Skocz do zawartości
basik

UBOJNIE -> pytania, rady, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

ubojnia gosz rżnie na 2 samochodach po 1,2 ton jedyne co to można się dogadać na 1%żeby pożniej dodał

 

zgdzam się z przedmówcą, myślę, żeby zacząć jeździć na ubojnie po oddaniu i czekać na taśmie, żeby zobaczyć ile rzeczywiście kilogramów poszło na ubytki. Jedna ubojnia zaczęła oszukiwać, to w ślad za nią poszły inne. Ukróćmy ten proceder i zacznijmy jeździć na taśmę.

 

Macie mylne skojarzenia ubytku. Ubytek jest to zazwyczaj różnica wagi wynikająca z przebycia trasy od hodowcy do ubojni. Tylko ważenie towaru przed wyjazdem do uboju może sprecyzować dokładnie ubytek, reszta kombinacji

stosowanych przez ubojnie to rżnięcie nas z kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sensownych ubojni na południu tzn. woj. lubelskie, świętokrzyskie, łódzkie,

mazowieckie, może koledzy hodowcy mający dużo doświadczeń pomogą na co bardzo liczę.pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam sensownych ubojni na południu tzn. woj. lubelskie, świętokrzyskie, łódzkie,

mazowieckie, może koledzy hodowcy mający dużo doświadczeń pomogą na co bardzo liczę.pzd

 

Sensowna ubojnia zawieszona w czasie i przestrzeni od co najmniej 10 lat polecam tylko potrzebującym i nieświadomym Indykpol Lublin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę Was o opinie o Piórkowskich. dostałem od nich propozycje współpracy, ale chciałbym się dowiedzieć ,jak wywiązują się z płatnościami,jaką dają cenę w porównaniu do sąsiednich ubojni. Za info z gory dziękuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sytuacja z rzeszowskim RES DROBiem, prosze o informacje, czy na raz zabieraja, po jakim czasie placą, czy w terminie, jak się wogóle współpracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do Was prośbę, nie jestem związany z branżą drobiarską a pilnie poszukuję informacji na jej temat: przede wszystkim interesuje mnie, które ubojnie w kraju mają największy przerób oraz wskażcie mi proszę czy istnieje jakieś ogólnopolskie zrzeszenie producentów drobiu lub jego przetwórców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Proszę Was o opinie o Piórkowskich. dostałem od nich propozycje współpracy, ale chciałbym się dowiedzieć ,jak wywiązują się z płatnościami,jaką dają cenę w porównaniu do sąsiednich ubojni. Za info z gory dziękuje...

 

Witam!

Różnie z nimi bywa na początku jest wszystko ok, ale pózniej przeboje też są.Terminy płatności 40 dni i dłuższe-przysyłają aneks do podpisu. Z wagą też nieścisłości. Płacą zawsze mniej niż inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Banasiewiczów , coś ostatnio przedłużają termin płatności , mnie zapłacili dopiero po 47 dniach.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drosed, indykpol, animex czy coś jeszcze?

Największy przerób? No zacząłbym od Cedrobu i dodałbym jeszcze Drobex, Exdrob, Superdrob, Wipasz .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś zna ubojnie Karczew koło Warszawy bardzo prosze o opinie na jej temat.

Ubojnia pewna, mają bardzo duże przetwórstwo i 80% tego co robią to na export. Wiarygodny płatnik. Tylko że większość kupują w kontraktacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może coś powiedzieć o ADROsie podobno wrócił P.Zurek i ostro pracuje nad pozyskaniem hodowców obiecuje bardzo dobre warunki, dobre ceny i uczciwe w a g i może nareście zrozumiał że nie uczciwe ważenie to na krótki czas,no ale zobaczymy,niektórzy hodowcy przekonali się jak to jest .

 

ja odsawiłem w lutym do nich pierwszy raz i ostatni!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobno Zalewo znów ma poślizgi z płatnościami. Czy ktoś z Was może potwierdzić tą informację czy to tylko plotki? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubojnie dzwonią i proszą o kure ja zaczynam rozmowe od pytania jaki termin płatności jeśli powyżej 20 dni to mówie do usłyszenia wreszcie ich trzeba sprowadzić na ziemię ja płacę odsetki do banku a oni nam za friko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy mogę prosić o opinie na temat ubojni Beskid ?

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o opinie i informacje na temat Ubojni Drobiu Krzymyk ze Śląska (czy są wypłacalni i w jakich terminach płacą za żywiec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiejś ubojni z mazowieckiego albo lubelskiego głównie chodzi mi o płatności szybki termin. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, szukam jakiejś ubojni z mazowieckiego albo lubelskiego głównie chodzi mi o płatności szybki termin. Z góry dziękuję

 

Polecam Lech Drób Zalewo, do mnie do zachodniopomorskiego przyjeżdżają albo Uniszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszał ktoś o dobrej ubojni na podlasiu? na przełomie tego roku mam zamiar dokończyć 2 obiekty po 2400 m2 i szukam jakiegoś konkretnego odbiorcy. Liczy się płatność 15 dni i waga loco ferma. proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszał ktoś o dobrej ubojni na podlasiu? . Liczy się płatność 15 dni i waga loco ferma. proszę o odpowiedź

Takich ubojni na Podlasiu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką ubojnię znajdziesz na ......................księżycu??????

Zejdź na ziemię i nie obruszaj się na posty innych bo rzeczywiście trzeba być albo złodziejem piorącym kasę , albo potężnym naiwniakiem który wierzy , że produkcja drobiarska pozwoli mu zarabiać pieniądze .

Z perspektywy blisko 20 lat produkcji uwazam , że dzisiaj inwestowanie milionów w biznes , który przynosi albo śmieszne zyski , albo ogromne starty jest poronionym pomysłem .

Oczywiscie to Twoja kasa i zrobisz jak uważasz , ale produkcja drobiarska w sensie zarabiania pieniedzy dawno już sie skończyła.

Że inni niby produkują i mają się dobrze? Jak dobrze? Ano tak , że kupują paszę i pisklaka na kredyt , w banku dług jak ogon świni, ale paniska pełną gębą .

Gdyby dzisiaj wszyscy dostawcy chcieli gotówkę gwarantuje , że 50 % drobiarzy jest bankrutami .

A terminy w ubojniach to w najlepszym razie 30 dni , waga tylko ubojniowa i różnice nawet po kilkaset kilogramów .

Taki mamy rynek , który sami hodowcy ukształtowali i robią to do dzisiaj z ogromną szkodą dla samych siebie. Jak ktoś próbuje to całe towarzystwo wziąć krótko za buźki to jest krzyk , że mamy wolny rynek i nikt nie będzie mówił kto , kiedy i ile ma wstawiać .

No to produkujemy bez ładu i skladu ku ciesze zakładów ubojowych i handlu . Dlaczego uciesze? Bo mają frajerów , którzy dają im towar na dluuuuuugggiiie terminy czyli nieoprocentowany ogromny kredyt bez zadnych zabezpieczeń / po co bank prawda??? / i ten towar jest kupowany w cenach takich jak oni chcą . A to nigdy nie ma żadnego powiązania z kosztami wyprodukowania . Po prostu oni maja to w du.pie , że koszt wyhodowania jest np. 4,20 , a oni kupuje po 4 lub taniej .

Tak więc życzę znalezienia rzeczonej ubojni i kumulowania jak najmniejszych strat!!!

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...