Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz to nie mój pług tylko takiego ziomka ze wsi.....Ale ładnie mu chdzi, nienażeka. Myśle że jest to dobry pług do tego traktora. Przynajmniej w moich stronach bo jak ten koleś ciągał go c-385 bez 4 korpusu to sie strasznie męczył........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry..mialem na mysli zagonowy. Ja nie jestem zwolennikiem plugów obrotowych...bo cięzkie są. Ciekawe czy sobie zetor 12145 poradzi poradzi sobie w czwórce obrotowej moze miec problemy...jesli mówisz ze górki są i ziemia cięzka. Niedaleko mnie dwóch rolników ma czwórki obrotowe i ciągają ZTS(ok160KM)

 

Ci rolnicy też mają nierówny teren? U mnie kilka pół jest bardziej pochyłych, ale jeśli pług będzie miał regulacje szerokości orki to choćby na najmniejszej szerokości ale pójść powinien, najwyżej się spłyci orkę. Ewentualnie może mi się uda znaleźć jakiegoś 3+1 to będzie można w razie potrzeby odpiąć tą jedną skibę, tylko że taki 3+1 będzie pewnie cięższy niż zwykłe 4 . W ostateczności zamiast przedpłużków będą ścinacze to masa się jeszcze zmniejszy.

 

Na obrotówkę zdecydowałem dlatego, że część pól jest trochę klinowata.

 

Może się powtarzam ale jeśli ktoś ma podobny traktor i warunki jak ja to niech napisze tutaj jaki pług używa i jak mu się takim zestawem pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mają nierówny teren i glinę na górkach. A zetor też bedzie radzil tylko nie wiadomo czy swobodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jeden korpus pluga obrotowego potrzeba 12-24 kw a zagonowego 10-18 [farmer 1\2008] do tego dolicz gory i ciezka ziemie to niema co szalec .kolega u-1224 robi 4 obrotowym forshritem ziemia ciezka lub bardzo ciezka i ma co robic.a drugi 914 trojka z azurami.a jezdze po czesci do wadowic wie wiem jak to u iwana wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jeden korpus pluga obrotowego potrzeba 12-24 kw a zagonowego 10-18 [farmer 1\2008] do tego dolicz gory i ciezka ziemie to niema co szalec .kolega u-1224 robi 4 obrotowym forshritem ziemia ciezka lub bardzo ciezka i ma co robic.a drugi 914 trojka z azurami.a jezdze po czesci do wadowic wie wiem jak to u iwana wyglada.

 

Dzięki za informacje. Tak jak już wcześniej pisałem, w grę wchodzą tylko pługi które mają regulację szerokości orki, ale po Twojej wypowiedzi jeszcze bardziej zacząłem rozważać kupno 3+1 zamiast zwykłej 4.

Jutro jadę do komisu i zobaczę co tam mają. Może akurat będzie jakiś pług 3+1 na lekkiej ramie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOD wybacz że tak post pod postem, ale na ppr brakuje opcji "edytuj swój post"

 

Jak Wam się widzi taki Rabewerk 3+1. Gość pisze że na ciężkiej ramie jednak na zdjęciach ten pług nie wygląda tak masywnie. Szkoda tylko, że Szprotawa tak daleko ode mnie

 

@ JACUS czy ten Fortschritt, którym pracuje Twój kolega wizualnie jest lżejszy czy bardziej masywny od tego Rabewerka? Mógłbyś go jakoś ocenić? Ten kolega ma założone przedpłużki czy ścinacze?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Wam się widzi taki Rabewerk 3+1.

 

ażurowy - "lekko" się prowadzi, sprawdz czy nie ma przecieków na hydraulice, bo regeneracja tych dupereli jest dosyć kosztowna no i czy nie jest spawany w "kluczowych" miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 20 letni forshrit napewno jest masywniejszy niz niz te nowsze.ma przedpluzki.ciezko idzie bo chodz rowno to oni pryskaja i orza ze scierni a.na razowke zawsze jest ciezko gdy sie zrobi podorywke i kultywatorowanie to jest o wiele lzej.mysle ze 3+1 to jest najlepszy pomysl.na allegro jest sporo dobrych plugow[przynajmniej na zdjeciach ] gospodarstwa u nas male wiec klientow na taki sprzet niewielu.poszukaj jeszcze;jarmark.com.pl;kupsprzedaj.pl;autogielda.pl;otomoto.pl;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie dobre rady, teraz pozostaje tylko znaleźć pług.....a w Małopolsce ofert jak na lekarstwo, eh Co lepsze znajduje się przynajmniej 200km w linii prostej ode mnie....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w Auto Giełdzie tam jest parę sztuk takich 3+1 tylko zanim kupisz to rozpoznaj temat ile kosztują części bo rozwala mnie że ktoś kupi zachodni pług a w ramach nie dostępności lub drogich części kombinuje jak tu uczepić a nawet przyspawać odkładnie lub płozę . Takie tematy są nagminne i nie raz ludzie są załamani mówiąc kupiłem go za ........ a odkładnie komplet to 5x więcej znam to bo kolega handluje tymi elementami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, a po tych przeróbkach płacz że kiepsko orze, albo nie mozna ustawić. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x52- to jest max. szerokość orki w KVERNELANDZIE podana na wskażniku szerokości skiby pod warunkiem że sa założone lemiesze 16" a gleba jest podcinana na całej szerokości orki, nie oznacza to jednak w przypadku regulacji mechanicznej za pomocą śruby rzymskiej końca możliwości tego pługa ,jeśli motor pozwala na zwiększenie szerokości orki , w KVERNELANDZIE AB100 po zastosowaniu lemieszy 18" i dołożeniu dodatkowych piór na zabezpieczenie resorowe, szerokość orki (dobrze wykonanej) może wynosić nawet 260cm, dzieje się to dla tego że nie jest konieczne podcinanie calości płaszczyzny podpłużnej, (mówi się że pług orze przez drąg) tzn. ,że część nie podcięta (nawet do 20cm)zrywa się pod wpływem naporu gleby unoszonej przez korpus. [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile srednio wytrzymuje wam nakładki w lemieszach, jedna nakadka na ile ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jakiej ziemi. w jednym rejonie na komplecie dłut overuma robię 100 ha a w innym na lżejszej ziemi z dużą zawartością kwarcu tylko 50 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło 4 ha na jedno dłuto i bede musiał je juz obracać bo ciężko wchodziło w ziemie na twardym podłożu , mam klase ziemi 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bywało baaardzo twardo to minimum 25 ha na komplecie (obracając)

