Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam tą strone, właśnie na niej ostatnio wyszukałem sobie i następnie sprowadziłem pług marki Kverneland.

http://www.agriaffaires.com/

 

Ogólnie tą firme polecam bo przedtem miałem 4 skibowego kvernelanda zresztą grubera też mam tej firmy i naprwde złego słowa nie moge powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na obrotówkę teraz zastanawiam się nad 4-ką pottingrer servo 25, a kuhn master 102. Ceny są podobne parametry również. Proszę o opinie, a może jakiś inny !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi powie czy do najzwyklejszego w swiecie pluga zagonowego kupi odkladnice azurowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę już leciwy... a części zamienne (lemiesze itd.) gdzieś do niego kupisz?

Nie lepiej jakiś polski rzemieślniczy kupić? ceny pewnie podobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dotąd orałem grudziadzem ale tam jest wszystko za blisko siebie za niskie słupice za blisko kółko... kupiłem pług wczoraj za nieduze pieniadze jutro wstawie fotke nie wiem czym dobrze zrobiłem... wydaje sie być dobry. wszystko wyjdzie w praniu. z tym overumem sie spóźniiłem żałuje ze odrazu nie kłupiłem :/ wszystkie elementy robocze były bardzo dobre dłuta lemiesze jak nowe. na tyle co ja mam roboty to by mi długo posłużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wykonywałem dziś podowywke moim obrotowcem,szło super i wyszło idealnie wręcz jak w podręczniku,pole jak stół.ale co mnie zdziwiło to ze do odkładnie lewej strony przylepiała sie ziemia a do prawych nie na kzadej odkładni idealnie tyle samo przylepione.Pług brał na głębokość tak samo sypał idealnie ale nie wiem czemu ta ziemia się przylepia.w polu sucho warunki wręcz idealne do takiego zabiegu.no i tam gdzie sie przylepiło to odkładnie jest szara czyli sie nie wytarła a powinnna być jak lusterki.Więc pytanie do kolegów czemu tak się stało.Prosze zeby ktoś napisał.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wykonywałem dziś podowywke moim obrotowcem,szło super i wyszło idealnie wręcz jak w podręczniku,pole jak stół.ale co mnie zdziwiło to ze do odkładnie lewej strony przylepiała sie ziemia a do prawych nie na kzadej odkładni idealnie tyle samo przylepione.Pług brał na głębokość tak samo sypał idealnie ale nie wiem czemu ta ziemia się przylepia.w polu sucho warunki wręcz idealne do takiego zabiegu.no i tam gdzie sie przylepiło to odkładnie jest szara czyli sie nie wytarła a powinnna być jak lusterki.Więc pytanie do kolegów czemu tak się stało.Prosze zeby ktoś napisał.Pozdro

sprawdź czy wszystkie odkładnie masz z tej samej firmy, jeżeli są z innych to moze być to ze są wykonene z innych gatunków stali i dlatego do jednych ziemia sie przylepia a do drugich nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do sprzedania dłuta "permanit " do VOGEL NOOT- a 6 prawych , 6 lewych moje gg to 9724026

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zna jakas strone na ktorej byloby wyjasnione jak prawidlowo usawic plug obrotowy? chodzi mi zeby to wyjasnic jak chlop krowie na miedzy:)

najlepiej z rysunkami.

Jak nie strona to moze jakas ksiazka, to moze publikacja albo jakis artykul.

Plug ustawiam na oko ale chcialbym znac zasady, technike i teorie jak prawidlowo ustawic plug obrotowy

z gory dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy istnieje jakas ksiazka na ten temat.a i tak to bedzie tylko teoria.do tego trzeba troche cierpliwosci i metoda prob i błedow ustawic plug.tak jak w zwyklym tylko zeby obydwie strony tak samo ustawic. ja tak ustawialem no i po kilku(kilkunastu) wyskakiwaniach z ciagnika orze cacy.ladnie i rowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos zna jakas strone na ktorej byloby wyjasnione jak prawidlowo usawic plug obrotowy? chodzi mi zeby to wyjasnic jak chlop krowie na miedzy:) ..........

