Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś był temat odnośnie czyszczenia zbóż ale nie mogę go odnaleźć. Ale do sprawy:

 

Zastanawiam się nad zakupem takiej wialni http://allegro.pl/item588096040_wialnia_wiatrowa_do_zboza_okazja_super_cena.html czy takie urządzenie spełnia swoje oczekiwania czy też nie warto w coś takiego inwestować. Jak do tej pory korzystałem z pożyczanej wialni mniej więcej tego typu http://allegro.pl/item592963362_wialnia_mlynek_do_zboza.html.

 

Problem pojawia się następujący z racji, że nie jest moja aczkolwiek mogę podobną kupić, nie posiada ona silnika i nie mogę go tam zamontować, więc praca z nią bywa męcząca. Byłaby ona wykorzystywana do wiania około 1-2t zboża do siewu (ewentualnie na sprzedaż) i do gorczycy w podobnych ilościach.

 

Co radzicie w tej sytuacji kupić starą i wsadzić w nią silnik czy też tą nową z mocowaniem pod silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobną do tej za 450zł. i ją sobie chwalę choć mało ją używam , jeśli nie masz przytulii ,wyczki itp.to jak nie ma połamanych ziaren to robi O.K. ja zamontowałem silnik od pralki i godzinę wytrzymuje.Teraz warto siewne kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam taką kiedyś trzeba było kręcić korbą teraz rafka od roweru silnik od pralki i śmiga na początku dałem za dużą i były zbyt małe obroty potem zmniejszyłem o jeden rozmiar i czyści ładnie odbija plewę i połówki czasem jak większa to przeleci ale ogólnie jest całkiem niezła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kupiłem cudo jutro zabieram się za montowanie silnika zobaczymy czy warto było mam nadzieję, że nie wyrzuciłem pieniędzy w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przerobiony młynek do zboża na elektryczny bardzo banalnie... w miejsu jakim jest korbka włożona jest rafka od rowery na nią jet naciągnięty pasek klinowy... wszystko napedza malutki silniczek zasilany 360V.... z małym kołem klinowy... czas na wykonanie jakieś 2h... a i wgoda;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co radzicie do pompowania paliwa ze zbiorników 1000 litrowych? Widziałem zestawy firmy PIUSI za około 2000pln, ale nie wiem czy są warte. Czy zakładalibyście jakieś dodatkowe filtry? Bo paliwo czasem jest magazynowane przez kilka miesięcy. Czekam na Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, co radzicie do pompowania paliwa ze zbiorników 1000 litrowych? Widziałem zestawy firmy PIUSI za około 2000pln, ale nie wiem czy są warte. Czy zakładalibyście jakieś dodatkowe filtry? Bo paliwo czasem jest magazynowane przez kilka miesięcy. Czekam na Wasze opinie.

 

Proponuję zrobić tak. kupić lub poszukać pompę olejową stosowaną przy kombajnach lub innych maszynach podłączyć do tego silnik z pralki . Sam zrobiłem coś takiego i śmiga . Po zalaniu pompy paliwem zasysa z beczki o pojemności 1000 l i podnosi na wysokość traktora .(do zbiornika) bez zbędnego rozlewania zasysania i takich tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompe olejowa od c360 i silnik od pralki.bez zalewania zasysa i beczke200l w 5 min wypompuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...