Jakiej to firmy dłuta że robisz 4 ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bywało baaardzo twardo to minimum 25 ha na komplecie (obracając)

Jakiej to firmy dłuta że robisz 4 ha?

mi na komplecie tez wychodzi ponad 25ha jeszcze przed obróceniem, lemiesze i dłuta mam z uni grudziądz i z B.M.worona. jedne mam prawe a drugie lewe, bo mam pług obracany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bywało baaardzo twardo to minimum 25 ha na komplecie (obracając)

Jakiej to firmy dłuta że robisz 4 ha?

mi na komplecie tez wychodzi ponad 25ha jeszcze przed obróceniem, lemiesze i dłuta mam z uni grudziądz i z B.M.worona. jedne mam prawe a drugie lewe, bo mam pług obracany

To nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie plug obrotowy 3 skibowy zeby byl tani w eksploatacji i dosyc masywny ( rama z profilu a nie z plaskownikow) chodzi mi glownie o o dostepnosc czesci zamiennych (lemiesze itp) ktore moglyby pasowac z polskich plugów lub jakichs zamiennikow

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki polecacie plug obrotowy 3 skibowy zeby byl tani w eksploatacji i dosyc masywny ( rama z profilu a nie z plaskownikow) chodzi mi glownie o o dostepnosc czesci zamiennych (lemiesze itp) ktore moglyby pasowac z polskich plugów lub jakichs zamiennikow

 

pozdrawiam

ja kupiłem pług fraugde 3 skibowy obrotowy lemiesze pasuja z uni grudziądz ale tylko na 2 śruby, pierś i płozy tez pasuja po rozwierceniu jednego otworu w korpusie, pług jest masywny nie drogo dałem bo tylko 2,5tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej posiadam pług obracany kunh master 120 4+1 mam go jusz drugi sezon i zarówno w pierszym roku nie wchodził mi w ziemię jak i teraz wiec kupiłem do niego mowe lemiesze z dłutami i tez nie wchodzi nie wiem jaka jest tego przyczyna jesli ma ktos taki pług i mógł by się podzielic swoimi spostrzezeniami dyłym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej posiadam pług obracany kunh master 120 4+1 mam go jusz drugi sezon i zarówno w pierszym roku nie wchodził mi w ziemię jak i teraz wiec kupiłem do niego mowe lemiesze z dłutami i tez nie wchodzi nie wiem jaka jest tego przyczyna jesli ma ktos taki pług i mógł by się podzielic swoimi spostrzezeniami dyłym bardzo wdzieczny.

pewnie masz cos zle ustawione, moze nie taki kąt lemieszy, u mnie sąsiad tez miał kiedys pług i założył inne lemiesze o troche innym profilu i tez w ziemie nie wchodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej posiadam pług obracany kunh master 120 4+1 mam go jusz drugi sezon i zarówno w pierszym roku nie wchodził mi w ziemię jak i teraz wiec kupiłem do niego mowe lemiesze z dłutami i tez nie wchodzi nie wiem jaka jest tego przyczyna jesli ma ktos taki pług i mógł by się podzielic swoimi spostrzezeniami dyłym bardzo wdzieczny.

 

Cięgło górne najlepiej w owalny otwór przy pługu aby można swobodnie przód pługa zagłębiać a za przodem wchodzi reszta korpusów i pług ustawiony prostopadle do ziemi patrząc z tyłu gdy koło ciągnika jest w bróździe a pług zagłębiony oraz lemiesze i dłuta orginalne albo dobry zamiennik i musi w ziemie wchodzić. Dobrze również jak koło podporowe pługa jest przy ostatnim korpusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...