Mogę napisać jak ja sobe z tym poradziłem

Na początek trzeba przygotować ciągnik

- jednakowe ogumienie i ciśnienie w kołach

- belki TUZ muszą byś na jednakowej wysokości i mieć taki sam luz w poziomie jak i w pionie, a przy starych traktorach często luz z prawej strony na ukośnicy z korbką jest większy. Najlepiej zamontować wtedy takie same wieszaki

W pług ustawia się

- kąt obrotu w lewo i w prawo

- szerokość pierwszej skiby przesuwając oś obrotu (wieżyczki) względem ramy pługa

- głębokość orki w lewo i w prawo kółkiem

- głębokość pierwszej skiby górnym cięgłem TUZ

W różnych modelach dochodzą jeszcze dodatkowo

- szerokość pracy

- kąt natarcia lemiesz

- i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wykonywałem dziś podowywke moim obrotowcem,szło super i wyszło idealnie wręcz jak w podręczniku,pole jak stół.ale co mnie zdziwiło to ze do odkładnie lewej strony przylepiała sie ziemia a do prawych nie na kzadej odkładni idealnie tyle samo przylepione.Pług brał na głębokość tak samo sypał idealnie ale nie wiem czemu ta ziemia się przylepia.w polu sucho warunki wręcz idealne do takiego zabiegu.no i tam gdzie sie przylepiło to odkładnie jest szara czyli sie nie wytarła a powinnna być jak lusterki.Więc pytanie do kolegów czemu tak się stało.Prosze zeby ktoś napisał.Pozdro

sprawdź czy wszystkie odkładnie masz z tej samej firmy, jeżeli są z innych to moze być to ze są wykonene z innych gatunków stali i dlatego do jednych ziemia sie przylepia a do drugich nie.

zawsze jest tak żę po zimei jedna strona jest bardziej skorodowana od drugie(ze względu na konstrukcje ) i trzeba by było przed orką przetrzeć pług na jakmś żwirku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ustawiaj go na ziemi piaszczystej wtedy pokaże ci wszystkie niedoskonałości i najlepiej bez koła podporowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem sobie ostatnio pług 2 skibowy regent do mojego c 360 i niema w nim koł kopiujących. Wiec mam sobie zamiar je dorobić i stąd moje pytanie:

 

Ma ktoś takie dwa koła stalowe na sprzedaż???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci doradzić zebyś kupił koła co mają średnice 35-40 centymetrów wtedy takie koło sie nie topi a jek ma szerokość tak ze 12 cm tojest super.A tak to w ogóle to masz hydraylicznie obracanego czy ręcznie i ile ci bierze na szerokość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak własnie myślałem żeby miał takie gdzieś wymiary i znalazłem w sklepie takie koło kosztuje 103zł jutro po nie jade i chyba zrobie jedno obrotowe.

A na razie nie wiem ile bierze bo dopiero go przywiozłem a pogoda beznadziejna. Mniejwięcej to wygląda że ok 80cm na 2skiby. A obracany jest mechanicznie bo tak z tego co czytałem to w tej klasie jest lepsze i wystarczające. Dam filmik i zdam relacje jak tylko wjade w pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak obiecałem piszę iż pług obrotowy 2 SKIBOWY do URSUSA C-360 to supppperrr sprawa. Pole jest idealnie równe żeczywiście wieksza wydajność niż na zagonowym. ręczny obrót wogóle nie sprawia problemów no po prostu rewelka... bierze ok 85cm na gliniastych glebach oram tak na 25cm i na 3 biegu sobie śmigam. Fotki wrzuce za parę dni na agrofoto i może jeszcze jakiś filmik też zrobię to wam pokażę. Za pług dałem 1400zł i naprawdę był to udany zakup. macie pytania to piszcie ja tu zaglądam często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć bo nie rozumiem tej zasady działania. A mianowicie jak działa obrót pługa hydraulicznego z siłownikiem???? bo jak siłownik wciągnie to potem trzeba go wypchać z powrotem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może mi ktoś powiedzieć bo nie rozumiem tej zasady działania. A mianowicie jak działa obrót pługa hydraulicznego z siłownikiem???? bo jak siłownik wciągnie to potem trzeba go wypchać z powrotem??

jest tam mechanizm który przełancze w połowie obrotu na wypychanie, u mnnie jest taka dzwignia która zachacza o bolec i wtedy nastepuje wypychanie tłoka, a dzwignie do kiprowania trzymam cały czas do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od marki pługa niektóre stare lemkeny są na takim księżycu i tam raz dajesz do góry i cały się obróci a w drugą stronę na dół. czeskie ph-1 miały tak że do połowy obrócił i dalej trzeba była dać olej w drugie szybkozłącze (trzeba było wajchować do góry i na dół na jeden obrót pługa). nowsze z siłownikami do składania podczas obrotu działają tak że najpierw pług się złoży a później obracasz go i rozkłada się. wszystko zależy od modelu pługa i jego wielkości czasem jest nawet 4-5 węży przy pługu. te o których pisałem są na dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...