Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

przy mtz miałem 3 obrotową czeską zabezpieczenie nonstop i dawał radę pług ważył ok 700kg i super orał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przymierzyć pług obrotowy czy da się podnieść i czy można z nim jeździć, co do czteroskibowego to chyba o małym rozstawie i super lekki. U mnie i kilu znajomych praca ze zbyt ciężkimi maszynami skończyła się uszkodzeniem podnośnika,np. złamaniem belki podnośnika Ucierpiały również przewody hydrauliczne na szczęście podczas zawracania na polu a nie w transporcie na szosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dla użytkowników pługa IBIS XL.

Pożyczyłem ostatnio taki pług 3+ ustawiony na max. szerokość orki.

Ale nie wytarty jeszcze okładnie tak dokładnie lśnią się ale jeszcze nie bardzo.

Jak sie nim źle orało rwał bryły i wogóle jak ciężko!!!!!!!!!

Moim Fendtem 309CI to szedł 8-9km/h ale to przez to że ten fendt idzie nawet jak ma ciężko.

Gość forterra 110KM to ten pług ledwo 6km/h ciągnie bo boi się przeciążać silnik. Dla mnie to troche dziwne bo mam jakiś stary zachodni pług bierze 110cm 3 skiby i nawet go nie czuje a ziemia sie sypie a nie skibi jak po tym IBISIE.

Czym to może byc spowodowane??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co proponuje zaostrzyć lemiesze, ale odkręcić kazdy i ognia spody na kamieniu bo inaczej nic z tego u mnie w Kobuzie kiedyś byo tak samo one są za gruge te lemiesze i bedzie oki pozdro

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie dla użytkowników pługa IBIS XL.

Pożyczyłem ostatnio taki pług 3+ ustawiony na max. szerokość orki.

Ale nie wytarty jeszcze okładnie tak dokładnie lśnią się ale jeszcze nie bardzo.

Jak sie nim źle orało rwał bryły i wogóle jak ciężko!!!!!!!!!

Moim Fendtem 309CI to szedł 8-9km/h ale to przez to że ten fendt idzie nawet jak ma ciężko.

Gość forterra 110KM to ten pług ledwo 6km/h ciągnie bo boi się przeciążać silnik. Dla mnie to troche dziwne bo mam jakiś stary zachodni pług bierze 110cm 3 skiby i nawet go nie czuje a ziemia sie sypie a nie skibi jak po tym IBISIE.

Czym to może byc spowodowane??

Pozdrawiam

ja mam ibisa 3+ na odkładniach XXL (vis) i Ciągałem go MF 4255 (95KM) 8-9km/h może masz coś źle ustawione?? czym wcześniej orałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko Czy w pługu kvernelanda kółko można zamocować tak żeby ślad kółka był orany czwartą skibą czy musi być na samym końcu i iść z boku po niezaoranym?? Pług obrotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam krone mustanga 120 z lemieszami na 2 sruby i były to 40 cm.teraz kupiłem w agromie po 150 zł za lemiesz z dłutkiem ale lemiesz ma 70 cm.orze teraz na 50 cm na skibe kryje tak jak krył a zyskałem 30 cm na jednym przejeżdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , w tym roku mtz 82(rocznik 96) targałem w orce pod oziminy pług obrotowy kverneland na resorze 3*35cm,scinacze listwowe + kroje tarczowe- i jak Babcie kapciem- jeszcze nigdy nie miałem tak zaoranego pola(ziemie 3 i 4 klasa- gliniocha i kamienie,poj chełmińskie)równo jak na stole,bruzda prosta szeroka,że koła mogą w niej tańczyć lambade. a ciągnik szedł jak przecinak(ciągajac zwykłą zagonówkę 4*30cm nie raz musiałem odejmować czwarta skibę)-fakt,że były boskie warunki do orki ,wierzch suchy-bez poslizgu, spód w miarę wilgotny..i wszystko było by pięknie, gdyby ten pług odrobinę mniej ważył- dobra tona to trochę za dużo dla mtz- przydały by sie siłowniki wspomagające , no i dodatkowe 100 kg. obciążenia na przód. Myślę,że Farmer F-10244 c1 bedzie się "śmiał" przy tym pługu,a przy niekorzystnych warunkach dysponował bedzie sporym zapasem mocy- okaże się w" praniu" pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy można siać odrazu po orce wykonanej z uprawką (ciężki wał). Czy ziemia jest dość dobrze zagęszczona i wyrównana. Czy ktoś coś takiego wykonywał bądz wykonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak robiłem, ale jak przyszła mroźna zima wszystko wymarzło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas w tym roku prawie wszyscy tak posieli, orka i na drugi dzień odrazu uprawianie i sianie, zobaczymy jak to wyjdzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie czy można siać odrazu po orce wykonanej z uprawką (ciężki wał). Czy ziemia jest dość dobrze zagęszczona i wyrównana. Czy ktoś coś takiego wykonywał bądz wykonuje.

