Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odpowiedzi włąsnie tak myślałem że jakiś zawór to przekierowuje. Pytam dlatego bo mam ręcznie obracany a będę zmieniał kabinę i nie będę miał jak obracać i muszę siłownik dołozyć. I też zastanawiałem się nad pneumatycznym siłownikiem.... Myślicie że pneumatic by był lepszy...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie które pługi mają sprężyny i siłownik np rabe werk , spężyny działają w jedną strone a potem silownikiem tylko dopychamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je jeżdżę z rabewerk półzawieszanym i mam w nim wierze na dwa dwustronne siłowniki i są tam dwie kostki zmieniające kierunki przepływu oleju tak że przez cały obrót pracują oba siłowniki, a dźwignie hydrauliki trzymam w jednej pozycji przy obrocie w jedną stronę, w sumie są trzy węże hydrauliki dwa do obrotu i jeden do koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stasiek ja mam też rabe werka pięcio skibowego z odkładnicami ażurowymi może wiesz kto ma na sprzedaż dokręcaną szustą skibę ?? i jak ci się sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie myślę nad kupnem pługa do Zetora 7711 mam ok 20 ha do zaorania i nie wiem jaki kupić Ziemię mam różnej klasy często 3 i 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kupiłem pług zagonowy Overum 3+ na zabezpieczeniach hydraulicznych. wszystko było ok aż do dzisiaj. W czasie orki unosi się pierwsza skiba tak 10-15 cm. Co może być tego przyczyną? Pozostałe skiby działają normalnie z żadnego siłownika nie wycieka olej. Czy przyczyną może być akumulator gazowy?

 

Gdzie oprócz Grene dostanę do niego części?

Pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ażurowe i zabezpieczenie na kamienie non stop, na zakamienione pola nie ma lepszej maszyny, jedyny który wytrzymuje, na szóstą skibę musisz mieć sporą maszynę, teraz ciągam go NH T7030 w pagórkowatym terenie, zastanawiam sie czy zapiać mu szósty korpus bo wieża może tego nie wytrzymać (w PGRze wywrócony parę razy i trochę połamany) i ciągnik na glinach może skisnąć , do orki to piękna maszyna choć zawracanie i omijanie wymoków to ciężka sprawa, a jedyna wada tego osprzętu to ściąganie na zboczach, w pewnych momentach pole wygląda jak slalom gigant. Co do skiby to na chwile obecną nie wiem gdzie można to dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kupiłem pług zagonowy Overum 3+ na zabezpieczeniach hydraulicznych. wszystko było ok aż do dzisiaj. W czasie orki unosi się pierwsza skiba tak 10-15 cm. Co może być tego przyczyną?

za duża szerokość pierwszej skiby lub za głęboko ustawiona, a lemiesze są wszystkie takie same? na tej skibie masz większe opory i temu może tak być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kupiłem pług zagonowy Overum 3+ na zabezpieczeniach hydraulicznych. wszystko było ok aż do dzisiaj. W czasie orki unosi się pierwsza skiba tak 10-15 cm. Co może być tego przyczyną?

za duża szerokość pierwszej skiby lub za głęboko ustawiona, a lemiesze są wszystkie takie same? na tej skibie masz większe opory i temu może tak być

 

Dzięki wielkie. Problem już się rozwiązał. Układ był zapowietrzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy doradzicie mi w sprawie pługa do mam Zetora 7711 "igła"

Mam co roku ładne kilka ha do zaorania Ziemię mam różną 3 i 4 klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat. Proxima 8441(81km) i jak do tej pory 3skiby obrotka na sprężynie ale powoli czas na zmianę i dylemat Junior Roto Sukov 4 skiby obrotka na kołku 720kg wagi idealna do 80km a z drugiej strony Kverneland AD100 4 skiby resor zagonowy 750kg wagi. Aktualnie jestem po testach u sąsiada z kverneland-em i wszystko wypadło ok z podnoszeniem czy uciągiem w polu.

Cena praktycznie ta sama w obydwu przypadkach ziemie w 70% lekkie 30% zwięzłe lecz zakamienione. Jaki pług byście wybrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wyborze ni zastanawiałbym się nawet chwili, tylko Kverneland! Używałem kiedyś ich pługa, ma bardzo małe opory i jest lżejszy od większości nie tracąc na wytrzymałości. Na kamienie tylko wersja z resorami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Znalazłem fajną ofertę pługa obrotowego (3 skibowego z przedpuszkami) firmy

Demblon.

Wiem że to jest francuska firma.Chciałem się dowiedzieć czy dobrze się pracuje na tych pługach i czy są dostępne zamienniki w Polsce.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem używany pług EBRA obrotowy. To jest chyba francuski sprzęt, Jest dosyć ciężki i masywny, ciągam go MFem 120 konnym. Problem polega na tym, ze jedna strona wchodzi super i super przewraca ziemie, a druga strona słabiej wchodzi i słabo przewraca skiby. Czy jest to spowodowane ustawieniem pługa? Czy ramiona powinny być w ciągniu w poziomie, czy tez powinno jedno być wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nic w pługu nie jest pogięte to ramiona powinny być poziomo i na sztywno, nierówna orka to najczęściej złe ustawienie lub jakieś przegięcie ramy, które utrudnia równe ustawienie stron. Sprawdź czy lemiesze w pozycji roboczej są pod takim samym kątem, względem podłoża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tej pory MF pracował ze zwykłym pługiem to ma nie równo zużyte ramiona i to może powodować krzywienie się pługa mimo że ramiona wyglądają na równo ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wezme wszystkie wasze pomysły pod uwage i wypróbuję go. Troche "rozgiełdany" już ten pług, ojciec go kupował, ja osobiście wziąłbym pewnie inny. Lemiesze, dłuta i odkładnice wszystko jeszcze w bardzo dobrym stanie jest. Trzeba tylko pare poprawek zrobić i powinno być git. Dodam, ze elementy robocze tej strony, któa gorzej orała, wysmarowane były w celu konserwacji jakimś biteksem i to też mogło "trzymać" ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fortschritta 303 z przednim napedem i zastanawiam sie nad kupnem obrotowej trojki.mysle ze spokojnie da se(SOBIE) z nim rade.jednak obrotowy plug to jest wygoda a w szczegolnosci na klinach jedziesz raz przy razie i o niczym sie nie martwisz.mysle ze tez jestescie tego zdania.

 

edit gedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Huard-a 3 skiby obrotowy na sprężynie z przedpłużkami.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego pługa.

Jako minus może trochę to jego waga bo jest bardzo ciężki a mój ciągnik (Proxima) ma lekki przód mimo obciążników ale jakość wykonywanej orki rewelacja. Zwróć uwagę tylko na luzy na obrotnicy bo ja mam niestety już spore więc bardzo mocno buja przy obracaniu dlatego jestem na etapie zakupu nowego pługa ( zagonowego) Kvernelanda na resorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Posiadam ciągnik U-902, chciałbym kupić obrotówkę.

Słyszałem że przy niektórych pługach trzeba zwiększać rozstaw osi,gdyż pierwsza skiba słabo bierze.Poradzcie mi co lepiej dopasować bez żadnej zmiany kół.Dzięki za szybką odpowiedz.

Co sądzicie o tym pługu....

http://www.agrotrader.pl/20884/plug_3skibowy_obrotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A coś do osiemdziesiątki U-902.

4 skiby polski pług bez problemu ciąga,problem mam taki:

ładnie odkłada ale przy szybszej orce i głębszej strasznie się zapycha i nie przerabia słomy (niskie korpusy)

Szukam jakąś 3 obrotową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...