Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jesli chodzi o paliwo to wozimy w beczkach po opryskach - tanie i bardzo wygodne rozwiazanie 20 beczek po 20 litrow nawet ich nie wyciagam z bagaznika czy tez z przyczepki zalezy ile przywoze - pozniej latwo nalac bo nie trzeba nic przepompowywac anie przelewac - lejek i prosto do baku, a 20l litrowy pojemnik bardzo latwo wniesc gdzies czy tez podniesc a i dodatkowo dokladnie widze ile wlewam a ma to znaczenie szczegolnie wtedy jak uzywam wspolnego ciagnika i chce miec w miare dokladna kontrole nad iloscia zuzytego ON

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za takie rozwiazanie bo tez nieraz z niego korzystałem, ale to mordega. Nalej sobie do bizona 200l czyli 10 baniek 20l i to sie przekonasz czy to jest wygodne Odechciewa sie juz koszenia

 

Najlepsze sa pompy właczsz i leci a nie meczysz sie stojac na drabince i jescze trzymasz 20kg

 

Do ciagników jest łatwiej, ale jednak pompka i duzy zbiornik lub kilka beczek 200l na podwórku jest najlepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym mial kombajn pewnie myslalbym inaczej

a tak to jest spoko, baniaki poustawiane w garazu jeden na drugim i juz

moze kiedys pomysle o pompie i duzym zbiorniku ale dopiero wtedy jak sie dorobie porzadnego garazu na ciagnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę ręczną i beczki po 200l i nie narzekam. W końcu do kombajnu raz na dwa dni zatankuje, a do ciągnika raz na dzień i wielkie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mój pojemnik zażyczyli sobie 15.000 zł brutto. Do wyboru jest wyświetlacz cyfrowy i analogowy. Wziąłem analogowy bo jest trwalszy. Cyfrowy ma pamięć 50 tankowań - po co mi to. Dużo wiem, ale komfort kosztuje. Poza tym swego czasu kradli na moim terenie paliwo a teraz zamykam i mam spokój. W zbiorniku montowany jest sensor przebicia, przecieków i czujnik ilości paliwa. Łączy się on za pomocą fal radiowych z odbiornikiem w domu. Jak coś jest nie tak to zaraz to widzę. Jak chce przenieść zbiornik to biorę widlak i przewożę tam gdzie mi pasuje. Nie trzeba żadnych fundamentów stawiać. Ja tylko trochę piasku podsypałem żeby równo stał i tyle. Jak będę miał trochę czasu to prześlę zdjęcia na agrofoto. Można się zastananawiać ile litrów ropy mógłbym kupić za ten zbiornik (gdzieś około 4000 l), ale jeżeli w szczycie sezonu mam z wiadereczkiem latać żeby w sumie dziennie lać 500-600 litrów do maszyn (ciągniki, kombajn i inne) to mi się niedobrze robi. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jak zobaczylem ta kwote to malo z krzesla nie spadlem no ale jak mowisz wszystko kosztuje

zwlaszcza te czujniki itp

pomysl nie jest zly ale u mnie 2500l to tak oko 3/4roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że nie da się z tych "bajerów" zrezygnować. Przynajmniej w momencie kiedy ja kupowałem. W sumie nie żałuje. Do wyboru jest tylko licznik (cyfrowy, analogowy) i tyle. Jest mniejszy 1300 litrów za 12000 zł brutto i większy 5000 litrów (Nie wiem ile kosztuje. Nie interesowałem się)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio to ja nigdy bym nie kupił zbiornika 1200l za 12000zl, to juz troche przegiecie. Za 230zl mona kupic baniak kontenerowy 1000l, do tego jaka fajna dobra pompe z licznikiem powiedzmy 1000zl ( moze jakis stary dystrybutor sie by znalazl) ale to suma sumaru daje maks 1500zl

