Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

ten temat wydaje mi sie najbardziej odpowiedni do pytania.

Jak pompujecie paliwo z beczek do ciagnikow?

co myslicie o takim wyanlazku?

http://allegro.pl/show_item.php?item=85351016

ktos tego uzywal?

 

troszke mnie wkurza pompowanie pompka reczna ktora ma wydajnosc okolo 10l/min

z góry dzięki za wszelkie wasze komentarze

pozdrawiam

YacentY

dobry pomysł mój znajomy ma coś podobnego z niemiec pięknie działa tylko trzeba zalewać pompe bo sama sie nie zasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Siewnik do poplonów

Do niedawna poplony siałem Poznaniakiem S043, lecz by zmniejszyć koszty liczbę przejazdów chcę zagregować siewnik z kultywatorem ścierniskowym (podorywkowym). Są gotowe rozwiązania, lecz drogie przy małych powierzchniach, a używanych brak.

 

Czekam na cenne wskazówki jak zbudować taki siewnik do poplonów?

Jakie aparaty (komórki) wysiewające, w jakim rozstawie?

Napęd i regulacja ilości dla różnych nasion?

Wysiew przed czy na wał ugniatający czy może za wałem plus zagarniacz?

 

Czy ktoś ma jakiś ciekawy pomysł

 

Mam coś takiego lecz zrobione ze starego kaszuba (konny) jutro zrobie zdjęcia to wam pokaże

U mnie kiedyś chodziło to na pielniku do buraków jako podsiewacz nawozu a po zniwach zakładam na talezówe napęd poprzez koło ostrogowe i przekładnia łańcuchowa (ze starej sadzarki na płóg) siewnik 15 wykożystuje 7 gniazd reszta zaślepiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego lecz zrobione ze starego kaszuba (konny) jutro zrobie zdjęcia to wam pokaże

U mnie kiedyś chodziło to na pielniku do buraków jako podsiewacz nawozu a po zniwach zakładam na talezówe napęd poprzez koło ostrogowe i przekładnia łańcuchowa (ze starej sadzarki na płóg) siewnik 15 wykożystuje 7 gniazd reszta zaślepiona

Będę usatysfakcjonowany

Ewentualnie zdjęcia proszę na ansu@o2.pl

Mam podobne plany, ale najpierw chcę się dowiedzieć jak to inni rozwiązali i jakie mają sugestie, (co by można zrobić lepiej, bo nie do końca jest OK.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Yacenty!

Najlepsza pompka do paliwa to przykręcony do grubej deski silnik jednofazowy połączony kawałkiem gumowego szloucha (jako przekaźnik obrotów) ze starą pompą olejową od C-360. A do pompy olejowej dochodzi szlouch zasilający i odchodzi szlouch którym pompujemy paliwo. BAJER! Super sprawne i na pewno nie kosztuje jakichś obłędnych prawie 500 PLN, jak to na allegro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę miał siewnik do poplonów właśnie kupiłem siewnik konny 15

Jak zrobi się cieplej będę coś dział przekładnia pozwala zmieniać obroty w lewo i w prawo umożliwiając wysiew drobnych i grubych nasion bez zmiany kółek ma szerokość 150cm więc potrzebne będą rurki by siać na agregacie ścierniskowym 210cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ma ktos moze sposob na wyciszenie kabiny w ciagniku?? zastanawiam sie nad matami bitumicznymi ale nie wiem czy wystarczy wyklejenie nimi podlogi czy moze to samo trzeba zrobic z maska oraz nadkolami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Yacenty!

Najlepsza pompka do paliwa to przykręcony do grubej deski silnik jednofazowy połączony kawałkiem gumowego szloucha (jako przekaźnik obrotów) ze starą pompą olejową od C-360. A do pompy olejowej dochodzi szlouch zasilający i odchodzi szlouch którym pompujemy paliwo. BAJER! Super sprawne i na pewno nie kosztuje jakichś obłędnych prawie 500 PLN, jak to na allegro!!

Z tą pomką niezła myśl .Czy będą dopłaty na paliwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wszystko jak nizej ale pompa z c-330 wkrecane krocce do obudowy pompy wydoda nic nie cieknie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze tankowanie to przelewanie grawitacyjne 1000l zbiornik na palecie leci w niecałe 10 minut oczywiście potrzebna różnica/ort terenu

bo nie zawsze w polu ma sie prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pompki co sa na allegro to totallne gówno. z tego co rozmawiałem z ludzmi to mówia ze 3000l i juz sie sypia. to wszystko "made in China", a po drugie trzeba je zalewac zeby ciagneły. ja bede musiał cos sobie zrobic na ten rok bo pompowanie pompą taka jak dawnej sie montowało przy hydroforach to troche meczace jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a my teraz kupujemy paliwo w baniakach po nawozach plynnych - 20 litrow i nie ma juz wielkiego problemu

podjezdzam poldolotem a cpn, tankuje 10 -12 baniakow nawet nie wyciagam ich z auta czy przyczpeki i paliwo jest:P

pozniej nawet bezposrednio w pole, no ale jak sie ma 30ha to mozna tak sie bawic

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed kazdym wiekszym ruszeniem w pole dzwonie i przyjezdzaja z cysterna i tankuja do pełna, w koncu z 250l w baku mozna sporo zdzialac... a tak to trzeba pompka sie meczyć ale chyba trzeba w cos zainwestowac albo jakiemus szpecowi dac by cos sklepał pozadnego do tankowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
te pompki co sa na allegro to totallne gówno. z tego co rozmawiałem z ludzmi to mówia ze 3000l i juz sie sypia. to wszystko "made in China", a po drugie trzeba je zalewac zeby ciagneły. ja bede musiał cos sobie zrobic na ten rok bo pompowanie pompą taka jak dawnej sie montowało przy hydroforach to troche meczace jest

