zacznie się sypać.

Czy to prawda że zachodnie ciągniki są 2 razy bardziej żywotne, np. ile mtg bez remontu może wytrzymać silnik w lamborghini i inne podzespoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym ursusa albo zetora. Nie wiem jak to jest z proximą ale ursus ty to wytrzymałe i oszczędne traktory. No i części w miarę dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam w niedługim czasie zakupić ciągnik. Mam około 20 ha. Czytałem troszkę postów na tym forum i doszedłem do wniosku, że najlepszy stosunek ceny do jakości będzie miał Belarus ale z przednim mostem krzyżakowym i hydrauliką Bosch monoblok.

Czy Belarus jest produkowany z takimi udoskonaleniami? Może ktoś dokładnie napisać, czym różnią się te zachwalane „opcje” i jakie mają zalety w porównaniu do standartowych rozwiązań? Czy rzeczywiście warto dopłacić?

Można też zamówić z maską i błotnikami z plastiku, czy aby nie popęka on podczas eksploatacji?

Jakie wady i zalety mają te ciągniki?

Czy ten MTZ do dobre rozwiązanie dla mnie?

Park maszynowy mam pod C 360, ale poczciwa 60- już ledwo zipie. Do lekkich prac używam C 330, Więc nowy zakup będzie służył tylko do cięższych zadań.

Może zaproponujecie jakiś inny ciągniczek z przednim napędem tak oscylujący przy 70 000 PLN? Oczywiście im taniej tym lepiej, ale ważna tez jest niezawodność i koszty eksploatacji.

Dzięki i pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki mtz z przodem na krzyżakach za 70 tyś a z "lepszym wyposarzeniem jak niżej za 80 tyś to była by dobra alternatywa dla ursusa czy zetora- sam nie wiem ale biorąc kredyt na długie lata lub spo chyba lepiej troche dopłacić, dla mnie mtz jest przekąbinowany w jednym a niedopracowany w drugim ale taka to ruska technika i myśle że szybciej zaczną się sypać jak ursus czy zetor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sypać jak sypać ale te pocudowane skrzynie, chamulce wielotarczowe itd. wiem że przy dbałości o stan techniczny ma działać bez zarzutu ale jak ktoś się przesiądzie z mf czy c360 to wymaga przyzwyczajenia.

Już kolega zachwycił się belarusem jak ugniatał mu kiszonke i nasłuchał się jaki to dobry sprzęt i kupił Pronara , mówił wtedy po co przepłacać jak pytałem dlaczego nie brał zachodniaka, teraz więcej śmiga starą c385 a pronar stoji zjebany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybieram td 60d dobry i oszczedny ciagnik za dobra cene . to moj drugi new holland wiec dostane upust u mojego dilera ( rolserwis płock ) cena okolo 88 tys brutto w dobym wyposazeniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mass, a jak jest z dostępnością częsci do tych ciągników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new holland 60dt za 88 tysi nawet sprężarki nie ma chociaż mi to się nie przyda i w 3 cylinderkach, nie wie czy to taka rewelacja za ta kase to już farmtraca bym wolał przynajmniej części będą tańsze a nie uważam żeby był gorszy od nisko budżetówki hollanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety sie mylisz cena z sprezarka , szerszymi oponami .Do tego biore kilme i waskie kola . ciagnik do opryskow i nawozow bardzo dobry . a farmtrac to niedopracowana konstrukcja ktorej nie warto brac w reke .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesci mozna dostac wszystkie od reki maja bardzo dobry serwis na telefon .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 88 z wyposarzeniem to przepraszam, (słowo zostało usunięte) ten upust musi być bo chyba normalnie ponad 100 by wyniusł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drugi to tm 120 , caly sprzet u nich kupuje to mozna sie dogadac na wiekszych zakupach co do upustu .

tylko to co napisalem to cena bez klimy te 88 brutto . klima kosztuje okolo 6 tys .

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten drugi ma 120KM tak jak w nazwie? Jeśli tak to ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma dokladnie 124km kosztuje 215 brutto skrzynia dual command klima itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ciagnik wart jest . naprawde dobra maszyna i cena korzystna w porownaniu z konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w temacue "jaki macie sprzęt...", że posiadasz też zetora forterrę i mtz. Jak wypada NH w porównaniu z tymi traktorami? Chodzi mi głównie o zużycie paliwa i awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ciagnik wart jest . naprawde dobra maszyna i cena korzystna w porownaniu z konkurencja

to czy jest czy nie jest wart tej ceny to pewnie jeszcze nie wiesz z tego co wiem masz od tego roku. znajomy ma też takiego i nie byłbym przekonany że jest warty swojej ceny.

ps.

PANOWIE PRZYPOMINAM ŻE PISZEMY TU O CIĄGNIKACH 60 konnych. i każdy następny post nie dotyczący tematu zostanie USUNIĘTY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 60 km i 4x4 wystarczy do tura 4 z polmotu (krokodyl do gnoju i chwytak do bel sianokiszonki) mysle tu głównie o farmtracu 70 i o innych wymienionych ciągnikach 60 km w tym temacie, czy praktycznie dla samego tura warto inwestować w mocniejszy ciągnik?

Jak się sprawuje farmtrac z turem bo wydatek pompy to ma chyba nie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki dokładnie to ciągnik. Polmot na swojej stronie ma tabelkę, w której jest napisane na jakim ciągniku można zamontować dany ładowacz. Ale ogólnie to 60 km i 4x4 powinno wystarczyć. Sam czekam na tura4 do mojego 4514.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co taki 4x4 60 km potrafi w transporcie ile ton, czy ile belek sianokiszonki można sprawnie ciągnąć, jaki agregat, ilu tonowy rozrzutnik czy beczke,

Pytam o farmtraca 665dt (58,5km), lamborghini lampo 55km, zetora 4340, czy new hollanda d60dt, Czy w takich ciągniczkach 4x4 nie odczuwa się braku mocy(tzn. uciąg jest ale się dusi), znajomi mają 5245, 3340 i z włączonym napędem tylko pali więcej w polu praktycznie nie potrzebny przród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra to cbyście wybrali: Lamborghini lampo 70, ursus 5024, farmtrac 80, proxima 6441,new holland td60d, który ma najtańszy serwis i najmniej pali czy z innych i jakich przyczyn który i dlaczego byście wybrali?

 

Ma ktoś new hollanda td jakiegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...