Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wiem czy ciagnik musi ciagnąc??/Skoro plug trzymasz caly czas na podnosniku to ciezar nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie słyszeliście o takim czymś jak koło kopiujące, pługa nie trzyma się na pompie bo co to za orka i orzący.Prawidłowo wyregulowany pług pracuje w pozycji pływającej a wisi na kole .Zapamiętajcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie, że głównym czynnikiem wyboru odpowiedniego pługa do ciągnika, jest ciężar pługa, ponieważ zgadza się, że np 80 KM pociągnie 4 skiby, a nawet pięć, ale zagonowy, a z obrotowym to już nie jest tak wesoło, więc dlatego pisałem, że z obrotówką nie da rady i nie mów kolego Dyczkowski, że ciężar nie ma znaczenia, jeśli chodzi o pług zawieszany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem ciężar obracanego czuje się tylko jak jest uniesiony, w ziemi cięzar wykorzustuje regulacja siłowa i to jest na plus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy w którym miejscu pługa jest kółko kopiujące bo jeżeli na środku to

pług "wozi się " i nie dociąża ciągnika co skutkuje poślizgiem kół itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koło jest przy ostatniej parze korpusów łącznik zapięty w podłużnym otworze ciągnie się podobnie jak półzawieszany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zawieszane obrotówki mają raczej kółko z tyłu.

Widziałem nie jeden zagonowy z kółkiem na środku i jak się popatrzy na jego

pracę z daleka to widać jak on pracuje , z kabiny tego raczej tak bardzo nie

widać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem szczerze ze nie wiem jak sie zachowuje wahadłówka na glinie,w centrum pl raczej nie ma za duzo gliniastych gleb przynajmniej u mnei w okolicu.Kolko kopiujace hest oczywiscie,z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie. tak zażarcie rozmawiacie o tych pługach a ja mam pytanie. Czy brać 4 zagonową kvernelanda (skiby 50cm) czy może lepiej IBISA 3 obracalnego? dodam że kverneland jest tańszy o jakieś 4 tysie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie. tak zażarcie rozmawiacie o tych pługach a ja mam pytanie. Czy brać 4 zagonową kvernelanda (skiby 50cm) czy może lepiej IBISA 3 obracalnego? dodam że kverneland jest tańszy o jakieś 4 tysie

Do jakiego ciągnika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Ibis troche za mały do tego JD, Kverneland byłby w sam raz, zależy jakie masz pola, lepiej szukaj dalej jakiegoś obrotowego 4x40, lub 4x45. A mozna wiedzieć ile za tego kvernelanda masz dać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

24tys z kawałkiem. u mnie straszne gliny więc ciężko orać. tutaj już wspominałem że pewien pan z mojej wsi kupił 4 unię obracalnego i JD 6420 nie dawał rady oczywiście skiby 50cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drogo jak diabli, chyba, że to nówka, nie wiem, ale jak już wspominałem grudziądzkie pługi idą strasznie ciężko, więc nie dziwię się, że ten jelonek mógł mieć kłopoty, poszukaj jakiegoś używanego 4x45 obrotowego i dasz rade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam właśnie tą 4 zagonową Kvernelanda.Będzie to duzo lepsze rozwiązanie jesli go kupisz, poniewaz w standardzie jest Vario i jak wjedziesz w ta glinke to sobie go zwężysz, a jak trafi sie piasek to na maks.No i plusem tej zagonówki jest rozstaw na 55cm. na korpus.Tylko ze jak bedziesz zamawiac to wez szerokie lemiesze, poniewaz na płytkiej orce bedzie zle wychodzic na wąskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no nie wiem czy 55cm na korpus to takie dobrze- im więcej cm na korpus tym szybciej trzeba jechać, żeby dobrze odwróciło, poza tym bardziej znać skiby na polu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam właśnie tą 4 zagonową Kvernelanda.Będzie to duzo lepsze rozwiązanie jesli go kupisz, poniewaz w standardzie jest Vario i jak wjedziesz w ta glinke to sobie go zwężysz, a jak trafi sie piasek to na maks.No i plusem tej zagonówki jest rozstaw na 55cm. na korpus.Tylko ze jak bedziesz zamawiac to wez szerokie lemiesze, poniewaz na płytkiej orce bedzie zle wychodzic na wąskich.
to znaczy że zmieniasz szerokość w czasie orki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to raczej nie możliwe bo by bruzda nie była prosta tylko jak fale dunaju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zmniejszyć szerokość orki można w czasie pracy- przynajmniej w atlasie można, natomiast, żeby zwiększyć to trzeba się zatrzymać i podnieść pług.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to raczej nie możliwe bo by bruzda nie była prosta tylko jak fale dunaju.

właśnie do tego zmierzałem. do chwilowego pokonywania większych oporów orki nie służy vario w pługu tylko żółwiki (jak mówi mój synek) to znaczy półbiegi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeden z moich znajomych właśnie na taki pług zakłada wąskie lemiesze żeby zaoszczędzić na kasie i mocy tylko jak wygląda skiba po tych wynalazkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi