Skocz do zawartości
tom

Nawożenie dolistne upraw.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czym się różni siarczan magnezu jednowodny od siedmiowodnego - chodzi mi o działanie?? Kupiłem siarczan ale nie wiem, który to pisze na nim: "typ siarczan magnezu D.5." - co to znaczy?? Ma on 16% magnezu. Sprzedawca mówi że to 7wodny, ale jak mam to sprawdzić? Ile dać tego na beczkę 400l - która wystarcza mi dokładnie na 1ha. Ile na zboże - owies a ile na ziemniaczki?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem w 25 kg workach siarczan magnezu jednowodny i pisało na worku 7,5 kg/ha tak dawałem na zboża

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki! ale to akurat widziałem nie mogę tylko nigdzie znaleźć różnic między siarczanem jedno a siedmiowodnym?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam pytanko bo u mnie dobrze działaja dolistne nawozy YARY a jak u was stosujecie? ale jeszcze nie dawałem go na rzepak macie doświadczenie bo nie chciałbym ci\os schrzanić w tym roku napewno już nie ale w przyszłym napewno????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !!!

Mam bardzo ogromna prosbe zwiazana z cenami nawozow dolistnych firmy INTERMAG do tych osob ktore moglyby mi pomóc,poniewaz jest to dla mnie bardzo wazne!!!W jakich cenach sa te nawozy dolistne???:

-Plonwit Z - 10 litrow

-Molibdenit - 1 litr

-Siarczan Magnezowy Jednowodny - 25 kilogramow

-Tytanit - 1 litr

-Chelat Cu 12 Forte - 1 kilogram

-Chelat Mn 14 Forte - 1 kilogram

-Alkalin PK 10:20 -1 litr

-Fostar - 5 litrow

Bardzo prosze o podanie cen tych nawozow poniewaz sa mi bardzo potrzebne!!!Z góry bardzo dziekuje!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wiosny jeszcze kawałek,ale ja powoli zbieram produkty do mojego programu nawożenia.i tu mam dylemat czy lepiej zastosować nawóz dolistny wieloskładnikowy Plonowit Z czy nawóz aktywizujący procesy biochemiczne roślin Tytanit??Chodzi mi o to który preparat da lepsze efekty czyli lepszy plon.Chodzi mi tak o ten plon bo zboże pódzie na sprzedaż.Niech napisze ktos kto się zna,żeby wytłumaczył

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kalkulowaliscie dolistne na ten sezon. Mnie wyszło że najtaniej przy największej koncentaracji składników wychodzi plonvit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja zastosuje w zbożu basfoliar extra 100zl/20l (5l/ha), mikrokomplex 25kg =70zl (5kg/ha) i do tego tytanit 32zl/l( 0,5l/ha)

czyli na ha około 50zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ktoś a was stosował już Insol 3 jak działa i czy daje dobre efekty? Jak z ceną ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym chciał rozpocząć taki wątek bo jak to jest z dodawaniem ulepszaczy do prysków typy trend czy olejan żeby niby si eleoiej trzymał oprysk i lepiej sie wchłąnaiał czy to prawda bo te preparaty nie są aż takie drogie wieć moze warto je stosować??? Co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak to jest prawda z tym że oprysk klei sie do liści nie spływa a przez to jest lepiej wchłaniany ale nie ma potrzeby stosowania go ze wszystkimi środkami tam gdzie jest to konieczne lub wskazane to z reguły jest o nim mowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy zamiast mocznika można zastosować saletrę 34 procentową do dokarmiania dolistnego pszenicy ijaką dać dawkę na 300 l znaczy na 1 ha ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli w sumie nie zaszkodzi dodać np. trendu do dokarmiania czy tez do insekcydu ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marek1969 a widziałeś kiedyś jak wygląda mokra roślina po zasianiu saletry? ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sypie saletry na mokre rośliny bo ci wypali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to samo będzie po zastosowaniu tegoż specyfiku z opryskiwacza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki to bym narobił a mocznik można stosować bez siarczanu jaką dawkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie daje sie saletry do oprysku dolistnego bo poparzysz rośliny tak samo jak nie można zastosować RSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a mocznik i ile?

według uznania ja daje od 10-15kg/ha ale najpierw rozpuszczam go w wiadrza a potem wlewam do opryskiwacza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi