Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem 7 skib wtwrot dowdeswell hdrauliczne zabezpieczenie główne ,zabezpieczenie dłuta(spręrzyna) i kołek ścinalny w ostateczności (20mm) przedpłuzki i kroje tarczowe ciągne go deutzem fahrem agrosyar 6.81 i idzie jak strzała

pozdr johnson

 

 

Ps jak ktoś chce zdj to moge wysłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostrzegłem małe wyszczerbienie w korpusie pługa a dokładnie w miejscu mocowania tłoka i zastanawiam się nad tym jakiej elektrody używa się do spawania takich elementów Fakt że Niemiec śmigał na tym bez problemy ale ja wolę mieć sprzęt 100% sprawny. Wykonywał ktoś podobne spawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak potrzebuje mocniejszy spaw to biore elektrody SKR i dokładnie spawam i zaraz pukam młotkiem aby spaw nie popękał (nie maq to jak młotek ). Przed spawaniem to szlifierka w rękę i wycinam zakosy aby spaw był przez cało gróbość materiału.

 

Dospawałem w teń sposób dodatkowy zaczep do sieczkani i podczas zawracania z rorzutnikem pękł (chuk jak diabli) łańcuch (16mm) od skręcania cięgen od podnośnika a zaczep nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko kto wie z jakiego stopu są wykonywane korpusy no a jedna elektroda nie nadaje się do wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SKR-ki i kwasówki. Sę jeszcze do żeliwa ale ja niemam. SKR-kami spawałem resor i trzyma luks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak resor ? Normalnie obspawaleś i trzy ma?

Co to za elektrody SKR jak byś mógł tak prosze daj symbol z opakowania

bo też mi pękły dwa pióra i może się obejdzie bez wizyty u kowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi się przepisywać

c0ac682b36b8f73am.jpg

 

Resory mam spawane w przyczepie 4,5 t która była kupiona podczas przetargu w czasie likwidaci kółka rolniczego. Przyczepa była przeznaczona na sprzedaż a jeśli nie było by kupca to miała być zezłomowana (ze względu na stan techniczny). Obecnie jest to wywrotka (była sztywna) chyba w każdym resoże są spawane pióra. Była załadowana czubato piachem (mokrawym) i resory utrzymały choć były proste. Kiedyś tata przywiózł ponad 7 ton wapna nia niej (troche przeładował )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Andrzej2110.Jeśli takie próby przeszło to chyba będzie trzymać .Ja mam do pospawania 2 pióra na jednym resorze w

jakiejś 12 tonówce -właśnie ją ściągnołem i robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was posiada pług obrotowy 3 skibowy firmy Fraugde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item172724167_plug_4_skibowy_agro_masz_z_zabezpieczeniem.html

Jak sprawuje sie taki plug? Czy ktos taki ma? Czy do forterry 90KM to za malo(ziemia III-V klasa)?

Będąc w Bednarach i oglądając ten pług podsłyszałem opinie jednego z użytkowników takiego pługa, więc podobno nie ma żadnej różnicy w orce między normalnym zwykłym czteroskibowcem polskim, tak jak sie zapychało pod ramą, tak nadal sie zapycha, idzie w polu niesamowicie ciężko, sama czynność orki wygląda jak praca obsypnikiem w ziemniakach i żeby gość wiedział, że tak będzie, to by napewno kupił inny, używany zachodni pług, ale zaznaczam, że to jest opinia użytkownika, nie moja, wiadomo, że podstawą dobrej orki jest właściwe ustawienie pługa i zgranie go z ciągnikiem, oraz umiejętności kierowcy, ale widząc ten pług, w którym są zwykłe stare polskie korpusy, na rewelacje nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemiesze są ustawione pod dziwnym kątem (może mi sie zdaje) i dlatego nie da sie nim dobrze orac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle ze moich dwóch znajomków ma takie pługi juz o tym pisałem chyba wczesniej. jeden ma 4 do proximy 82 KM,a drugi 5 do pronara 105KM, widziałem obydwóch w akcji i pole po orce nie wyglada tak zle Jeden orał sciernisko na razówke i wszytko ladnie zakryte. podobna duża wada to to ze trzeba duzo srub ze soba wozic bo na naszych ziemiach strasznie sie zrywaja

Troche nie podobaja mi sie ich odkładnie takie lipne widac ze jakies rzemiosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/item172724167_plug_4_skibowy_agro_masz_z_zabezpieczeniem.html

Jak sprawuje sie taki plug? Czy ktos taki ma? Czy do forterry 90KM to za malo(ziemia III-V klasa)?

