Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Kupiłem niedawno Kubota ME8200 i chciałbym dokupić do niego pługi ale nie wiem jakie. Traktor dysponuje 87,6 KM. CO byście doradzali do takiego ciągnika

ile skibi jaka szerokość orki, zastanawiałem się nad obrotowymi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki waszym zdaniem jest najlepszy sposób ustawienia głębokości pracy pługa, poprzez koło kopiujące, regulacje siłową, pozycyjną czy mieszaną. Niedawno mówiono, że ustawiania za pomocą pługa kopiującego jest już przestarzałe i nie powinno się w ten sposób wykonywać orki ale nadal wszystkie firmy dołączają do swoich pługów kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale sa z takiego samego materialu??a jaki plug polecacie do u1014??

ja mam 5*45 zgonowe na wysokich slupicach(slomy nie trzeba ciac wszystko przywala):):):)polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie bez powodu dołączają, bo mało kto pewnie potrafi korzystać z regulacji automatycznych, które mimo wszystko maja duże wady i pewnie jedyną wadą kółka jest zwiększenie oporów orki i wystarczy troszke dygnąć podnośnikiem do góry by tę wadę zniwelować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak przedmówca ja orze korzystajac z kółka ale takze i podnosnika w pozycji mieszanej. wyglada to tak ze na kółku ustawiam deko wieksza głebokosc, a podczas orki jak ciagnik ma za ciezko (np. kawałek ciezszej ziemi) to delikatnie podnosnikiem koryguje Bo na samym podnosniku wkurza mnie to szarpanie podnosnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o obrotowych pługach w kwestji tzw martwego punktu

ja słuszałem że 5 skib wywrotek zawieszany to zabujstwo dla tylniego mostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dla tylnego mostu...Zawieszana 5tka obrotowa to przede wszystkim ciężka próba dla podnośnika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej przymierzyć pług obrotowy czy da się podnieść i czy można z nim jeździć, co do czteroskibowego to chyba o małym rozstawie i super lekki. U mnie i kilu znajomych praca ze zbyt ciężkimi maszynami skończyła się uszkodzeniem podnośnika,np. złamaniem belki podnośnika Ucierpiały również przewody hydrauliczne na szczęście podczas zawracania na polu a nie w transporcie na szosie.

 

 

mam frosta mosel 140 i w polskiej 6 -sce wszystko połamałalem już z tyłu , ta konstrukcja ciągnika to lipa, zupełnie nie nadaje się do agregowania z ciężkimi maszynami , a pług wyśmienity !! bez porównania do polskich mimo że 4 skipy + przedłużki to idzie lżej niż polskie , części zamienne w porónaniu do innych zachodnich nie zadrogie (orginalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jakiego rzędu może być nacisk na kółko kopiujące pługa o szerokości roboczej 1,4m o masie 520kg podczas orki na 19cm???

rozwiązuje zadania z eksploatacji i wyszło mi 56 kN, co daje 5700 kg !!!!

czy to mozliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam 4-skibowego kvernelanda 48cm na korpus czy jest możliwe żeby ten płóg szedł ciężej od 5-cio skibowego B200 ktury orał podobną szerokością to jest około192cm. Mam ursusa 1634 i ledwo zipie z tyk kvernelandem a może mam ten płóg źle ustawiony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zle musle ale mój kolega orze ibisem XXL 4 skibowy i na pełnej szerokosci czyli 48cm na korpuc zetorem 11441 tyle ze ziemi to sa dosc lekkie IV-VI klasa i mówi że spokojnie chodzi a to tylko 110Km a nie 150 pare Czy to możliwe ze te pługi tak ciezko ida ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiam o co chodzi, ale ręce mi z leksza opadły jak zaczołem orać, spodziewałem sie czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad właśnie Kvernelandem 4 skiby na resorach orze tez takim zetorem, ale ziemie też raczej lżejsze choć ma trochę sztywniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby ktoś wytłumaczył mi fenomen obrotowych 4-ek. Odkąd się pojawiły pługi obrotowe nie widziałem żeby ktokolwiek używał innych pługów jak 4. Nie ważne czy ktoś ma ciągnik o mocy 90 czy 160 KM czy jego pole mam 1h czy 20 nie istotne czy jest w kształcie trójkąta, prostokąta, kwadratu czy innej figury geometrycznej zawsze jest to obrotowa 4 nigdy 5 czy choćby 3. DLACZEGO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może zle musle ale mój kolega orze ibisem XXL 4 skibowy i na pełnej szerokosci czyli 48cm na korpuc zetorem 11441 tyle ze ziemi to sa dosc lekkie IV-VI klasa i mówi że spokojnie chodzi a to tylko 110Km a nie 150 pare Czy to możliwe ze te pługi tak ciezko ida ???

Ja Ciągałem Ibisa 3+ za MF 4255(90KM) imykałem z prętkością około 9km/h na IVklasie a tak III około 8 - 7,5 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kumpel z wioski obok ma JD 6garnków bez turbo (110KM) i ciąga ibisa 3+1 XXL i on trzyma prędkość około 10km/h

a mój ibis to też XXL tylko z tym że na zabezpieczeniach sprężynowych jeszcze a nie na piórkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym smarujecie części robocze pługów. Zawsze smarowałem olejem ale niewiem jak to będzie przy obrotowym przecierz to wszystko spłynie na rame i będzie troche brzydko wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce tej zimy kupić pług tylko niewiem co wziąć.

Pług ma mieć odkładnice 40 i ma być 3 skibowy.

Bardzo fajne pługi są unii grudziądz TUR B ale nie wywale teraz 5 czy 6 tys za pług bo mam jeszcze inne potrzeby.

a może są jeszcze inne, tańsze firmy która również jak unia grudziądz robią bardzo dobre pługi??

Jestem również zainteresowany pługiem używanym tylko góra 3,4 lata nie więcej.

Może ktoś z was wie gdzi znlaeźć taki grudziądzki pług 3*40 z 2002, 2003r??

doradźcie mi co kupić najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś ma pług ibisa 120SZ z belka hydrauliczna do wałow ciaganch bo chciałbym zdjecia takiej belki prosze o kontakt gg 8000743

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czym smarujecie części robocze pługów. Zawsze smarowałem olejem ale niewiem jak to będzie przy obrotowym przecierz to wszystko spłynie na rame i będzie troche brzydko wyglądać.

Obracam pług do połowy (korpusy na boki koło do dołu) smaruję przepracowanym olejem jak obcieknie foliuję. Kiedyś posmarowałem cieniutko smarem ŁT4, który zasechł i nie chciał się wytrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...