Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

rama 100.na 100% ja mam 120 i widze róznice.a jezeli chodzi o szerokosc to jesli ma regulowana to jak go na maxa rozsuniesz i załozysz dłuzsze lemiesze to bez kilku cm 150 cm bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem - jak zamocować koło regulacji głębokości orki przy zwykłym pługu zagonowym Grudziądz 5 skib??? Pierwotnie było jak w zwykłych pługach 3 skibowych - zaraz na początku ja chcę to koła dać na sam tył - jednak tu pojawia się problem z odoraniem od miedzy gdyż kółko wystaje szerzej na bok - czy ma ktoś tak zamocowane kółko, bo może się mylę i to nie będzie przeszkadzać? Dodam że na przedostatniej skibie nie bardzo bym chciał mocować gdyż zmniejszy to trochę prześwit (może się zapychać).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej spokojnie ja mam kobuza 4skibowego z 2002 i odrazu przeniosłem na sam tył i jest TIP TOP:D A od miezy podnosisz koło pare razy wyżej i żeby jecghało koło po miedzy a skiba przy miedzy i jest super a jak wąska miedza to ciezgno lekko skręcasz i podnośniczkiem i cacy:D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rama 100.na 100% ja mam 120 i widze róznice.a jezeli chodzi o szerokosc to jesli ma regulowana to jak go na maxa rozsuniesz i załozysz dłuzsze lemiesze to bez kilku cm 150 cm bierze.

 

ii jak Ci sie sprawuje Twoj pług??czesci do niego drogie??czym go ciagniesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lemkena i kvernelanda dwuletnie obrotówki (kupiłem nowe obydwa) - nie ma porównania lemken bije na głowę kvernelanda wytrzymałością i jakością orki. A co ważniejsze orze wszystko - zero problemów z zagłebaniem i prowadzeniem podczas orki a oram na rędzinie.

Mój sąsiad jak widział jak orałem obydwoma pługami - kupił sam lemkena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za miast zagonowego pługa wolałbym zawieszany obracany dobrze sie sprawuje na malych kawałkach a zwlaszcza na klinach. z pługiem półzawieszany obracanym trzeba sie na gimnastykowac ale dla chcącego nic trudnego ja ogulnie oram kvernelandem szescio skibowym tez oralem plugiem lemkenem euro diamant 6+1 bardzo dobrze sie te pługi sprawuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie macie zdanie o plugach FRAUGDE podobno to tosamo co KVERNELAND czy ktos z Was uzytkuje taki plug?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Eryko

o plugu złego słowa powiedziec nie moge.ladnie kryje lekko idzie a czesci to jeszcze nie wiem ale sa dostepne zamienniki.lemiesze kupiłem inne dłuzsze bo jak go rozsunałem to mi nie docinał.ciagam go JD 100KM ale 914 Mtz taz by dał rade.zalezy jaka masz ziemie.u mnie na pomorzu to zalezy,raz idzie 10km/h a raz 6 bo taka glina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko chcialbym kupic plug obrotowy ale za bardzo niewiem jakiej firmy i na ilu korpusach, dysponuje ursusem 914, mam dosc ciezka glebe 3-4klasa .prosze o odpowiedz.jezeli macie takie informacje to napiszcie tez w jakich cenach sa te maszyny (uzywane)[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jaką predkością najekonomiczniej jest orać, zastanawiam się czy lepiej 4X30 i szybciej jeździć czy 5X30 i wolniej do farmtraca 80 lub proximy 7441 ziemie mam lekkie. Czy da się dokupić samą rame 5X30 ile może kosztować, 5 korpusów mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, ze lepiej jeździć wolniej, bo ja się grzeje w czasie orki to z ziemi robi się pył. To samo tyczy się uprawy agregatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście uważam, ze lepiej jeździć wolniej, bo ja się grzeje w czasie orki to z ziemi robi się pył. To samo tyczy się uprawy agregatem.

Troch dokładasz od pieca z tym grzaniem i pyłem ,powinieneś napisać doktorat na ten temat a Nobel murowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar ciagac 5 skib ciagnikiem 70 KM to chyba jaja sobie robisz 4x30 to optymalny i maxymalny pług do takiego ciagnika chyba ze chcesz podorywke robic !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich warunkach mtz lub c 385 idzie na 5 skib chociaz każdy przeżyca się na 4X40 lub 4x35, 7211 idzie na 4 skiby bez problemu, w sumie pozosostane chyba przy 4 skibach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście uważam, ze lepiej jeździć wolniej, bo ja się grzeje w czasie orki to z ziemi robi się pył. To samo tyczy się uprawy agregatem.

