Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z was zrobił sobie hydrauliczne rozkładanie bron bądź też ma takie brony??

Musze koniecznie zrobić takie coś w swoich bronach ponieważ są one tak potwornie ciężkie że (może i w to nie uwierzycie), że sam nie jestem w stanie.

Rama jest zrobiona z jakichś pełnych rur.

W każdym razie jak widze niektórych brony to są one całe powyginane i powyrabiane na łączeniach a moich żadna cholera nie ruszy, nawet ja sam

Chciałem się w związku z tym dowiedziec jak takie coś zrobić, skąd siłowniki zastosować i ile to ewentualnie może kosztować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam korbe i przekładnie, jakby cie to interesowało moge przesłać fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu szukają jeleni, wodór wytrącony z wody w silniku spalinowym bajki.już widzę jak maluchy na tym jeżdżą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja od jesieni zrezygnowałem z opału i jade wszystkim na ruskiej po 2,8 bo wole dołożyc 10-20groszy i miec spokój nie martwic sie ze mnie zatrzymaja i sprawdza
skad masz ruskie paliwo jezeli mozesz powiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to Białorusini teraz przywozili po 2.90 a i przy okazji dobrą gorzałeczke mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze macie , mi dziś przywieżli 3,87 , opału nie chcą sprzedać bez kwitu . pewnie tak drogo że do Płocka niedaleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jade na oleju sojowym zakupionym w tesco, po 2,19 za 0,9 l., ale słyszałem, że w lidlu jest 1 litr po 2,19. Bardzo ładnie wygląda, żółciutki, wczoraj kobiety kotlety na nim smażyły- super. Tańszego paliwa chyba niema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz szukaj taniego oleju roślinnego chodzi w tłaczarniach koło 2,5 zł i pół na pół i cheja. U mnie coraz wiecej ciągników "dymi" frytkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś z olejem surowym koło 30 litrów z metra rzepaku by chyba wyszlo , a sama prasa to chyba nie tak drogo . O tłoczarniach u nas nigdzie nie slyszałem , a jak patrzą w sklepie gdy bierzesz z 1000 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małym ruskiem jade 100% oleju sojowego, nie warto szukać po 2,50, jak w markecie jest po 2,19. Tylko to "tankowanie" po1 litrze, ale dzieciaki mają przynajmniej zajęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten co mi napęd przywoził mówił że 2,65 tylko na oświadczenia . w innym miejscu bez oświadczeń 2,90 , a to już cena bez sensu wolę napęd bo za mała różnica jak zwrócą te 45gr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakture pewnie kupuje ktoś inny

 

/edit - Sob Lip 1 6:53:53

Jak obok mnie robili asfalt to były czasy czułem sie jakbym był w kuwejcie i miał udziały w polu naftowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 60siatka jade na opale

i nie mam z tym wiekszego problemu bo mam suszarnie do tytoniu na olej opalowy wiec przywa mi na miejsce ile chce

wczesniej to cala wies prawie beczki do mnie podstawiala a teraz nie pozwalam bo zbieram fakturki zeby odliczyc sobie VAT i nie bylo by to proporcjonalne bo sadze 3,2ha tytoniu a zamawiam bardzo duzo opalu wiec wole uwazac bo jak mnie Urząd Skarbowy zlapie na takim czyms to bedzie przej..........

a proxma no to wiadomo na Oleju Napedowym a opalu wole nie lac bo jest na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nagrzewnice na opał i mogę kupować ile się da.oświadczenia u mnie jedne firmy chcą inne nie a cena i tak ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małym ruskiem jade 100% oleju sojowego, nie warto szukać po 2,50, jak w markecie jest po 2,19. Tylko to "tankowanie" po1 litrze, ale dzieciaki mają przynajmniej zajęcie.

olej sojowy po 2,19 ?????????????

 

mozesz napisaś gdzie taki sie dostanie...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki olej kupiłem w "TESCO", ale słyszałem, że w LIDLu jest też. Jest to olej z genetycznie modyfikowanych nasion soi, normalny spożywczy.

 

/edit Tak lepiej się czyta "w LIDLu". MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wy sie tak boicie oswiadczen??jak by co to ja mam myjke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku 6 tys litrów opału do myjki .............. dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z tymi oswiadczeniami to były jaja jak berety, bo na każdym co innego pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...