Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

a masz w tym pługu regulacje pochylenia korpusu płużnego może jedna strona jest bardziej pochylona i sprawdz odległość odlemiesza do ramy lewe i prawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma regulacje pochylenia ale jest z jednej i drugiej strony tak samo

zresztą patrzałem z tyłu pługa jak jest w glebie zagłębiony to powinien być

w pionie.Najbardziej denerwuje mnie to spłycanie jednej strony ,za każdym

przejazdem musze regulować suwakiem to w góre to w dół szczególnie

widać to na ciężkiej glebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile KM potrzeba do obrotowej 5. Gdzieś czytałem o gościu który taki pług zapina do 130 NH, ale o Lambo R6 130 mówi się że z takowym pługiem zesrał by się na polu. Kiedyś na tym forum ktoś przedstawił wyliczenie że na każdą skibę musi przypadać 30 KM jeśli tak to dlaczego Zetor 7245 daje radę 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki rodzaju gleby będziesz uprawiał. Na glebach spiaszczonych i lekkich 30KM na korpus (40cm szer.) wystarczy. Na glębach zwięzłych (gliny, iły- które występują w terenach morenowych - pogórkowatych) 40KM na korpus to minimum, aby utrzymać stałą prędkość (około 6-8km/h) i zapas mocy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5 potrzeba około 150-160KM. Ale to wszystko zależy od gleby. Widziałem nawet jak 125KM ciągało piatke i jechał. Jenak moim zdaniem minimum musi być 150KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do 5 potrzeba około 150-160KM. Ale to wszystko zależy od gleby. Widziałem nawet jak 125KM ciągało piatke i jechał. Jenak moim zdaniem minimum musi być 150KM.

Musisz jeszcze zaznaczyć że to niemoże być 150km ursusoskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos mozliwosc zeskanowania artykulu z RPT Nr 1\2007 - Test pługów do orki po zbiorze kukurydzy? i podeslaina na meila lub umieszczenia gdzies na sieci? na adres rparich@gazeta.pl uprzedzajac pytanie na www rpt jest tylko czesc artykulu , pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z plugami obrotowymi gdy jest sucho tak jak bylo w sierpniu. Wszyscy mi odradzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FREZ - jesli pług jest spieprzony, to nic mu nie pomoże. A z nowymi Unii czesto tak jest - niby nowe, a między sąsiednimi korpusami jest po 4-5 cm róznicy. Niby mają mieć po np. 40, a jeden ma 35, zaś drugi 45 cm na korpus. Paranoja!

Jak masz 6820, to kup do tego konkretny pług, jakąś 5 jeśli masz lżejsze ziemie, albo 4 Vari do 50 cm na korpus, jesli masz cięższe gleby i rób jak Pan Bóg przykazał. Nie ma nic gorszego niż dobry traktor z przyczepionym do tyłu gównianym narzędziem uprawowym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest z plugami obrotowymi gdy jest sucho tak jak bylo w sierpniu. Wszyscy mi odradzają.

Wszyscy?! Jest lepiej niż z zagonowymi gdyż konstrukcja jest bardziej dociążona i nie ma tendencji do "wychodzenia" korpusów z ziemi. Oczywiście gdy jest bardzo sucho należy dołożyć resorów, mieć ostre dłuta i odpowiednią prędkość pracy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma nowego Niemeyera 3x40 i ciąga go deutz 135km i ma problem w tym roku oral b201 i lepiej chodzil. A moze ktos zna cene nowego vogla 4x40 na resorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście doradzili do mijego 6820 -napewno jakąś 4 obrotową

5 nie bo mam kąkretną gline tylko jaką firme???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kvernelad,Gregoire Besson, Lemken,Overum,Kuhn,Vogel&Noot ja bym wybrał któregoś z tych moim zdaniem te są najlepsze.

 

 

A może masz strony tych firm gdzie są opisane pługi bardziej szczegółowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kuhn.fr/internet/webpl.nsf/wFramed/PEBE-5CYDGP-Sommaire-Labour?OpenDocument

 

Pługi KUHN. Koło mnie w czyżewie jest dealer NH, który regularnie organizuje pokazy z zielonkowymi i z uprawowymi maszynami KUHN. Jak chłopaki puszczają z jednej strony pola w drugą stroną tarktor z pługiem bez kierowcy (kierowca przechwytuje traktor na końcu pola, nawraca, puszcza w orkę i wyskakuje, i tak na okrągło kilka razy), cięgła są tak jak piszesz na luźno, bo tak powinne być i traktor jedzie bruzdą, nie ściąga ani w lewo, ani w prawo, dojeżdża do końca i nie wiesz nawet którędy jechał, bo wszystkie skiby tak samo sypią, to to o czymś świadczy. No i oczywiście na powierzchni pola nie zostaje nawet słomka czy kępka. Na te pokazy zawsze ściągają tłumy ludzi i wszystkim szczęki opadają - ostatni raz była telewizja - regionalna 3, tylko nie chcieli pokazać tej orki bez operatora, bo to podobno niezgodne z BHP w rolnictwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.kuhn.fr/internet/webpl.nsf/wFramed/PEBE-5CYDGP-Sommaire-Labour?OpenDocument

 

Pługi KUHN. Koło mnie w czyżewie jest dealer NH, który regularnie organizuje pokazy z zielonkowymi i z uprawowymi maszynami KUHN. Jak chłopaki puszczają z jednej strony pola w drugą stroną tarktor z pługiem bez kierowcy (kierowca przechwytuje traktor na końcu pola, nawraca, puszcza w orkę i wyskakuje, i tak na okrągło kilka razy), cięgła są tak jak piszesz na luźno, bo tak powinne być i traktor jedzie bruzdą, nie ściąga ani w lewo, ani w prawo, dojeżdża do końca i nie wiesz nawet którędy jechał, bo wszystkie skiby tak samo sypią, to to o czymś świadczy. No i oczywiście na powierzchni pola nie zostaje nawet słomka czy kępka. Na te pokazy zawsze ściągają tłumy ludzi i wszystkim szczęki opadają - ostatni raz była telewizja - regionalna 3, tylko nie chcieli pokazać tej orki bez operatora, bo to podobno niezgodne z BHP w rolnictwie

 

skoro TVP3 tego nie pokazała to musisz to nagrać w czasie pokazu i udostępić użytkownikom tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro TVP3 tego nie pokazała to musisz to nagrać w czasie pokazu i udostępić użytkownikom tego forum
.

 

Postaram się. Informacje o pokazach są zawsze w prasie, a ja także dostaję zaproszenie pocztą, bo jestem klientem tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wtym dziwnego że ciągnik sam się prowadzi ja tak samo robie że mogę puścić kierownice i ciągnik prowadzi się w buździe a mam tura z unii 5x40

 

KUHNA ma mój wójo mastera 4x40 to internationalem 1255 jechał z taką szybkością jak ja przez miedze MF 255 2 szosową , orka łądnie wyglądała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...