 

Ja mam własnej roboty pompkę z pompy hydraulicznej od c 330 i silnikczka od wentylatora z agragatu chłodniczego. Żeby nie trzeba było zalewać wystarczy na końcu przewodu ssawnego zamontować zawór zwrotny (najlepiej po małej przeróbce), kilka potrząśnięć takim przwodem i pompka już ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem super rozwiazanie do tankowania

 

http://www.allegro.pl/item90104085__go479_pompa_ogrodowa_800_w_asgatec_okazja_.html

 

To jest uzywana ale nowe sa po 120-150zł.

działa rewelacyjnie, czyms takim przepompowuje gosc który do mnie przywozi paliwko od ruskich. beczta 200l ze 3 minuty leci.

 

Fajne jest to ze sa modele z zaworem cisnieniowym, dzieki czemu mozna założyc na koncu przewodu pistolet z licznikiem lub zwykły zawór kulowy z kawałkiem rurki. jak sie zamknie zawór to pompa przestaje działac, jak sie otwiera to zaczyna pompowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do Grzesia:

Czy możesz przesłać mi kontakt do siebie na goodghost3@o2.pl? Ciekawi mnie Twoja maszynka do skręcania lin ze sznurków.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co chcesz sie powiesić????????

ideał sięgnoł bruku. Kolejne pseudo intelektualne odkrycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie znalazłem super rozwiazanie do tankowania

 

http://www.allegro.pl/item90104085__go479_pompa_ogrodowa_800_w_asgatec_okazja_.html

 

To jest uzywana ale nowe sa po 120-150zł.

działa rewelacyjnie, czyms takim przepompowuje gosc który do mnie przywozi paliwko od ruskich. beczta 200l ze 3 minuty leci.

 

Fajne jest to ze sa modele z zaworem cisnieniowym, dzieki czemu mozna założyc na koncu przewodu pistolet z licznikiem lub zwykły zawór kulowy z kawałkiem rurki. jak sie zamknie zawór to pompa przestaje działac, jak sie otwiera to zaczyna pompowac

Moim zdaniem to z tym otwieraniem i zamykaniem nie do końca masz racje.

Może to ja źle zrozumiałem opis tych pomp ale wydaje mi się że one reagują na odkręcanie i zakręcanie dopływu cieczy a nie na wzrost ciśnienia w wężu wylotowym.

Ale pomysł jest dobry tylko chyba należy zastosować hydrofor który z tej firmy jest zbliżony ceną i on pewnie załatwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A przypadkiem nie pójdą uszczelki w tej pompce.Przecież to tylko do wody ,, nie do ropopochodnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gosciem i mowi ze wszystkie elementy robocze sa plastikowe. Mój znajomy co handluje ON to juz tego uzywa jakis czas i jest zadowolony.

 

A uszczelek to za duzo tam nie ma i sa zapewne gumowe, wiec po jakims czasie moga sie rozleciec, ale nie szybko, a po drugie do tych pomperk mozna wszystko dokupic, sa serwisy w Polsce. Mysle ze jak guma nie ma kontaktu z promieniami słonecznymi to szybko nie struchleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem przy moim Poznaniaku elektryczne sterowanie do ścieżek/ort technologicznych. Na sucho wszystko chodzi zobaczymy w praktyce. Wykorzystałem/ort do napędu wkrętarkę 12V, podłączyłem bezpośrednio do silnika, obroty znieniam przez zmianę biegunowości(+- -+) zasuwanie zrobiłem podobnie jak w amazonach. Przełącznik zrobiłem z 2-uch włączników kierunkowskazów od 330. Teraz tylko brakuje jakiegoś licznika który by przypominał kiedy. Może coś wymyślę. Myślałem o takim od owijarki balotów. Wiecie ile może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ja mam prosty patent aby pamiątać o ścieżkach mianowicie kłade sobie pod kierownicą w wygodnym miejscu włącznik programów od starego czarnobiałego telewizora i po każdym nawrocie wciskam kolejny przycisk i w każdej chwili wiem gdzie potrzebna jest ścieżka robie tak z 5 lat i narazie nigdy sie nie pomyliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co się bardziej opłaca kupienie agregatu uprawowo-siewnego, czy kombinowanie i żenienie zwykłaego agregatu z poznaniakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poznaniak ma 2,7m a agregaty zazwyczaj są 2,5 lub 3 m. Ja mam nowszego poznaniaka 3 m i dorobiłem sobie cyklotirer Kuhn`a na hydropaku i jest gicio. Wiem że ludzie poszerzają poznaniaka do 3 m wystawiająć zewnętrzne redlice za koło a pozostałe razstawiają po równo. Więc masz kilka opcji. Kup sobie agregat pod ciagnik jaki masz i dostosuj poznaniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie co się bardziej opłaca kupienie agregatu uprawowo-siewnego, czy kombinowanie i żenienie zwykłaego agregatu z poznaniakiem?

Powiem jedno... Co fabryka to fabryka... Jak dostanie w kite to własne spawy mogą pęknąć jak sie nie dopracuje. Bywa że swoje jest mocniejsze od fabrycznego ale raczej tak sie nie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...