Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w czwartek widziałem jak orałznajomy 11441 V&N 105 cm rozstaw korpusów ciągnik na dotarciu ale pług rozstawiony co 44 cm nawet bardzo nim nie gibało przy obrocie a jego brat citeczny z mojej wsi do 11741 ma vogla M950 a on musiał większy od niego kupić pług

 

Do 1614 znajomy kupił ibisa 5x48 ale orze na 4 skiby

 

Ja teraz wymieniam zagonowy 5x40 na obrotówke 4x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam69b-akurat dzisiaj przekonałem się co potrafi Zetor 7340 -znajomy przyjechał powałować łąkę moim wałem (ok 5 ton żywej wagi )-i tak-bez przedniego napędu praktycznie nie miał szans na torfie-ja wałuję JD 5720 bez włączonego napędu-a dlaczego o tym piszę-sam mam pług 4*35 ziemie 5-6 klasy a 5*35 z pewnością bym nie zaryzykował-o obrotówce czwórce to już nawet nie wspomnę-choćby i w Proximie (chyba ,że jakaś strasznie lekka ta obrotka-ale jak znam Unię-u mnie jest to prawie tona w zagonowym)-tak ,że mało wiarygodne dla mnie jest aby ciągnik było nie było lżejszy (i moim zdaniem o mniejszym uciągu)radził sobie tak jak to piszesz-osobiście przychylam się do zdania Białego.Acha-bardzo lubię Zetory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro nie wiem czy wiesz ale unia niedawno ruszyła z produkcją lekkich obrotówek np. 4-skiby obrotowy waży 1050 kg ,a to chyba nie aż tak dużo , możesz sobie sprawdzić na ich stronce , a u znajomego który ma tą obrotówkę do proximy jeszcze nie byłem i nie znam szczegółów .

7340 to nawet z bronami wjeżdzam w pole z przednim napędem włączonym , a w john deere przypadkiem nie masz blokady automatycznej przy poślizgu tylnej osi ? Kiedyś jeżdziłem jd 3*** z przednim napędem z lat 80 to u niego przedni napęd włączał się automatycznie , faktem że było to zimą na śniegu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam-nie ,nie mam takiej blokady-a najbardziej chodziło mi o te 5*35-jeżeli znajomy pracuje z tym obrotowym to powodzenia życzę-i długiej BEZAWARYJNEJ pracy.Ciekawostka jest taka ,że znajomek ma dwa Zetory -tego 7340 i 7211 (taki jak mój)-ten 7340 ma dopiero 3 lata i jest cały pozalewany a 7211 ma 18 latek i czyściutki-a więc znajomek najszczęśliwszy nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaro mój 7340 jest z 1996 i był sprowadzony ,przebieg obecnie 4500 mtg , zrobilem nim przez 1,5 roku 600 mtg i nie narzekam , jedynie pompę wodną mam do wymiany , apropo twojego jd ,ile on waży z obciążnikami ,podejrzewam że więcej od zetora , i dziwi mnie twoja blokada , w jd którym jeżdziłem (też 80 km tylko nie pamiętam symbolu ,rocznik 84) była włączana elektrycznie , nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie , i załączała się przy gwałtownym ruszaniu na śniegu i przy hamowaniu , i to mi się bardzo podobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adam-nie zdecydowanie takiego ESP -nie posiadam-przy hamowaniu z kolei włącza się automatycznie przedni napęd-co do wagi -bez obciążników a z paliwem-ok 4 ton.Jeżeli masz z 1996 to nic dziwnego,że jesteś zadowolony-wszyscy twierdzą,że starsze były lepsze-mój 7211 jest z 1988-żyleta-zresztą jest na AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym pługu jakiej może to być firmy??? Ciągnik ma 140 koni i zapieprza z 5....

 

Masz napisane, że Steeno, wklej w wyszukiwarkę i znajdziesz stronę norweską!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie i zarazem prośbę: poszukuje informacji o pługu Unia Grudziądz "Bekas", jest to pług

półzawieszany, nie produkowany już... budową podobny do czeskiego PHX'a uwzględiając równiez mechanizm skrętu tylnego koła.

