Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Hej posiadam pług obracany kunh master 120 4+1 mam go jusz drugi sezon i zarówno w pierszym roku nie wchodził mi w ziemię jak i teraz wiec kupiłem do niego mowe lemiesze z dłutami i tez nie wchodzi nie wiem jaka jest tego przyczyna jesli ma ktos taki pług i mógł by się podzielic swoimi spostrzezeniami dyłym bardzo wdzieczny.

 

Cięgło górne najlepiej w owalny otwór przy pługu aby można swobodnie przód pługa zagłębiać a za przodem wchodzi reszta korpusów i pług ustawiony prostopadle do ziemi patrząc z tyłu gdy koło ciągnika jest w bróździe a pług zagłębiony oraz lemiesze i dłuta orginalne albo dobry zamiennik i musi w ziemie wchodzić. Dobrze również jak koło podporowe pługa jest przy ostatnim korpusie.

Dzieki za rady ale nie dodałem ze robiłem ursusem 1134 i troche mu było za cięzko bo w jesieni na borowinie wał korbowy mi się urwał nie wiem co go dobiło czy pługi czy agregat scierniskowy szerokosc dwa szesdziesiąt ale w tym sezonie załozyłem indyjsko podrubkę i go sprzedałem za niezłe pieniądze i kupilem renault aresa 696 z 2003r który na 140km i mam nadzieje ze ten pociągnie i nie bedzie miał problemów tak jak ursus jak bede nim robił to napewno napisze jak się sprawował POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos ma plug obrotowy akpil $ skibowy, jesli tak to jak sie sprawuje?

zastanawiam sie nad kupnem takiego pluga, jest najtanszy na rynku ale nie wiem jak z jego jakoscia:(

prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pług z Akpilu 4 - ro skibowy. Szczerze mówiąc odradzam zakup pługa z tej firmy. Maszyna jest delikatna, odkładnie oryginalne musiałem dać do profilowania kowalowi ponieważ słabo krył. Jedyny plus to to, że jest lekki. Na równych polach można wykonywać podorywkę C-360.

Zamiast nowy z Akpilu zdecydowanie wybrałbym używany z Unii bądź jakiś zachodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

plug mam lemken opal shwer 4 + obrotowa na ramie 18 i wszystko jest fajnie ale ma 2 wady

do MF 3115 jest troche za ciezki (na rowninach jest luzik) problem na gorach

a kolko jest na koncu i troche wystaje co jest problemem przy wysokich miedzach:(

w akpiku jaki widzialem na allegro byly 2 kolka ktore szly by na rowno z ostatnia skiba co ulatwilo by zycie:)

 

moze ten jakis nowszy ale teraz juz sie obawiam go kupic

ciekawi mnie wasza opinia na temat tego pluga

http://allegro.pl/item376541901_nowy_plug_obrotowy_promocja_same_deutz_fahr.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy ktos ma plug obrotowy akpil $ skibowy, jesli tak to jak sie sprawuje?

zastanawiam sie nad kupnem takiego pluga, jest najtanszy na rynku ale nie wiem jak z jego jakoscia:(

prosze o opinie

przeczytaj jego nazwe od tyłu i juz wszystko wiesz jak masz piaseczki to mozesz sie takim pobawic, na pożadnych glinach porozrywasz to cacko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LIPKA

hehe dobre

u mnie glina wiec nie wytrzyma?

znajomy ma zagonowke 5 skibowa i przez rok jeszcze nie padla ale orze nie za pieknie:(

myslalem ze w obrotowce wykonanie bedzie lepsze...

 

a jaki mozna kupic plug nowy 4 skubowy obrotowy zeby kolko(kolka) szlo na rowno z 4 korpusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy ktos ma plug obrotowy akpil $ skibowy, jesli tak to jak sie sprawuje?

zastanawiam sie nad kupnem takiego pluga, jest najtanszy na rynku ale nie wiem jak z jego jakoscia:(

prosze o opinie

Mój kumpel posiada Akpila 4 skibowy obrotowy. I mogę ci szczerze odradzić ten zakup. Materiał z którego jest zrobiony pług nie można nazwać stalą. Cieniutka rama nie wytrzymała nawet roku i pękła. Wymienili na gwarancji ale teraz mówi że drugi raz z Akpila już nic nie kupi a już pługa na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowe doradżciie. Poszukuje jakiś używany pług obrotowy 4 skibowy, ale musi dobrze kryć. Widziałem HUARDa, ale miał odkłądnice takie jakies krótkie i proste, więc myśle, że słabo by krył. Ziemie mam słabe. Ciągnik mam 120km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy ktos ma plug obrotowy akpil $ skibowy, jesli tak to jak sie sprawuje?

zastanawiam sie nad kupnem takiego pluga, jest najtanszy na rynku ale nie wiem jak z jego jakoscia:(

prosze o opinie

Mój kumpel posiada Akpila 4 skibowy obrotowy. I mogę ci szczerze odradzić ten zakup. Materiał z którego jest zrobiony pług nie można nazwać stalą. Cieniutka rama nie wytrzymała nawet roku i pękła. Wymienili na gwarancji ale teraz mówi że drugi raz z Akpila już nic nie kupi a już pługa na pewno.

