Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie skończyła mi się spawarka transformatorowa ,która służyła od niepamiętnych czasów .Chcę kupić coś trwałego i stosunkowo mocnego,a mam do wyboru transformatorówki tradycyjne oraz spawarki inwerterowe.Jak te pierwsze spawają to wiem natomiast czy warto wziąć tą drugą bo cenowo jest droższa? Żeby spawać te same elementy to ich moc musi być identyczna,jaka jest jakość spoiny.Czekam na Wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Właśnie skończyła mi się spawarka transformatorowa ,która służyła od niepamiętnych czasów .Chcę kupić coś trwałego i stosunkowo mocnego,a mam do wyboru transformatorówki tradycyjne oraz spawarki inwerterowe.Jak te pierwsze spawają to wiem natomiast czy warto wziąć tą drugą bo cenowo jest droższa? Żeby spawać te same elementy to ich moc musi być identyczna,jaka jest jakość spoiny.Czekam na Wasze opinie

polecam inwertor 160A ciągnie spokojnie zasadowe fi4mm i poręczna spawarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zrobienia ładowacza do okrągłych bel słomy, montowany z tyłu na podnośniku, własny siłownik, zasilanie z hydrauliki ciągnika. Macie jakieś fotki, linki, podpowiedzi ? Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam Pomysłowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie rozbierał ktoś szybkozłącze od oleju (euro) z pod tego guzika w środku wystaje mi kawałek uszczellki i cieknie mi olej jak odłanczam wąż. Jak sie to naprawia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt złacz 10zł nie iwem ile gniazdo ale wtyk wczoraj kupowałem A rozebraz to pewnie można trzeba rozkrecic pokolei i tyle czhyba ze cos tam jest na stałe zaprasowane itd to nic nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo kosztuje ponad 30zł myślałem że można tanim sposobem wymienić tą gumke, już w drugim złonczu mi sie tak stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie: czym transportować paszę z mieszalnika do silosa paszowego (paszomat)??? Żmijka, dmuchawka do zbożą, a może drugim mieszalnikiem tłoczącym (dodatkowo by rozdrabniał)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tłoczą z paszowozów gotową paszę, to się nie rozwarstwia? Dmuchawką by było na podobnej zasadzie chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził żmijką sam tak mam i szybko i sie tak nie kurzy

jak będziesz chciał żmijkę to nie kupuj orginalnych

my daliśmy do pomu zrobić i pól ceny wyszła a wydajność 3minuty tona

a dodatkowo prawie pionowo stoi bo mamy zbiorniki na paszę zaraz obok na strychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, z kim bym nie gadał, to inne propozycje mają. Mam dwie żmijki, ale gadają, że jak jest pod dużym kontem, to żmijka nie poda paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie żmijka ma 4i poł metra i od pionu tylko 1,5 metra ztoi i daje pasze tylko 1 raz jak nowa niewytarta była to sie kręciło razem ze ślimakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do silosu z paszowozu to powietrzem tylko granulat. jak jest sypka(tak jak w sano) to ładują ślimakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peron jak żmijka może nie podać pasz

a jak jest w mieszalnikach pionowych

tam żmijka pionowo stoi podaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne żmijki do silosów pionowe ułożyskowane w środku z rozdzielaczami na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to masz racje, w mieszalnikach też są żmijki i ciągną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są specjalne żmijki do silosów pionowe ułożyskowane w środku z rozdzielaczami na końcu.

Łożysko oporowe na dole i a ten rozdzielacz to dospawana łapka na ostatniem ślimaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanie.chcialbym zrobic siewnik do poplonow na agregat scierniskowy.moze ma ktos pomysl jak to zrobic.szczegolnie naped i ustawienie predkosci wysiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siewnik do poplonów myślę ze dobry by był siewnik konny 2m bez lej i kół napęd z tylnego wału mam taką koncepcje ale jeszcze tego nie zrealizowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ nowy - Odnośnie spawarek to obecnie trudno jest kupić porządną spawarkę transformatorową w rozsądnej cenie. Wyroby "tajskie" i niemieckie ale "made in china" nadają się tylko dla drobnych napraw, delikatny transformator wykonany z aluminium o małym przekroju nie nadaje się do dłuższego spawania i wyłącza się czujnik termiczny. Natomiast porządne spawarki (Bester by Lincoln Electric) kosztują praktycznie niewiele mniej niż inwerterówki. Na obecną chwilę nie znam żadnej firmy rzemieślniczej produkującej inwerterówki, natomiast klasyczne transformatorówki od rzemieślnika też nie są tak solidnie wykonane jak powiedzmy 20 lat temu.

 

Moim zdaniem powinien kolega rozważyć zakup migomatu. Jednak odradzał bym zakup tańszych wyrobów typu "eurotec" "einhell" itp. Sam wykonałem sobie migomat, spawa świetnie, nigdy więcej elektrodówki chyba nie tknę .

 

Pozdr. Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję pospawać spawarką robioną przez jakiegoś gościa z Augustowa, myślałem że mnie cholera weźmie, nie ma jak moja besterka z przed 20 lat, ile ona pomysłów zrealizowała takie spawanie to poezja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka spawarke nawijana plaskownikiem i jej chyba nic nie jest w stanie wylaczyc.takie starocie w komisach technicznych kosztuja wiecej niz obecne "spawarki".dobrze ponad tys.ale mysle o zakupie migomatu.zeby pospawac cienkie blachy.jakas blacharke sobie zrobic bo blacharzy u nas jest ale trzeba sie prosic o byle robote bo im sie lepiej sprowadzane zlomy oplaca klepac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie jeden raz się spotkałem z patentem zakładania ukł kierowniczego od 360 wystarczy spiąc koła od dołu troche pedał sprzęgła powyginać gaz ręczny przymontować do układu i tyle o wiele taniej i prosciej a o niebo lepiej będzie się kręciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam taka spawarke nawijana plaskownikiem i jej chyba nic nie jest w stanie wylaczyc.takie starocie w komisach technicznych kosztuja wiecej niz obecne "spawarki".dobrze ponad tys.ale mysle o zakupie migomatu.zeby pospawac cienkie blachy.jakas blacharke sobie zrobic bo blacharzy u nas jest ale trzeba sie prosic o byle robote bo im sie lepiej sprowadzane zlomy oplaca klepac.

 

Kilka lat temu kupiłem migomat bestera Mag Power 1800 (360V)(obecnie kosztuje w castoramie ok 1700zł) Wtedy był to spory wydatek ale powiem wam ze spawarka spłaciła sie w ciagu krótkiego czasu. Tyle rzeczy co udało sie naprawic, udoskonalic, przerobic dzieki migomatowi nie da sie wymienic. Mozna robić burty w przyczepach, podłoge, tłumiki łatać, uchwyty na porządne lusterka, wydłużać lance w opryskiwaczu. Migomat jest niezastąpiony do wykrecania zerwanych śrub (wspawujesz nakrętke i wykręcasz). Równo z migomatem kupiłem spawarke firmy Telwin (200A) i praktycznie mało co ją używałem. niedawno sprzedałem i jedno i drugie i mam porządny migomat 250A z uchwytem 5m którym można juz zespawac i grube detale i cienkie blaszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...