Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a czy zdaje ktoś egzamin w placówce innej niż CKU w Łowiczu? znacie może inne szkoły rolnicze lub centra kształcenia ustawicznego przeprowadzające egzaminy eksternistyczne? z moich informacji wynika, iż żadna instytucja nie przeprowadza już zapisów na egzaminy eksternistyczne w sesji jesiennej! jest ona przeznaczona tylko dla osób, które nie zaliczyły egzaminu/ów w sesji zimowej tudzież wiosennej;p; proszę o rozwianie moich wątpliwości gdyż pisząc na: edukacja@intedu.pl nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, i ostatnie pytanie czy ktoś się w ogóle zapisał na III edycję szkolenia technik rolnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zapisałem na III edycje tegoż szkolenia:)) tak więc zapisujcie sie--nie chce byc sam jak ten palec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja też jestem w III edycji. Teraz wychodzi na to ze trza sie zabrac do nauki. Bo potrafia kosić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPR w końcu się odezwał i pojawiły się u mnie kolejne wątpliwości

 

Witam,

egzaminy są na podbudowie szkoły średniej, po ich zdaniu uzyskuje się wykształcenie średnie w zawodzie "technik rolnik" ( szkoła wystawia świadectwo)

pozdrawiam

 

a na portalu w informacjach o kursie było napisane tak:

 

Średnie wykształcenie rolnicze pozwala na otrzymywanie dotacji Unii Europejskiej, m.innymi Młody Rolnik, zakup ziemi itp. zgodnie z założeniami PROW. Z uwagi na niewielkie możliwości egzaminacyjne - ilość miejsc ograniczona!" oraz " Formuła naszego szkolenia jest skierowana do wszystkich tych, którzy posiadają wykształcenie średnie. Oznacza to, że jest to szkoła policealna!"

 

zauważam pewne niejasności pomijając fakt, iż po ukończeniu szkoły średniej nie można uzyskać wykształcenia średniego technik rolnik lecz co najwyżej wykształcenie policealne moim zdaniem to szkolenie jest nie zgodne z prawem tzn mogę się mylić gdyż polski system edukacyjny jest bardzo nie jasny ale postaram się w najbliższym czasie rozwiązać ten problem[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzamin zdany , egzaminatorzy wymagający ale w porządku,

materiały które macie to jeden wielki bałagan, w weielu przypadkach są całkiem inne pytania , to niepotrzebnie wydane pieniądze, bo szkoła w Łowiczu może dać progam nauczania , ty się tylko musiś nauczyć i przyjechać na egzaminy a ten cały system w którym opiszemy testy to kant i wydane niepotrzebnie pieniądze, napewno nie da się go zdać bez uczenia się ,

wymagania są takie same jak dlakończących technikum, egzaminatorzy nawet tych materiałów z internetu8 na oczy nie widzieli, a program programem są zawsze 3 pytania trzeba odpowiadać na wszystkie nie łudzćie się, że ktomuś się uda od tak.. Uważajcie na gospodarstwo domowe,

pytania dotyczą w 50% chróbprzewodu pokarmowego, zatruć, chorób cywilizacyjnych, są pytania o agroturystyce, gospodarstwie domowym, np. co wpływa na klimat mieszkania, jaki powinienć, makijaż i takie tam...

nauczcie się o pszczołach, koniach, uzdach, owcach,karpiach itp.jest wszystko

pamiętajcie o SWOT i marketingu mix pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał "serekb". Cały ten kurs nie miał żadnego sensu. Pieniądze wyrzucone w błoto. Materiały źle opracowane z ogromnymi lukami szkoleniowymi. Jeśli ktoś jeszcze nie zapisał się na III edycję Technika Rolnika, a ma na to ochotę, odradzam. Nie trzeba wydawac 750 zł. za szkolenie, które nie przygotuje Cię do egzaminów.