 

Ja mam identyczny plug jak ten, tylko ze wykonany prze inna firme i słupice ma o 5 cm niższą, pozatym to jest wszystko to samo, rama, odkladnie itd. aha ma jeszcze inne kolo kopiujące i inny troszke inny zaczep do ciągnika.

Ogólnie nie narzekam na ten pług, jedyna wada to to ze mam identyczne lemiesze jak te na zdjeciu i strasznie szybko mi sie tępią, musze zrobic do nich dluta to moze to cos pomoze.

Ja orałem dotychczas takim plugiem z ciągnkiem ZETOR 8011, niekiedy troche ciazko mial ale ogolnie dawal sobie rade, w tym roku jak orałem to obok mnie znajomy orał tez ZETORem 10641 + IBIS (obrotowy) 3+1 i oczywiscie szybciej mu ubywało niz mi ale u mnie na polu niebylo najmniejszego sladu pomiedzy skibami, poprostu skiba idealnie zachodzila na skibe jednym slowem super to wyglada natomiast u niego mozna bylo zobaczy kazdą skibe na polu osobno plus do tego byly bardzo wyrazne kazdy przejzd plugiem.

Jak sie dobrze plug ustawi to tez dobrze orze ale mimo to mam wrazenie ze moj plug staiwa troche duży opór.

Teraz chyba bym nie kupil drugi raz tego pluga, za te pieniądze wolałbym poszukac uzywanego Kvernelanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma kverlanda 3 obrotówke na zabezpieczeniach spreżynowych nom-stop,na duzych odkladniach i dlugich:)jezdzi to w zetorze 5340 i daje sobie rade nawet na ciezkich glebach.Polecam obrotówki tylko.Pozdrawiam.Juz nigdy zagonówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B3706

co o tym sądzicie??opłaca sie to kupic??jaka szerokosc robocza jest tegp plugu??

Przecież pisze że 120cm, tylko dolicz co najmniej odkładnie, bo z przez jedną widać maszynę z tyłu , jak specjalnie nie masz kamieni to możesz się zastanowić, bo jak masz dużo to wymiana kołków może dobić

Gruber wolałbym z szerokimi łapami, choć nie wiem jak wygląda pole po takim jak pokazałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B3706

co o tym sądzicie??opłaca sie to kupic??jaka szerokosc robocza jest tegp plugu??

Przecież pisze że 120cm, tylko dolicz co najmniej odkładnie, bo z przez jedną widać maszynę z tyłu , jak specjalnie nie masz kamieni to możesz się zastanowić, bo jak masz dużo to wymiana kołków może dobić

Gruber wolałbym z szerokimi łapami, choć nie wiem jak wygląda pole po takim jak pokazałeś

Jemu chodzi o teń pług który jest na dalszych zdięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B3706

co o tym sądzicie??opłaca sie to kupic??jaka szerokosc robocza jest tegp plugu??

Przecież pisze że 120cm, tylko dolicz co najmniej odkładnie, bo z przez jedną widać maszynę z tyłu , jak specjalnie nie masz kamieni to możesz się zastanowić, bo jak masz dużo to wymiana kołków może dobić

Gruber wolałbym z szerokimi łapami, choć nie wiem jak wygląda pole po takim jak pokazałeś

 

no wlasnie zauwazylem ze ten lemken jest 120.i te odkladnie pewnie troche beda kosztowac,co??kamieni nie mam duzo. a co myslisz o tym plugu krone co jest na tej stronie razem z gruberem??chyba lepszy od tego lemkena co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że nie znam się na pługach który lepszy, a teoretycznie to se można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok.a ten Krone to bedzie tez mial szerokosc robocza 120??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie 120 albo i więcej. Rzeczywista szer. robocza będzie zależała też od ustawienia i zużycia płóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc wiecej bo ma regulacje szerokości orki.wiec wydaje mi sie lepszy od tego Lemkena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...