Sieje tak od 6 lat i nie zauwazyłem zeby miało to wpływ na rosliny ale stosuje tak jak napisałeś wał campbella (2 rzedy pierscieni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans odrazu po polu wałowanym jedziesz samym siewnikiem czy agregatem uprawowo siewnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj przywiozłem pług obrotowy kvernelanda, panowie doradzcie co jest lepsze jakiś wał ciągany czy pakomat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jeśli podnośnik mocny to tylko packomat czy coś podobnego , nie ma kłopotu z przyczepianiem i odczepianiem i uwrociami . W ostatnim TOP AGRAR jest test takich wałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hans odrazu po polu wałowanym jedziesz samym siewnikiem czy agregatem uprawowo siewnym.

orka, rozsiewacz z nawozem, agregat uprawowo siewny

 

/edit - Czw Paź 5 22:33:40

Witam dzisiaj przywiozłem pług obrotowy kvernelanda, panowie doradzcie co jest lepsze jakiś wał ciągany czy pakomat?

To znaczy ze masz juz pług ale jeszcze bez pakomatu ????

(chodzi mi o to czy mozna dokupić pakomat osobno do kazdego modelu????)

 

a co do wału to ciagany zrobisz sam, a pakomatu nie , problemów z zaczepianiem i odczepianiem nie ma -pod warunkiem ze jest to hydrauliczne

jedyny minus to dodatkowy ciagnik który zawiezie wał na pole

a uwroci brak............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy do każdego modelu można dokupić pakomat, mi gość powiedział że pakomat i dyszel może mi sprzedać za 18 tyś ale słyszałem że pakomat niezrobi tak jak wał, ale znowu jest wygodniejszy. Wątpie czy moja 1634 poradziłaby sobie jeszcze z pakomatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie mi jakie plugi kupic do case mx 110..

mysle ze 4 obracane...ale nei wiem jakiej firmy...no i co sadzicie o grudzidzkich maszynach UNI...czy lepiej kupic cos zagranicznego..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat zapytania "Zagonowy czy obracalny oto jest pytanie" jest takie, że zakup pługa obracalnego ma ekonomiczne uzasadnienie tylko wtedy, jeśli gospodarstwo jest wyspecjalizowane w produkcji roślinnej. Nie ma żadnego konkretnego argumentu przemawiającego za zakupem takiego pługa w gospodarstwie wyspecjalizowanym w produkcji np. mleka, mięsa wołowego itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje zdanie na temat zapytania "Zagonowy czy obracalny oto jest pytanie" jest takie, że zakup pługa obracalnego ma ekonomiczne uzasadnienie tylko wted, jeśli gospodarstwo jest wyspecjalizowane w produkcji roślinnej. Nie ma żadnego konkretnego argumentu przemawiającego za zakupem takiego pługa w gospodarstwie wyspecjalizowanym w produkcji np. mleka, mięsa wołowego itp..

dlaczego ?? przeciez trawa to tez roslina, a laki pasowaloby miec rowniotenkie jak stol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc ? Jaki pług mam kupić do mojego zetora bo chce coś nowego ale nie wiem jaki ?? Proszę bardzo o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kupilem kvernelanda ładnie orze ale żeby szedł lekko tak jak mówią to bym niepowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa teoria mógłbyś ją rozwinąć.

Oczywiście, że mogę. Po pierwsze pługi obracalne są o wiele droższe od zagonowych. Po drugie mają większe zapotrzebowanie mocy przy tej samej szerokości roboczej, są nieznacznie wydajniejsze. Gospodarstwa duże, specjalistyczne, a przede wszystkim takie gospodarstwa stać na zakup pługa obracalnego najczęściej dobierają także ciągniki lepiej przystosowane do danego kierunku produkcji. Gospodarstwo hodujące np. krowy mleczne będzie wybierać ciągnik raczej średniej mocy z szerokimi opony o małej masie (duża ilość użytków zielonych często podmokłych). Ciągniki takie raczej nie nadają się do specjalistycznych pługów. Wątpię też, aby inwestowały w zakup takiego pługa jeśli lepiej jest zainwestować w prasę zwijającą, sieczkarnie itp. Pługi obracalne nadają się szczególnie na pola pochyłe. Odkładanie gleby w jedną stronę w poprzek pochyłości przeciwdziała erozji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...