Wystarczy skontaktowac się ze szkołą w Łowiczu. Tam uzyskacie wszystkie informacje i zagadnienia do opracowania we własnym zakresie. Niestety trzeba się tego nauczyc, bo nie ma nic za darmo.

Ja już zdałam i mam to za sobą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) nie ma nic za darmo (...)

no właśnie dlatego proponuję nie szczycić się wyrzuconą w błoto kwotą 750 złotych, a co do trzeciej edycji szkolenia to już nie można się skusić;p natomiast w kwestii zdawania samych egzaminów to ja proponuję znaleźć placówkę przeprowadzającą egzaminy eksternistyczne jak najbliżej miejsca zamieszkania, gdyż kilkudniowa sesja może przysporzyć wiele problemów ale jak już wspominałem chyba żadna szkoła nie prowadzi już zapisów na sesję jesienną a tym bardziej letnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem dlaczego mój przedmówca zarzuca mi szczycenie się wyrzuconymi pieniędzmi w błoto. Nie to miałam na myśli kiedy pisałam poprzedni post. Chciałam przestrzec potencjalnych nowych kursantów przed podjęciem tej decyzji. PPR nadal prowadzi nabór na szkolenie, to tak do Twojej wiadomości

Kolego, niezupełnie zorientowany w temacie. Natomiast egzaminy eksternistyczne odbędą sie w Łowiczu w październiku. Zanim coś napiszesz sprawdź. Pa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojego nie zorientowania to pragnę się zgodzić pomijając fakt kilkunastu niejasności w opisie oferowanego szkolenia to wszystko jest jasne i klarowne;p proponuję jeszcze raz zagłębić się w szczegółach oferty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje jeszcze możliwośc na zapisanie się na ten kurs Technik rolnik w III edycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie głównej ppr jest odnośnik do tego kursu i można się jeszcze zapisać ale radzę się jeszcze dziesięć razy zastanowić i jeżeli to nie przyniesie efektów to jeszcze dziesięć i jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn uważam tak z racji niekompetencji ppr przejawiającego się brakiem spójności artykułów, samego opisu szkolenia nie wspominając już o treści materiałów szkoleniowych (to tylko za nie płaci się 750 zł), które są paradoksalnie niewystarczająco obszerne aby pokryć same wymagania egzaminacyjne na technika rolnika, zachęcam do kontaktu z osobami biorącymi już udział w III edycji szkolenia w celu zapoznania się z materiałami dydaktycznymi, szczerze mówiąc to sądzę, iż ppr powinien naprawić błędy popełnione we wcześniejszych edycjach szkolenia...

 

jednak jednak koniecznie musimy szybko zdobyć kwalifikacje rolnicze na poziomie technika rolnika (nieubłaganie zbliża się MR;P) to albo korzystamy z usługi ppr i słono za to płacimy albo zdobywamy materiały na własną rękę i przystępujemy do egzaminu eksternistycznego

 

a decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

materiały to jak dla mnie nie jest wielki problem obecnie studiuję na II roku biotechnologii i na I roku mleczarstwa na UWM Olsztyn i sporo uczyłem się odnośnie fizjologi roślin i zwierząt, mam również zajecia z marketingu i ekonomii. Bardziej chodzi mi o to jak zapisać się na ten egzamin i jak zdobyc zagadnienia jakie maja być na tym egzamine?????? Tak byłoby szybciej i prościej bo nie dam rady pociagnać jeszcze jednego kierunku tzn.rolnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś ponć lista jekie zawody (jakie wykształcenie) spełniaja kryteria agencji. Tzn. jakie trzeba mieć wykształcenie trzeba mieć (oprócz technika rolnika) aby załpac sie na młodego rolnika i pozostałe programy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mleczarstwo super!! trochę zboczę z tematu ale na jakim to jest kierunku? i co można po tym robić? natomiast te "zawody" a raczej kwalifikacje są wymienione w projekcie rozporządzenia dotyczącego MR z kolei zagadnienia można zdobyć w każdej placówce przeprowadzającej egzaminy (i zdarzają się nawet w wersji elektronicznej) polecam strony CDR jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