 

dzieki za rade, zakup akpila mi odszedl:)

przerobie kolo w lemkenie zeby szlo na rowno z ostatnim korpusem i bedzie na lata:)

gorzej jak glowica peknie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

czy ktos ma plug obrotowy akpil $ skibowy, jesli tak to jak sie sprawuje?

zastanawiam sie nad kupnem takiego pluga, jest najtanszy na rynku ale nie wiem jak z jego jakoscia:(

prosze o opinie

Mój kumpel posiada Akpila 4 skibowy obrotowy. I mogę ci szczerze odradzić ten zakup. Materiał z którego jest zrobiony pług nie można nazwać stalą. Cieniutka rama nie wytrzymała nawet roku i pękła. Wymienili na gwarancji ale teraz mówi że drugi raz z Akpila już nic nie kupi a już pługa na pewno.

 

No Panowie troche chyba przesadzają - sam mam ten plug od roku i jestem z niego bardzo zadowolony- a juz napewno jestem zadowolony z obsługi (dostałem nawet ten pług na testy!!!). Jedno jest pewne - jak sie coś komuś nie podoba zawsze mozna taką maszynę zareklamować czy oddać-

-jak widać gwarancja była przez AKPIL wykonana- więc nie wiem na co ten "sąsiad” tak narzeka.

Moze poprostu nie wie jak go ustawić ...

Jak ktoś ma pług obrotowy to chyba wie, że odpowiednie ustawienie pługa to 80% jakości pracy. Jak ktoś orał całe życie zagonowym i mysli że "obrotówka" to "tylko zapiąć i jechać" to sie grubo myli... ODPOWIEDNIE USTAWIENIE TO PODSTAWA!

Mój pracuje w dość cieżkim terenie - ale nie zauważyłem problemów z materiałem.

Jak sobie chcecie oglądnąć jak pracuje KM80 "AKPIL" polecam wpisac tą frazę na wyszukiwarce youtube :

Najfajniejsze podaje: Obrotówka AKPILa przy orce zimowej...

http://pl.youtube.com/watch?v=2WCYgWG-qjQ

 

Ja jestem zadowolonym uzytkownikiem - u mnie KM80 również ORZE JESIEŃ -ZIMA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to Godziu chce rekalamę zrobić Akpilowi na portalu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to Godziu chce rekalamę zrobić Akpilowi na portalu ??

 

taa jasne - to juz lepiej jak sie pisze o maszynie którą ma "mój sąsiad " a której sie nawet dobrze nie widziało jak praucje- za to zna sie z opowieści "przy piwie".

Jak ktoś nie ma danej maszyny to moze niech sie nie wypowiada co ???

zApytaj tego sąsiada czy dalej tak narzeka- moze do tego czasu nauczył sie kozystać z tego pługa...Jak nie to moze niech lepiej zadzwoni na serwis zeby mu ktos wytłumaczył "o co chodzi" i "jak to działa". Kto pyta nie błądzi!!!

a poza tym - pytanie było o opinie- ja mam pozytywną U mnie sobie radzi

chyba po to jest to forum co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z ustawieniem to można mieć w zagonowym, przy dobrej obrotówce orka to zabawa. Używam overuma cx z największym rozstawem korpusów i najwyższymi korpusami. Pracuje 6 lat z JD 6610 na 250 ha i do tej pory tylko jedna awaria, rozerwało się ucho od tłoka obracającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do come2 : posłuchaj mateusz ja niegdzie nie napisałem że to mój sąsiad tylko kumpel. A to są dwie różne rzeczy. A co do Akpila to narazie tylko ty wydałeś głos pozytywny. Jesteś użytkownikiem ?? To fajnie ale inni też mogą się wypowiedzieć nawet jak nie mają takiego pługa ale znają jego charakterystykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wjedź nim w pole po kuku na ziarno to pogadamy wg mnie nie będzie tak ładnie jak na filmie bo już tu widać że nie kryje do końca (fakt że ziemia trochę zmarznięta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemy z ustawieniem to można mieć w zagonowym, przy dobrej obrotówce orka to zabawa. Używam overuma cx z największym rozstawem korpusów i najwyższymi korpusami. Pracuje 6 lat z JD 6610 na 250 ha i do tej pory tylko jedna awaria, rozerwało się ucho od tłoka obracającego.

6610??? A ja go na wiosnę widziałem z 7720!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytania te same co ostatnio lecz inny już pług:

http://www.allegro.pl/item375506491_plug_obrotowy_niemeyer_delta_2_180.html

Miałem podobny pług tylko 3 skibowy ciągałem go ursusem 912 i muszę powiedzieć że bardzo dobrze mi się nim orało. Ładnie odwracał skiby, wszystko dokładnie przykryte i przede wszystkim był lekki. Teraz kolega go ciąga zetorem 7011 (czy jakimś podobnym) i daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ka_mil

Wiesz z którego roku może być ten pług?

Pozdrawiam

 

Niestety nie wiem. Nie wiem też z którego roku był mój. Ale czy to ważne??

Moim zdaniem jeżeli jest nie pogięty nie są zużyte elementy robocze, a do tego dobrze wygląda to wiek nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś NIEMEYERA . Dzięki ka_mil za informacje z Twojej strony. Zobaczę po żniwach czy był wart tych pieniędzy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupic plug...zastanawiam sie czy warto obrotowy a jesli tak to jaki byscie mi polecali..podobaja mi sie kwerenlandy..czy inne sa moze lepsze...poradcie cos..a moze wiece gdzie kupic jakies fajne uzywane 4 skibowe...prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...