 

ja do tej pory miaem 7 beczek po 200l i pompe reczna taka od hydroforu do wody i ladnie szlo tylko rece bolaly po napełnieniu bizona. teraz kupilem pompe ogrodowa i jest gotara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec swego czasu kupił zbiornik 10 000 l za stare 10 milionów czyli dziś 1 000 zł no ale z 10 latek temu do firmy transportowej która zakładała większy zakopaliśmy go w ziemię, taki gościu co się tym zajmuje załatwił dystrybutor podłączył wszystko. I teraz mam tylko problem jak zatankować jak prąd wyłączą . Pamietam jak go pierwszy raz zatankowaliśmy do pełna to wystarczył na chyba 3 lata a cena ON tak podskoczyła że cała inwestycja się zwróciła i jeszcze coś została przez tą różnie cen. Teraz jak kupuję to w hurcie i cena jest zawsze inna. Częsta dogaduję się z kilkoma znakomymi i kupujemy ponad 10 000l to wtedy jest jeszcze inna cena. Dziś w zbiorniku mam jeszcze z 1 000 l opału za 1,68 zł z przed 2 lat. Teraz będą dokupywał ale cena jest całkiem inna koło 2,3 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od jesieni zrezygnowałem z opału i jade wszystkim na ruskiej po 2,8 bo wole dołożyc 10-20groszy i miec spokój nie martwic sie ze mnie zatrzymaja i sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak jest z tym paliwem rolniczym. Czy ono w ogóle jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ale trzeba juz zbierac faktury. ja sie nie bede w to bawił bo poprostu to sie nie opłaca Juz tu na forum kiedys pokazałem oblicznia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby to raz

dlatego teraz stoi w innym miejscu, blizej psa i zabezpieczone

sasiadom to z ciagnikow do 0 spuszczali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze ciągniki stoją koło domu,tuż obok psa< mieszanka boksera z pittbullem> i mam spokój,ale w okolicy to ginie wszystko,okoliczni mieszkancy wiedza ze w nocy psy biegaja i mam spokój

mam 3 pieski doberman, rodwailler i Kira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie owczarek Kaukazki biega:D Taki troszke mniejszy od Lwa:P A w okolicy to kradli kiedyś ostro... Wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz ukradli z ciągnika, tylko ze dopiero skapnąłem się jak mi stanął na polu z 3km od domu i to jeszcze wieczorem w czasie deszczu... Od tego czasu już mam baki na kłódki, i psy latają wieczorem dwa owczarki niemieckie, od tego czasu już ma spokój... Oraz wmontowałem sobie rurki przezroczyste dla kontroli stanu paliwa i dlatego rano od razu widać czy coś ubyło z baka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie odpukać jest spokój. Ale raz jednemu gościowi podprowadzili ciągnik, a po drodze drugiemu zaczepili za tym ciągnikiem rozrzutnik. Ten drugi przepadł bez sladu a ciągnik chyba to była 360 znalazła się 80 km od miejsca "wypożyczenia" porzucona z zatartym silnikiem. W mojej okolicy są podejrzane elementy i jak coś zginie to policja zaraz do nich puka do drzwi. Więc nie maja szans pozatym niedaleko mnie jest słynny z dwóch rzeczy Rawicz (rzeźni końskiej i więzienia). I zapewne dlatego to działa mocno na podświadomość. Swego czasu kilku szczonów obrabiało sklepy spożywcze z wódy, piwa fajek i kart ładujących konta komórek. Udało się im 4 razy. Towar upłynniali w sklepie jednego z nich. Wpadli przez łakomstwo. Jak jednego wzieli na przesłuchanie i przewieźli pod murami więzienia dorzucając tekst, że tam czekaja na takich jak ty, że spodoba się mu zabawa w mydełko itd. to sypał wszystkich w ciągu 2 minut. Jak go przyciskali to nawet podał 2 nazwiska za dużo ludzi którzy nie mieli nic z tym wspólnego. Jak tamtych odwiedziła policja i owi pechowcy dowiedzieli się kto podał ich nazwiska to nieszczęsny "papuga" miał przesrane. Chłopaki tak długo go ścigali aż dorwali go i mu nakładli ile trzeba.

Tak więc w moich stronach jest względny spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś jakis element dolał wiadro wody do zbiornika paliwa w MTZ, kiedy ten stał trochę dalej od domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 pieski doberman, rodwailler i Kira

A jak pilnujesz tego paliwa zimą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało w bakach zapas stoi w magazynie,alarm działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...