-tutaj troszeczkę o edukacji http://www.cdr.gov.pl/informator/infor_adr.htm

jest tam spis PKE, które przeprowadzają egzaminy na technika rolnika, pozostaje tylko się z nimi skontaktować, a co do szkolenia ppr i egzaminu w Łowiczu to informacje są tutaj: http://www.ppr.pl/artykul.php?id=135934

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z Lowicza po egzaminach

Okazuje sie ze wcale nie jest wymagane posrednictwo ppr w dostaniu sie na egzaminy. Mozna bylo skontaktowac sie bezposrednio ze szkola w Lowiczu zalatwic to calkowicie bez posrednictwa PPR. Poza tym ten kurs to jedna wielka sciema. Wystarczylo skontaktowac sie ze szkola i podskoczyc po pelen zakres materialu i literature. PPR dawalo materialy takie same na szkolenie zawodowe jak i na technika. Od kursu przygotowawczego ktory kosztuje 750 zl trzeba wymagac o wiele wiecej. Testy ktore byly do zrobienie ato jedna wielka mistyfikacja. Ktos ladnie na tym zarobil niestety na naszej niewiedzy.

 

 

 

tzn uważam tak z racji niekompetencji ppr przejawiającego się brakiem spójności artykułów, samego opisu szkolenia nie wspominając już o treści materiałów szkoleniowych (to tylko za nie płaci się 750 zł), które są paradoksalnie niewystarczająco obszerne aby pokryć same wymagania egzaminacyjne na technika rolnika, zachęcam do kontaktu z osobami biorącymi już udział w III edycji szkolenia w celu zapoznania się z materiałami dydaktycznymi, szczerze mówiąc to sądzę, iż ppr powinien naprawić błędy popełnione we wcześniejszych edycjach szkolenia...

 

jednak jednak koniecznie musimy szybko zdobyć kwalifikacje rolnicze na poziomie technika rolnika (nieubłaganie zbliża się MR;P) to albo korzystamy z usługi ppr i słono za to płacimy albo zdobywamy materiały na własną rękę i przystępujemy do egzaminu eksternistycznego

 

a decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Włąśnie wczoraj wróciłem z Łowicza.

Egzamin spox. tzn. była niezła zabawa.

Nie rozumiem niezadowolonych, przecież nikt Was nie zmuszał do podjęcia tego typu szkolenia.

Materiały z PPR są faktycznie niespójne i mało znaczące w samym procesie egzaminów. Ale zawsze mamy dostęp do dodatkowych materiałów - księgarnie, internet itp.

 

Atmosfera w Łowiczu super, wykładowcy kapitalni.

 

Ludzie których poznałem - super ekipa - Załoga G ))

 

Pozdrawiam nocnych imprezowiczów ))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kto startuje w ten poniedziałek ????????????????

Marti moje gg 333 337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trudno... teraz to ju.z jak to godajom u nos po ptokach:/ kurde wpłaciłem na te 3 edycje nom ale cóż. widze że i takl bede musiał poszukac dodatkowych materiałow. ale widze fajna spreawa ten parudniowy wyjazd na egzaminy do Łowicza... pozdrawiam wszystkich zdających tym którzy zdali gratuluja a tym zdającym powodzenia!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten parudniowy wyjazd w środku tygodnia to może być poważny problem, szkoda iż żadna placówka w wielkopolsce nie przeprowadza takiego rodzaju egzaminów, a orientujecie się może czy egzaminy w Łowiczu odbywają się również w weekendy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy ty już się zapisałeś na ten egzamin??? w jaki sposób można to zrobić oprócz pośrednictwa PPR. Istnieje jeszcze możliwość zpisania dokiedy jest termin zapisów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W wielkopolsce znajdziesz??????????????/ hhe jek znajdziesz to daj znać. Wątpie czy znajdziesz, bo nie ma . Są ale wieczorowo trza chodzić, a takiego kursiku nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...