Skocz do zawartości
wjacek

Ciekawe pomysły rolników

Rekomendowane odpowiedzi

Orbitrol tzw. setka oznacza wydajność w 100ml oleju/1obrót kierownicy do tego trzeba dobrać odpowiedni siłownik by uzyskać 3-4 obroty kierownicy przy skręcie od max lewego do prawego skrajnego położenia np. 50x25x200 i do tego pompa około 12 l/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie: czy ktoś przerabiał w bizonie osłony chłodnicy tak aby sie same z kurzu czyściły? czytalem o czymś takim na agrofoto, facet przerobil jakieś pasy od fortschritta ale zdjęcie bylo beznadzieja. może ktoś robił coś takiego? mam z056

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak same sięnie wyczyszczą ale ja mam założoną wycieraczke od TIRA i zdaje egzamin. Wjeddną strone pociągam linką przeciągniętą do kabiny a powrót załatwia za mnie sprężyna. Napewno lepiej w ten sposób niż ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej zasadzie są te pasy na oslonach chlodnicy w fortschritcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób, że z osłony wystaje przedłużona ośka od napędu przenośników i do tej ośki przymocowany jest pasek, robiący za "śmigła", które obracając sie tuż przy osłonie z dość dużą prędkością nie pozwalają na "zbliżanie" sie kurzu do osłony chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to chodzi , ale w Fortschrittach niektórzy robią wiatraczek na osi z której idzie napęd na przenośnik zbożowy i to podobno pomaga , łatwiej to zrobić w E - 512 . Przedłuża się ośkę i na końcu zakłada się kawałek paska .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orbitrol tzw. setka oznacza wydajność w 100ml oleju/1obrót kierownicy do tego trzeba dobrać odpowiedni siłownik by uzyskać 3-4 obroty kierownicy przy skręcie od max lewego do prawego skrajnego położenia np. 50x25x200 i do tego pompa około 12 l/min
Mógłbyś rozszyfrować te wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie http://www.ognibene.com/pdf/Power_Steering-eng.pdf jak będziesz miał jakieś konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć mam w excelu arkusz do liczenia wydajności pompy i wielkości siłownika do wydajności orbitrola

Te wymiary to przykładowe dla orbitola „100” wymiary siłownika w mm tłok*tłoczysko*skok i zapotrzebowanie na olej wydajność pompy wspomagania w l/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco: pompa musi być standardowa bo innej nie podepnę ,jaką wydajność ma to nie wiem ,na tabliczce jest tylko max ciśnienie 12Mpa ograniczone zamontowanym zaworem przelewowym.Nie daje mi spokoju tylko kwestia ilości obrotów koła kierownicy .Normalnie jest 1,75 w jedną stronę .Orbitrol ma takie oznaczenia: OSPC 100 0R 150N 2054 ,I TAK myślę ,że to jest "setka".Skok siłownika może wnosić maksymalnie i nie więcej jak 240mm a tak nalepiej to żeby miał 210mm ,ale to jest kwestia tego w którym miejscu dźwigni się podłączę.(oczywiście od 240mm w dół).I teraz pytanko :przy skoku 210mm jaka musi być średnica wewnętrzna tego siłownika .Specjalnie nie zależy mi na sile kierowania ,raczej na ilości obrotów koła kierownicy.

 

/edit - Pon Sie 7 9:19:47

Orbitrol jest taki :http://www.allegro.pl/item118001246_orbitrol_pompa_nowy_okazja_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim orbitrolem "100" przy dobrej pompie to można słoniem kierować

 

Według dokumentacji Ognibene może być tak:

obroty koła kierownicy nv 125 1/min

objętość geometryczna orbitrola Cu 100 ccm/obr

minimalny wydatek pompy Qi=Cu*nv/1000 =12,5 l/min

Siłownik

Tłok D 5 cm

Tłoczysko d 2,5 cm

Skok H 20 cm

objętość siłownika od L>R Vt=H*pi*(D^2-d^2)/4 =294,5 ccm

objętość siłownika od R>L Vt=H*pi*D^2/4 =392,7 ccm

Ilość obrotów kierownicy L>R Nv=Vt/Cu =2,9 obr.

Ilość obrotów kierownicy R>L Nv=Vt/Cu =3,9 obr.

 

Jak chcesz inaczej można policzyć dla innego siłownika

U mnie wygląda tak

normal_pompa_si%C5%82ownik_mocowanie.jpgnormal_orbitrol_mocowenie_prototyp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki "ansu" za te informacje (swoją drogą dużo wiesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może ktos przerabiał osprzet z jumza na zaczepianie trzypunktowe?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczym poznać, że orbitrol jest do remontu? Bo mam problem jak rano odpalę ciągnik to się kieruje lekko, ale jak trochę pojeżdżę to zaczyna się ciężko kierować. J jeszcze tak jakby kierownica przepuszczała. Może to być wina orbitrolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, że to orbitrol?, trzeba zacząć szukanie od najmniej kosztownej części, czy naprawy, mój "pokładowy" tokarz za taką regeneracje pompy bierze 50 zł i pompa jak nowa, chociaż myśle, że orbitrol też w ten sposób można by zregenerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robi ten tokarz przy tej pompie? U mnie taki jeden podkłada pod te podkładki w kształcie 8 cienkie folie. Ale to jak leczenie umarłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boczne ścianki pompy wyrównuje na stole magnetycznym i nowe uszczelnienia zakłada, a jeśli jest potrzeba, to i zębatki też wyrówna po bokach, w zależności od rodzaju pompy, musi po regeneracji "ciasno" chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...