Skocz do zawartości
buchaj

Co czytaja rolnicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Był temat o muzyce, niech będzie więc o książkach!

Co lubicie czytać (oczywiście poza ksziążkami związanymi z rolnictwem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje obsługi i katalogi części, haha, a tak na serio, to ostatnio dzieciakom bajki musze czytać, nawet niektóre fajne są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio czytałam "Sprawiedliwość owiec" Leonie Swann. Ksiązka dość intrygująca, z ciekawym, innym spojrzeniem na zwierzęta (w tym przypadku owce). Powieść przedstawiana jako kryminał filozoficzny,przeznaczony dla wszystkich, moim zdaniem lekka i dość dobrze się ją czyta.

Głowny wątek mówi o owcach, które probują odkryc kto jest zabójcą ich pasterza...więcej nie powiem, zapraszam do lektury...

 

P.S. Podoba mi sie pomysł na ten temat Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja napiszę co lubię. A trochę tego jest. Podoba mi się m.in. twórczość Pilcha, Kapuścińskiego a z poezji to tylko Herbert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mediewistyka..., a z beletrystyki przaktycznie wszystko, ostatnio miałam na tapecie Bliznę Ch. Mievill'a, bardzo dobra powieść z pogranicza sf i fantazy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zamiłowaniem czytam książki traktujące o języku polskim - jego historia, ewolucja, etymologia słów...Prof. Jan Miodek jest dla mnie wielkim autorytetem, jego książki są bardzo ciekawe i wartościowe (polecam wszystkim "Słownik ojczyzny polszczyzny").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam zbyt dużo, ale ostatnio przeczytałem książkę ''Tomek na wojennej ścieżce''. Bardziej dla dzieci, ale zaciekawiło mnie ( ja mam 25 lat ). A tak to czytam ksiązki o historii Polski i ogólnie o naszym kraju. Poezja jakoś mnie nie interesuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do miccao: Ja też lubię pouczyć się o języku polskim. Szczególnie podoba mi się program prof. Bralczyka "Mówi się". Jednak traktuje to ako sposób na poprawienie swojej polszczyzny. Mimo to zdarza mi się popełnić jakiś "językowy lapsus", jak to powiedział pan Bralczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet prof. Miodek się myli więc spokojna głowa A wracając do poprawności polszczyzny, przygotowywałem o tym pracę na maturę ustną i od tamtej pory jestem strasznie wyczulony na tym punkcie, jednocześnie zagłębiam się w tym temacie coraz bardziej i bardziej.... Chciałbym by każdy choć trochę zwracał uwagę na to jak mówi a jak powinno się mówić i nad tym popracował. Przecież to jak się wysławiamy (bądź piszemy) jest naszą wizytówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Sam prof. Miodek powiedział: "prymitywizm jezykowy równa sie prymitywizm umysłowy". Coś w tym jest...

A jak dokładnie brzmiał temat pwojej prezentacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku pracowałem nad tematem "Błędy językowe, przyczyny oraz mechanizmy ich powstawania" ale niestety szanowna komisja nie uznała mi tego tematu twierdząc, że praca oparta będzie na jakimś konkretnym dziele, więc na miesiąc przed maturami musiałem opracować temat "Pochodzenie nazw miejscowych Twojego regionu. Omów zagadnienie na wybranych przykładach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam bezpieczniejszy pod tym względem temat: "Jak literatura róznych okresów ukazywała wojny i rewolucje? Omów temat analizując wybrane przykłady"

Temat - rzeka! Można pisać w nieskończoność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w środku pierwszego tomu "Alfabetu szulerów" Łysiaka, utchnąłem ze trzy miechy temu wcześniej "Michnikowszczyznę" Ziemkiewicza zrobiłem w dwie nocki

 

Kiedyś Ludlumy, Łysiaki, Sienkiewicze, Mac Leany, Follet, Chmielewska i wiele wiele innych, ale to było dawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest świetny temat....

Ja na prezentację maturalną miałam temat 'Biografia autora i jej wplyw na jego twórczosc', niestety dziś już niewiele z niej pamiętam (maturę zdawalam 5 lat temu). A temat podobal mi się ze względu na to, ze moglam poza lekturami wykorzystać znajomosc innych ksiązek...

 

 

A co czytam ogólnie? Lubie lekkie książki, głownie opowiadania. Dawniej lubilam wlasnie Chmielewską, Nurowską, przeczytalam też chyb wszystkie publikacje Willama Whartona ( oczywiście wydane w naszym pięknym języku), Coehlo, Jane Austen... trudno to zliczyć. Często zdarza mi się czytac co tylko mam pod ręką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodzenie nazw miejscowych Twojego regionu. Omów zagadnienie na wybranych przykładach"

micao!! mam dokładnie taki sam temat!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat opracowywałem z przymusu, aczkolwiek dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy na temat okolicznych wiosek Podchodziłem do niego sceptycznie ale mile się zaskoczyłem, na pewno Ci się spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim gorąco wszystkie pozycje Sergiusza Piaseckiego, który zmarł na obczyźnie. Jego powieści zostały przetłumaczone na kilka jak nie kilkanaście języków. Obecnie w Polsce drukowane są jego wszystkie pozycje przez wydawnictwo LTW.

Na początek polecam "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" i "Bogom nocy równi"

Życzę miłej lektury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...