Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na kołkach, bo u mnie nie ma kamyków co najwyżej o korzenia albo pniaka można zahaczyć

 

kverneland na kołkach jest droższy od G-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz - ile kosztuje 1 korpus na resorze do GB ????

 

 

-jak Ci napisze to sie usmiejesz............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do hans. od kiedy w GB jest zabezpiecznie na resorze?? o ile mi dobrze wiadomo to jest olejowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diler jest w miejscowości Ruda koło Rogożna

grzesio31 - faktycznie na stronie korbanka nic o tym nie wspomniano.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za ten link! jak zamawialismy u korbanka naszego GB to nie wspominali nic ze maja tez zab resorowe dlatego wzielismy olejowe. ale musze powiedziec ze jest bardzo dobre i naprawde polecam taki rodzaj zabezpiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość dołączenia trzeciej skiby do pługa grudziądzkiego (chyba) gdyż chciałem trochę zaoszczędzić na paliwie . Jaka jest cena i czy możle lepiej kupić normalny trzyskibowy pług ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj słyszałem jak gość siępytał ocene i coś koło 550 zł kosztuje ta dostawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sześć lat temu robiłem z trójki czwórkę, prywaciarska przystawka kosztowała 450 pln, kupe było przymierzania spawania, potem podkładkami regulowania, itak nie jest to co powinno być, w podorywkach to jeszcze ok, ale w głębszych orkach ostatni korpus zawsze inaczej bierze, ale wtedy nie było tyle pługów na rynku. (nieśmiało ponawiam pytanie o porównanie 4PHX vs. 4Unia Grudziądz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda raczej nigdy nie uda Ci się przyspawać tej skiby tak jak ma być zrobiona, lepiej sobie kupić drugi 3 skibowy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże dobrać pług do ciągnika lub ciągnik do pługa

 

Ciągnik zagregatowany z pługiem powinien posiadać 20% zapasu mocy w stosunku do naturalnych oporów roboczych podczas orki. Gwarantuje to mniejsze poślizgi kół ciągnika i uzyskania odpowiednie prędkości orki (minimum to 6 km/h) nawet przy chwilowych przeciążeniach

 

Szerokość robocza pojedynczego korpusu w pługach o stałej szerokości orki wynosi najczęściej 35-40cm, a zapotrzebowanie mocy na jeden korpus zależnie od warunków glebowych głębokości orki waha się w granicach 17-23 kW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to prawda raczej nigdy nie uda Ci się przyspawać tej skiby tak jak ma być zrobiona, lepiej sobie kupić drugi 3 skibowy......

a mnie gość dospawał 3 skibe i spoko orze pług także wszystko zależy, czy potrafi się to zrobić, ja kupiłem sam korpus a on reszte zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że dodatkowy korpus jest taki sam to resztę bez problemu można zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dalej, nikt nie ma czwórki PHX?, przyznawać się

 

/edit Ile razy mozna się powtarzać co do jednej wypowiedzi, zaczyna to być denerwujące dla użytkowników. Pozatym to nie czat, że się pytasz i odrazu otrzymujesz odpowiedź, tak forum, nie funkcjonuje, to potrzeba czasu. MOD

 

/edit - Sro Wrz 6 21:53:20

do piootra, zgaduje że ten korpus dodatkowy pochodzi z Puchaczowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam wiele pługów a każdy sprzedający plecie co innego jak to poskładać aby było czym w pole pojechać MTZm 82.

-pług 3-obracany na jedno złącze hydrauliczne czy dwa

-ażurowe odkładnie czy całe

-rama 100 czy 110

-koło podporowe jedno czy dwa jak jedno to metal czy guma

-producent

-rozstaw 3*40 lub 3*50 (długość lemiesza)

-dokładnie z ścinaczem (xxl) czy (xl)z przedpużkiem.

Waszym doświadczeniem co polecacie . Pozdrawiam Piotr z Legnicy ziemia IV -III kl piachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

*złacza 2

*na piachy pełne odkładnie

*rama wieksza, głowica rowniez

*koło podporowe 1 przy koncu ,najlepiej schowane przed ostanim korpusem ma mało wazyć

*rozstaw wiekszy , chyba ze lemiesze beda bardzo drogie............

* " jeden pies " tylko przy scinaczch musi być wieksza predkosć robocza

*zabezpieczenie non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest pierwsza rada za którą dziękuje i czekam na opinie innych użytkowników 3-obracanej do MTZa . Pozdrawiam Piotr z Legnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tym co napisał hans, a co do producenta to unia albo kverneland (najtańsze części). ja mam lemkena i koszt wymiany lemieszy i odkładnic (po 8 szt.) zbliżył się do 10000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co powiecie o pługach sukov są atrkcyjne ceny interesuje mnie 4 skibowy cena to 17 tyś brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MTZ 82 to jak najlżejszy 3 skibowy zabezpieczenie najwyżej na kołki, bo nie podniesiesz. Koło zawsze możesz zamontować gdzie chcesz najlepiej za ostatnią skibą gumowe Mam taki i ledwo daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ansu kolego co to za gleba przypomina gline ?? Ja dzisiaj orałem pod pszenice 3-zagon bo ciagnik jeszcze docieram . A umnie to lekkie ziemie musiałem folgować z prędkością bo waliło przez miedze do sąsiada. Pozdrawiam Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...