Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Z obrotówkami Uni to tak jaki model mamy jeden lepszy drugi gorszy

no i na jekiej ziemi oramy bo jak na 4 to jest cycuś glancuś gorzej jak się

wjedzie w twardą lub mokrą gline.Ostatnio byłem też na pokazie i

unia wystawiła 4 vario na resorze xxl oraz 4 Corn z tymi nowymi odkładniami

xxls oraz z swoim nowym pakerem ala kverneland -ten drugi zestaw nawet

ładnie chodził ,no ale jak się orze piachudry to sami wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś taki pług jak HUARD 3 skiby z zabezpieczeniem sprężynowym. O to link do aukcji gdzie przedstawiona jest czwórka lecz na tej samej ramie (tak samo wygląda) jest trójka nad którą się zastanawiam. Mam Proxime 8441 z kompletem obciążników ale nie wiem czy da rade z tą ramą a potrzebuje pług na non-stop. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T211669 Ten który mam nagrany jest w stanie bdb jak na wygląd - odkładnie ok60-70% im zostało i cena 3500 zł na rękę.

Co o tym sądzicie

Nie będzie za ciężki do proximy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma może ktoś taki pług jak HUARD 3 skiby z zabezpieczeniem sprężynowym. O to link do aukcji gdzie przedstawiona jest czwórka lecz na tej samej ramie (tak samo wygląda) jest trójka nad którą się zastanawiam. Mam Proxime 8441 z kompletem obciążników ale nie wiem czy da rade z tą ramą a potrzebuje pług na non-stop. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T211669 Ten który mam nagrany jest w stanie bdb jak na wygląd - odkładnie ok60-70% im zostało i cena 3500 zł na rękę.

Co o tym sądzicie

Nie będzie za ciężki do proximy

No jak koledzy Nikt nie ma takiego pługa Jak się szybko nie zdecyduje to pewnie pójdzie a jak na razie to nic więcej nie wiem o tym modelu jak tylko to co mi powiedział sprzedający - a sami wiecie jak to z nimi jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 120sz 3+ XXL zabiera 150cm ORZE 100KM ciagnikiem i mam moc tak akórat nie ma co na skibe trza liczyc ponad 30km na korpus mam pytanie czy ma ktos zaczep do wałów od tego pługa bo chciłby foty tego zaczpeu bo chce zrobic sobie sam chdrauliczny bo nowy taki rzaczep kosztuje 2300zła mnie nie stac na takie byle co co mam pomysły jak sam to zrobic tylko chciał bym wzór dzieki a na temat tego pługa rozpisałem sie w fotum maszyny z unii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

w piatek wieczorem cos Ci wstawie z fotek z ramieniem do wałka - zadna filozofia, siłownik 20 cm skok, mocna sprezyna............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć w czym tkwi istota tego, że pługi obracalne mają dużo większe zapotrzebowanie na moc od zagonowych o porównywalnych parametrach pracy? bo nie chodzi tu chyba tylko o udżwig podnośnika??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma może ktoś taki pług jak HUARD 3 skiby z zabezpieczeniem sprężynowym. O to link do aukcji gdzie przedstawiona jest czwórka lecz na tej samej ramie (tak samo wygląda) jest trójka nad którą się zastanawiam. Mam Proxime 8441 z kompletem obciążników ale nie wiem czy da rade z tą ramą a potrzebuje pług na non-stop. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T211669 Ten który mam nagrany jest w stanie bdb jak na wygląd - odkładnie ok60-70% im zostało i cena 3500 zł na rękę.

Co o tym sądzicie

Nie będzie za ciężki do proximy

No jak koledzy Nikt nie ma takiego pługa Jak się szybko nie zdecyduje to pewnie pójdzie a jak na razie to nic więcej nie wiem o tym modelu jak tylko to co mi powiedział sprzedający - a sami wiecie jak to z nimi jest

Znalazłem identyczny w ogłoszeniu jak ten który chcę kupić. Jak myślicie, nie będzie za ciężki do proximy http://www.ave.fr/ventes-encheres/detail-lot/-1674547870.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy 90konny MTZ na ziemiach lekkich IV klasy da rade sobie z plugami obrotowymi 4skibowymi? Zaznacze tu ze w ziemiach nie ma kamieni gliny itp jest natomiast sporo drobnych kamykow - zwiru. A moze lepszym rozwiazniem bedzie jednak 3skibowa obrotowka?

 

Po za tym czy podnosnik w takim MTZ (dokladnie MTZ BELARUS 952.1 90 KM) da rade dzwignac taki plug i czy to nie bedzie za duzy wysilek dla niego i ewentualnie pozniejsza praca i zwiazane z tym opory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp ale chodzi mi o podnosnik da rade z takim plugiem kolo 1500kg? po za tym to chyba moze byc dosc duzy opor -> duzo wiecej paliwa moze chyba spalic?

 

Co do wersji 3+1 tez mi sie wydaje ze to lepsze rozwiazanie po za tym nawet jakbym mial jezdzic z 3 to zawsze dzieki 4jakas brakujaca albo uszkodza czesc wymienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jak masz w tym mtz podnośnik starego typu to z pługiem 1500kg za długo nie pojeździsz jak masz ten nowy na dwóch siłownikach to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki obrotowy do 385? 3 czy 4 skiby?

Teraz mam 5*30 zagonowy, ale trochę cięzko ma u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 skib obrotówki to Ci raczej c385 nawet nie podniesie. Nie wiem jak Ty orzesz 5x30 ale u mnie gosc 914 miał ciezkawo w takich pługach. do c385 jedynie 3 obrotowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 obrotke Lemkena ciągałem zetorem 8245 i z uciągiem nie miał najmniejszego problemu a podnosić też podnosił tylko że troch przód musiałem dociążyć bo na jak przejeżdzałem przez bruzde czy dziure jakąś to przud się podrywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o trójce, tak gdzieś 3*40. co byście mogli doradzić żeby było dobrze i nie za drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam MF 3080 i do niego doczepiałem 4 z unii obrotowe. trzeba było przód dociązyć.gleby są średnie, II i III klasa. śmigał pięknie. jeśli chodzi o praktycznosć to obrotowe górą, tyle że ich cena. na nierówne kawałki to jest wygoda. ale podnośnik i masa na przodzie musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile powiny wystawać dłuta poza lemiesze w pługach Uni Kobuz 40??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. pytam co myślicie o założeniu do wladzia pługa sukov obracalnego typu 3*40cm ?? Taki jak ten ten :http://www.sukov.cz/products/skr.aspx czy obracalny potrzebuje wiecej konikow niz zagonowy? teraz jeżdzę władziem z pługiem 3*40cm i nawet w ciężkiej ziemi władzio idzie jak przecinak a orze głeboko bo tak na 30 cm gdzies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@władymirec ja cię nie chce obrażać ale czy ty się dobrze czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@władymirec ja cię nie chce obrażać ale czy ty się dobrze czujesz?

 

sam się chyba źle czujesz jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz nic bo ja czekam na odpowiedz na pytanie które zadałem i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...