Troch dokładasz od pieca z tym grzaniem i pyłem ,powinieneś napisać doktorat na ten temat a Nobel murowany .

 

Ma rację . Przecież ziemia musi mieć odpowiednią strukturę, zresztą co ja tam wiem ....... ciągle sie uczę i tak głupi umrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach (III-IV klasa) to prawie wszyscy, którzy mają ciągniki 4x4 70 Km to ciągają z powodzeniem pługi pięcioskibowe.

A co się tyczy tego pyłu- to są moje własne spostrzeżenia. Poza tym, jeśli chce się jeździć naprawdę szybko, tp trzeba mieć dobrze pług ustawiony, bo w przeciwnym razie to wychodzą "zagony" na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ziemia IV-V klasa i ciagniki 100KM chodza z 4x40, do 80KM z 4x30 np mój 7341 i znajomego 7745, jeden tylko 914 orał 5x30 ale narzekał że miał za ciezko. 90KM 4x35 także dlatego ja sie dziwie. Kiedys swoimi 4x30 orałem 7211 tylko 2 lata i to była mordega w porówaniu z 7341 bardzo wolno trezba było orac bo nie dawał rady. Z tym że umnie wszyscy lepsi gospodarze orza nie 15-20cm ale 25-30 cm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcem kupić jakiś pług 5 skibowy obrotowy do zetora 16245 tylko nie wiem jaki. Zastanawiam się nad Kvernelandem i Lemkenem. Macie cośna oku fajnego? Czy ciągnik nie da sobie rade z 5 skibowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

globus0007 nie wiem nad czym się zastanawiasz , przecież taki zetor spokojnie powinien pociągnąć pług 5 skib po 45-50 cm ,czyli 225-250 cm szerokości roboczej , wszystko zależy od masy pługa i jego długości , duże obciązenie na przód i do pracy . U mnie gościu ciąga phx 4 skiby ( było 5 ale jedną odjął bo jechał na dwóch kołach) ursusem 912 (bez przedniego napędu) a pług waży ponad 2 tony a ziemie są średnie i gliniaste , oczywiście ciągnik ma co robić , ale facet ma dużo kamieni na polu i znudziło mu się spawanie poprzedniego pługa . Ja orzę zetorem 7340 - pług 4*35 a kryje 150 cm (10 cm za koło ciągnika ) i ziemię mam od 2 do 4 klasy i orzę w granicach 30 cm ( głębiej jest glina) i nie mam absolutnie żadnych problemów , na 4 klasie spokojnie pociągnął by 5*35 cm .

Mój znajomy do proximy 8441 kupił obrotówkę 4 skiby grudziiądz i mówi że jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty piszesz serio o tej 4 obrotowej do 8441 ??? bo to praktycznie nie wiarygodne Mój kuzym takim tyle ze xxl 4x48cm orze na lekkich ziemiach 11441 !!! Prezciez proxima jest stanowczo za lekka do 4 obrotowej. Mam 7341 i znam możliwosci tych ciagników. Do agregatu upr-sie 3m musiałem dołozyc jescze 300kg na przód zeby z pełnym siewnikiem sie w miare jezdziło. I podobnie pewnie byłoby trezba zrobic w 8441 do 4 obrotowej. Wiem z doswiadczenia że w moim 7341 agregat upr-siew 600kg + siewnik 350kg + zboże 150kg + dodatkowo 6 worków zboża 240kg połozone na agregacie to dla podnosnika praktycznie kres. Podnosi bez problemów ale w czasie jazdy jak na wybojach zaczeło mnie bujac olej był rozgrzany to zawór w podnosniku póscił i zestaw powoli opadł !!!!! Zdarzyło mi sie to 3 razy jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proxima to może rzeczywiście za cienka do takiego pługa, ale zetor 16245 powinien dać radę 5-tkom obrotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 osobiście sam się zdziwiłem , tylko nie znam dokładnych szczegółów o tym pługu , wiem że jest nowy, obrotowy i ma 4 skiby ,niedługo będę się widział ze znajomym to wypytam o wszystkie szczegóły i dam znać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 5 i 16245 to wszytko bedzie pewnie oki ale pługi musza byc dosc lekkie lub poł zawieszane. z tego co sie oczytałem na tym forum to podnosniki w tych modelach nie naleza to najmocniejszych i nie mamja odpowiedniego udzwigu w porówaniu do mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...