Chodzi mi o jego dane techniczne, a konkretnie wagę pługa.

Wiem, że oprócz "bekasa" był tez prodkukowany taki sam z tym, że miał mniej/więcej skib, niestety jego nazwy nie pamietam (ale też na "B")

 

Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki system przy pługach obrotowych jest lepszy i czym sie różni mianowicie chodzi o system hydraualiczny wywrotu bo istnieją 2 i 1 wężowe. prosze o szybką odp. z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkuje ktos kvernelanda LD 85 bo wlasnie sobie taki kupilem, moze ma ktos jakies spostrzezenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moich warunkach mtz lub c 385 idzie na 5 skib chociaz każdy przeżyca się na 4X40 lub 4x35, 7211 idzie na 4 skiby bez problemu, w sumie pozosostane chyba przy 4 skibach

 

 

Szersze skiby są bardziej ekonomiczne.

Jeśli chodzi o szeroki pług obrotowy z przedpłużkami to trzeba liczyć niecałe 30 KM na korpus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam do kupna pług zagonowy Kyllingstad 4 skiby , max160 cm na zabezpieczenia kołkowe,z możliwością założenia resorów,odkładnie śrubowe. Duży prześwit ramy i odstępy między korpusami Ponoć pasują do niego części od Kwerlanda. Gość woła za niego 4000-stan 4+ nie pogięty nie spawany, dobry lakier.Czy warto go kupić, i czy ktoś spotkał się z maszynami tej firmy, i czy uciągnie go renuwka 95 KM, ziemie średnie i gliniaste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki system przy pługach obrotowych jest lepszy i czym sie różni mianowicie chodzi o system hydraualiczny wywrotu bo istnieją 2 i 1 wężowe. prosze o szybką odp. z góry dziękuje.

w przypadku jedno węzowego powrót to stanu "zerowego " jest za pomocą sprezyny. czyli w jedną stronę obraca napęd hydrauliczny a spowrotem sprężyna. w dwu wężowym w dwie strony obraca napęd hydrauliczny co jest lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie tak bo ja mam na jeden waz a jest odwracany w obie strony pełna hydraulika.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie jaki pług wybrac do zetora 1141 interesował by mnie obrotowy jakis tylko niewiemjakiej firmy co polecacie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troche nie tak bo ja mam na jeden waz a jest odwracany w obie strony pełna hydraulika.....

 

W moim Lemkenie na 2 węże podpiętym do MTZa aby obrócić daje dźwignią rozdzielacza np. od dołu pług się obraca czekam ok1min daje ponownie do dołu i pług obraca sie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pługi 4x40 będą orały głębiej (tzn. czy są przystosowane do głebszej orki?) czy ciągnik ma ciężej w 4x40 jak 5x30? Na lekkie piaszczyste gleby (dużo przyoruje obornika, w planach są poplony) lepsze większe korpusy bo 3x30 często mi się zapychają?

Czy proxima 7441 na IV-VI klasie darady 4x40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wymagana minimalna moc ciągnika aby mógł pracować z 3 skibowym pługiem obracalnym. A ile by pasowało mieć tej mocy żeby dało jest jezdzić w tereniu górzystym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ursus 4514 da sobie rade z pługiem obrotowym Rabe Werk obrotowy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie czy ursus 4514 da sobie rade z pługiem obrotowym Rabe Werk obrotowy ??

Ile ten pług ma skib i jakiej szerokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem plug obrotowy 3 szerokosc robocza zmieniana płynnie na śrubach brak przedpłużków i koła za 1500zeta, fracnuski sochu-pinet i kurde musze mu znaleźć jakieś lemiesze albo nadspawać z resora.. plug solidny ładny tłok ma jakieś 12cm średnicy i obraca bez problemu tylko niewiem czy z fendem 75KM pójdzie.. zabezbieczenia ma jak coś przystawi to przeskoczy słupica poza śrube i wystarczy cofnąć zresztą u mnie niema kamieni niewiem czy kombinowac mu przedpłużki teraz waży jakies 700kg a i miał chyba jakis wał za sobą bo są uchwyty i łożysko..

moze ktos ma podobny.. zrobie foto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...